slint - en to tr_TR translation catalogue (794 entries)

en: 
    
    
    Welcome to the Slint Linux installation disk! (version ${Version})
    
    ######  IMPORTANT!  READ THE INFORMATION BELOW CAREFULLY.  ######
    
    - You will need one or more partitions of type 'Linux' prepared.  It is also
      recommended that you create a swap partition (type 'Linux swap') prior
      to installation.  For more information, run 'setup' and read the help file.
    
    - If you're having problems that you think might be related to low memory, you
      can try activating a swap partition before you run setup.  After making a
      swap partition (type 82) with cfdisk or fdisk, activate it like this:
        mkswap /dev/<partition> ; swapon /dev/<partition>
    
    - Once you have prepared the disk partitions for Linux, type 'setup' to begin
      the installation process.
    
    - If you do not have a color monitor, type:  TERM=vt100
      before you start 'setup'.
    
    You may now login as 'root'.
    
    
    slint login:
tr_TR: 
    
    
    Slint Linux kurulum diskine Hoşgeldiniz! (sürüm ${Version})
    
    ######  ÖNEMLİ!  AŞAĞIDAKİ BİLGİLERİ DİKKATLİCE OKUYUN.  ######
    
    - Bir ya da daha fazla 'Linux' türünde hazılanmış bölüme ihtiyacınız olacak.
      Ayrıca kurulum öncesinde bir takas alanı ('Linux swap' türünde) bir boum
      oluşturmanız tavsiye edilir. Daha fazla bilgi için 'setup' ı çalıştırın ve
      yardım dosyalarını okuyun.
    
    - Düşük bellek ile ilgili olabileceğini düşündüğünüz problemler olursa setup
      ı çalıştımadan önce takas alanını etkinleştirmeyi deneyebilirsiniz cfdisk
      ya da fdisk ile bir takas alanı  yaptıktan sonra (tür 82), şöyle
      etkinleştirin:
        mkswap /dev/<bölüm> ; swapon /dev/<bölüm>
    
    - Linux için disk bölümleri oluşturduğunuzda, kurulum işlemine basşlamak için
      'setup' yazın.
    
    - Renkli ekranınız yoksa 'setup' ı nbaşlatmadan önce şunu yazın:    TERM=vt100
    
    Şimdi 'root' olarak oturum açabilirsiniz.
    
    
    Slint login:

en: 
        OK, the new map is now installed.  You may now test it by typing
        anything you want.  To quit testing the keyboard, enter 1 on a
        line by itself to accept the map and go on, or 2 on a line by
        itself to reject the current keyboard map and select a new one.
tr_TR: 
        TAMAM, yeni harita kuruldu. Şimdi istediğiniz herhangi birşey yazarak 
        bunu testedebilirsiniz. Klavyetestinden çıkarken mevcut haritayı kabul
        etmek için bir satırda 1, ya da reddetmek ve yeni bir taneiçin bir satıra
        2 girin.

en: 
    Adding this information to your /etc/fstab:
tr_TR: 
    /etc/fstab dosyanıza bu bilgi ekleniyor:

en: 
    Apparently you forgot to configure a network interface?
    A PXE Server needs a configured network interface to work.
    Please try again!
tr_TR: 
    Görünen o ki bir ağ arayüzü yapılandırmayı unuttunuz?
    Bir PXE Sunucu çalışmak için ağ arayüzüne ihtiyaç duyar.
    Lütfen tekrar deneyiniz!

en: 
    Are you OK with the network interface which was detected? If not, select 'No' to get back to the network probe program. You can try to load another driver explicitly, by using 'P <driver_name>'.
    
    If you are satisfied, select 'Yes' to continue with network configuration.
tr_TR: 
    Algılanan ağ arayüzü sizin için uygun mudur? Eğer değilse ağ araştırma programına dönmek için 'Hayır' ı seçiniz.  'P <sürücü_adı>' kullanarak başka bir sürücüyü bilinçli olarak belirtebilirsiniz.
    
    Memnunsanız, ağ yapılandırmasına devam etmek için 'Evet' i seçin.

en: 
    Attempting to fetch a remote configuration file using $PROTO ...
tr_TR: 
    Bir uzak yapılandırma dosyası $PROTO kullanılarak alınmaya çalışılıyor ...

en: 
    Before you can install software, complete the following tasks:
    
    1. Select your source media.
    2. Set up your target Linux partition(s).
    
    You may also optionally remap your keyboard and set up your swap partition(s).
    
    Press ENTER to return to the main menu.
tr_TR: 
    Yazılım kurmadan önce, aşağıdaki işleri tamamlayın:
    
    1. Kaynak ortamınızı seçin.
    2. Hedef Linux bölüm(ler)inizi seçin.
    
    Ayrıca seçimlik olarak klavye haritasını yenileyebilir ve takas bölüm(ler)i kurabilirsiniz.
    
    Ana menüye dönmek için ENTER a basın.

en: 
    Before you can start the PXE Server, complete the following tasks:
    
    1. Set up your computer's network parameters.
    2. Select your source media.
    
    Press ENTER to return to the main menu.
tr_TR: 
    PXE sunucuyu başlatmadan önce şu işleri tamamlayın:
    
    1. Bilgisayarınızın ağ parametrelerini kurun.
    2. Kaynak ortamınızı seçin.
    
    Ana menüye dönmek için ENTER a basın.

en: 
    Configuring your network interface $ENET_DEVICE ...
tr_TR: 
    Ağ arayüzünüz $ENET_DEVICE yapılandırılıyor ...

en: 
    Good! We're all set on the local end, but now we need to know
    where to find the software packages to install. First, we need
    the share address of the Samba server where the Slint sources
    are stored.
    Example share address: //192.168.0.1/public
tr_TR: 
    Güzel! Yerelde hepsini ayarladık, fakat şimdi bilmemiz gereken
    kurulacak yazılım paketlerinin nerede olduğu. İlk olarak Slint 
    kaynaklarının tutulduğu Samba sunucunun IP adresi gerekiyor.
    Örnek paylaşım adresi: address: //192.168.0.1/public

en: 
    I can configure your network interface $ENET_DEVICE fully automatically using DHCP. If you want this, please select 'yes'.
    
    If you select 'no' instead, then you will be able to assign the IP address, netmask and gateway manually.
tr_TR: 
    DHCP kullanarak $ENET_DEVICE ağ arayüzünü tam otomatik olarak yapılandırabilirim. Bunu istiyorsanız lütfen 'evet' i seçin.
    
    Eğer bunun yerine 'hayır' ı seçerseniz, elle IP adresi, ağ maskesi ve ağ geçidi atayabileceksiniz.

en: 
    In the next screen you should watch for NFS mount errors. If you see errors and you don't see your NFS server listed, then try setting up NFS again.
tr_TR: 
    Sonraki ekranda NFS bağlama hatalarını izlemelisiniz. Hata görürseniz ve NFS sunucunuz listelenmiş değilse, NFS'i yeniden yapılandırmayı deneyin.

en: 
    Now we need to know your netmask. Typically this will be 255.255.255.0 but this can be different depending on your local setup.
    
    What is your netmask?
tr_TR: 
    Şimdi ağ maskenizi bilmeniz gerekiyor. Tipik bu olarak 255.255.255.0 dır fakat yerel kurulumunuza bağlı olarak bu değişebilir.
    
    Ağ maskeniz nedir?

en: 
    OK, we will install from a directory within the current filesystem. If you have mounted this directory yourself, you should not use /mnt or /var/log/mount as mount points, since Setup might need to use these directories.  You may install from any part of the current directory structure, no matter what the media is (including NFS). You will need to type in the name of the directory containing the  subdirectories for each source disk.
    
    Which directory would you like to install from?
tr_TR: 
    TAMAM, aktif dosya sistemi içinde bir dizinden kuracağız. Eğer bu dizini kendiniz bağladıysanız, bağlama noktası olarak /mnt ya da /var/log/mount kullanmamalısınız, çünkü kurulumun bu dizinleri kullanması gerekebilir. Ortamın neresi olduğuna bakılmaksızın (NFS de dahil) aktif dizin yapısının herhangi bir bölümünden kurabilirsiniz. her bir kaynak disk için altdizinleri içeren dizinin ismini yazmanız gerekecek.
    
    Hangi dizinden kurmak istersiniz?

en: 
    Removing package $pkg_name.
    
    Since each file must be checked against the contents of every other installed package to avoid wiping out areas of overlap, this process can take quite some time. If you would like to watch the progress, flip over to another virtual console and type: 
    
    tail -f $TMP/PKGTOOL.REMOVED
tr_TR: 
    $pkg_name paketi kaldırılıyor.
    
    Her bir dosyanın diğer kurulu her bir paketin içeriği ile çakışma alanlarını silmekten kaçınmak için kontrol edilmesi gerektiğinden, bu işlem oldukça zaman alabilir. Eğer ilerlemeyi takip etmek isterseniz başka bir uçbirime geçin ve şunu yazın:
    
    tail -f $TMP/PKGTOOL.REMOVED

en: 
    Slint PXE Server Help
    _________________________
    
    First, a little help on help.  Whenever you encounter a text
    viewer like this during the installation, you can move around
    with these commands:
    
    PGDN           - Move down one page
    PGUP           - Move up one page
    HOME           - Move to beginning of file
    END            - Move to end of file
    
    Also, you're running a real multitasking operating system now, so
    you're not confined to the installation program.  You can log into
    other consoles and look around at any time without disturbing the
    installation process.  To do this, you need to learn the commands
    that control the Linux console.  You'll use these commands all the
    time when you're logged into Linux.
    
    "Virtual" consoles and scrollback:
    
    Right now, the screen you're looking at is probably VIRTUAL CONSOLE
    NUMBER ONE, (or /dev/tty1 in Linux-speak).  There are usually
    several virtual consoles available.  When you log into the install
    disk, there are four consoles.  To switch among them, use Alt-F1,
    Alt-F2, Alt-F3, or Alt-F4 to select which of the four consoles you
    wish to use.  While you're using a console, you get a small amount
    of text scrollback buffer.  To scroll the console back, hold down
    the right shift key and hit PageUp.  To scroll the console forward,
    hit PageDown while holding the right shift key down.  This can be
    especially useful for reading the boot messages, which can go by
    too fast to read otherwise.
    
    
    RUNNING THE PXESETUP PROGRAM
    
    
    The pxesetup main menu is kept as easy as possible, because only a
    limited configuration is needed.
    
    
    NETWORK   (configure the network device and optional DHCP server)
    SOURCE    (select the source location for the Slint Linux
               packages)
    ACTIVATE  (start the PXE server)
    
    
    In the NETWORK configuration stage, you configure an IP address for
    your network card.  If you have already a DHCP server in your local
    network, the pxesetup program will offer you the choice of using the
    DHCP server to configure your network device fully automatic, but
    there is always the option to enter an IP address manually.  If no
    DHCP server has been detected running inside your local network,
    then pxesetup will start its own DHCP server (we need one).  You will
    get the chance to define the IP address range which that internal
    DHCP server uses.  You should check the lower and upper IP addresses
    carefully and verify that none of your local network's computers,
    including your local gateway, use an IP address in that DHCP range.
    If you spot a conflict, you can adjust these lower and upper bounds.
    Press 'Accept' once you are satisfied.
    
    In the SOURCE configuration stage, you determine where you have
    your local Slint copy.  This should be a complete directory
    tree including the packages, the kernels and the isolinux directory.
    The package sources are not needed and can be omitted from the medium
    if you are using a bootable USB stick for instance.  The choices
    for SOURCE location are: a DVD medium, a local disk partition or
    a pre-mounted directory.  These are the standard setup dialogs you
    will certainly know from installing Slint. Be sure to enter the
    full directory path to (and including) the directory which contains
    the 'a', 'ap', 'd', ..., 'y' subdirectiries.  You know the drill.
    
    
    When you are done configuring NETWORK and SOURCE, it is time to
    ACTIVATE your PXE server.  The screen will show a live view of the
    server's connection log for client boot requests.  This goes on
    until you press 'Exit' which will drop you back into the main menu
    after killing the PXE service.  Selecting ACTIVATE will restart the
    PXE service.  Computers who boot from your PXE server will see the
    usual Slint installation routine.  When it comes to selecting the
    SOURCE, these computers have one choice, and is the entry "Install
    from FTP/HTTP server".  The PXE server offers Slint packages to
    willing computers using its own internal HTTP server.  The default
    values that you will see for the URL and the PATH input fields are
    being supplied by the PXE server and should not be changed.
    
    
    ...WHEN YOU'RE DONE:
    
    
    EXIT: This leaves Slint PXE Server setup.
    
    
    Have fun running this PXE server!
    
    ---
    Eric Hameleers
    alien@slackware.com
tr_TR: 
    Slint PXE Sunucu Yardımı
    _________________________
    
    Önce yardım hakkında biraz yardım. Kurulum sırasında bunun
    gibi bir metinle karşılaştığınızda, şu komutlarla gezinebilirsiniz:
    
    PGDN           - Bir sayfa aşağıya in
    PGUP           - Bir sayfa yukarıya çık
    HOME           - Dosya başına git
    END            - Dosya sonuna git
    
    Ayrıca şu an çoklu işlemli bir işletim siteminde çalışıyorsunuz, yani
    kurulum programı ile sınırlı değilsiniz. İstediğiniz zaman kurulum 
    işlemini bozmadan başka bir uçbirimde oturum açıp etrafa 
    bakabilirsiniz. Bunu yapmak için Linux uçbirimini yöneten komutları
    bilmelisiniz. Linux'ta her oturum açtığınızda bu komutları kullanırsınız.
    
    "Sanal" uçbirimler ve scrollback:
    
    Şu anda baktığını ekran muhtemelen bir BİR NUMARALI SANAL 
    UÇBİRİM, (ya da Linux-dilinde /dev/tty1). Genellikle bir çok sanal
    uçbirim bulunur. Kurulum diskinde oturum açtığınızda dört 
    uçbirim bulunur. Kullanmak istediğiniz dört uçbirim  arasında 
    geçiş yapmak için Alt-F1, Alt-F2, Alt-F3, ya da  Alt-F4 kullanın.
    Bir uçbirim kullanırken, az miktarda bir gerikaydırma tamponunuz
    olur. Uçbirimi geri kaydırmak için sağ shift e basılı tutup PageUp
    tuşunu kullanın. Uçbirimi aşağıya kaydırmak için sağ shift e basılı 
    tutup PageDown tuşunu kullanın. Bu özellikle önyükleme
    mesajlarını okurken kullanışlıdır, aksi halde çok hızlı geçtiğinden
    okumak zordur.
    
    
    PXESETUP PROGRAMINI ÇALIŞTIRMA
    
    
    pxesetup ana menüsü olabildiğince basit tutulmuştur, çünkü 
    sadece küçük bir yapılandırma gereklidir.
    
    
    AĞ (ağ aygıtlarını ve seçimlik DHCP sunucuyu yapılandır)
    KAYNAK (Slint Linux paketleri için kaynak yeri seç)
    ETKİNLEŞTİR (PXE sunucuyu başlat)
    
    
    AĞ yapılandırma aşamasında, ağ kartınız için IP adresi yapılandırırsınız.
    Yerel ağınızda zaten bir DHCP sunucu varsa, pxesetup programı 
    ağ aygıtınızı DHCP kullanarak tam otomatik olarak yapılandırmanızı
    sağlayan bir seçenek önerir, fakat IP adresini elle girmeniz için
    her zaman bir seçenek vardır. Eğer ağınızda çalışan hiç bir DHCP 
    sunucu algılanmadıysa, pxesetup kendi DHCP sunucusunu başlatır
    (bir tane lazım). Dahili DHCP sunucunun kullandığı en küçük ve
    en büyük IP adresi aralığını tanımlama şansınız olacak. En düşük ve 
    en yüksek IP adres aralığını dikkatlice kontrol edip ağınızda hiçbir 
    bilgisayarın, ağ geçidi de dahil bu IP adresini kullanmadığını 
    doğrulamalısınız. Eğer bir çakışma farkederseniz, bu en düşük ve 
    en yüksek sınırları ayarlayabilirsiniz. Uygun olduğunda 'uygula' ya 
    tıklayın. 
    
    KAYNAK yapılandırma aşamasında, yerel Slint kopyanızın
    yerini tanımlarsınız. Bu, paketleri, çekirdekleri ve isolinux dizinini
    de içeren tam bir dizin ağacı olmalıdır. Eğer önyüklenebilir bir USB
    bellek kullanıyorsanız örneğin, paket kaynakları gerekli değildir ve 
    atlanabilir. KAYNAK yer için seçenekler: bir DVD ortam, yerel bir
    disk bölümü ya da önbağlanmış bir dizin. Bunlar Slint 
    kurulumundan kesinlikle bileceğiniz standart kurulum diyaloglarıdır. 
    'a', 'ap', 'd', ..., 'y' altdizinlerini içeren (ve dahil) tam dizin yolunu
    girdiğinizden emin olun. Ne yapacağınızı bilirsiniz.
    
    
    AĞ ve KAYNAK yapılandırmayı bitirdiğinizde, PXE sunucunuzu
    ETKİNLEŞTİRme zamanıdır. Ekran, istemci önyükleme istekleri için 
    sunucunun bağlantı günlüklerininin canlı bir görünümünü gösterecektir.
    Bu, sizi ana menüye döndüren ve PXE hizmetini öldüren 'Çıkış' a 
    basana kadar devam eder. ETKİNLEŞTİR i seçmek PXE hizmetini 
    yeniden başlatır. PXE sunucudan önyüklenen bilgisayarlar yaygın
    Slint kurulum rutinini görecektir. KAYNAK seçimine geldiğinde,
    bu bilgisayarların bir seçeneği vardır, ve bu "bir FTP/HTTP sunucudan
    kur" dur. PXE sunucu paketlerin isteyen bilgisayarların kendi dahili 
    HTTP sunucusundan kullanmasını önerir. URL ve YOL girdi alanları
    için göreceğiniz varsayılan değerler PXE sunucu tarafından sağlanır ve değiştirilmemelidirler.
    
    
    ...BİTİRDİĞİNİZDE:
    
    
    ÇIKIŞ: Bu Slint PXE Sunucu kurulumundan çıkar.
    
    
    Bu PXE sunucuyu çalıştırmada iyi eğlenceler!
    
    ---
    Eric Hameleers
    alien@slackware.com

en: 
    Sorry - the directory you specified is not valid. Please check the directory and try again.
    
    (Directory given: $SOURCEDIR)
tr_TR: 
    Üzgünüzü - belirttiiğiniz dizin geçerli değil. Lütfen dizini kontrol edin ve tekrar deneyin.
    
    (Verilen dizin: $SOURCEDIR)

en: 
    Sorry, but the directory $SLACK_SOURCE_LOCATION does not exist on partition $SLACK_DEVICE.
    
    Would you like to try again?
tr_TR: 
    Üzgünüz, fakat $SLACK_DEVICE bölümü üzerinde $SLACK_SOURCE_LOCATION dizini mevcut değil.
    
    Tekrar denemek ister misiniz?

en: 
    This is the proposed network configuration for $ENET_DEVICE - If this is OK, then select 'Yes'.
    If this is not OK and you want to configure again, select 'No'.
    
    * IP Address: $LOCAL_IPADDR
    * Netmask:    $LOCAL_NETMASK
tr_TR: 
    Bu, $ENET_DEVICE için önerilen ağ yapılandırmasıdır - Eğer TAMAM ise, 'Evet' i seçin.
    Eğer tamam değilse ve tekrar yapılandırmak istiyorsanız 'Hayır' ı seçin.
    
    * IP Adresş: $LOCAL_IPADDR
    * Ağ Maskesi:  $LOCAL_NETMASK

en: 
    Waiting a few seconds for DHCP polling to settle ...
tr_TR: 
    DHCP seçimi hallaedilmesi için birkaç saniye bekleniyor ...

en: 
    Welcome to the Slint package tool
    
    Which option would you like?
tr_TR: 
    Slint paket aracına Hoşgeldiniz
    
    Hangi seçeneği istersiniz?

en: 
    What is the IP address for your gateway?
tr_TR: 
    Ağ geçidiniz için IP adresi nedir?

en: 
    What is the share address of your Samba server?
tr_TR: 
    Samba sunucunuzun paylaşım adresi nedir?

en: 
    You can't run pkgtool from the rootdisk until you've mounted your Linux partitions beneath /mnt.  Here are some examples:
    
    If your root partition is /dev/sda1 you would type:
    mount /dev/sda1 /mnt
    
    Now you can find a list of all your partitions in /mnt/etc/fstab.
    
    Then, supposing your /usr partition is /dev/sda2, you must do this:
    mount /dev/sda2 /mnt/usr
    
    Please mount your Linux partitions and then run pkgtool again.
tr_TR: 
    /mnt altında Linux bölümlerinizi bağlamayana kadar kökdiskten pkgtool u çalıştıramazsınız. Bazı örnekler şunlardır:
    
    Eğer kök bölümünüz /dev/sda1 ise şunu yazarsınız:
    mount /dev/sda1 /mnt
    
    Sonra /usr bölümünüzü /dev/sda2 varsayarak şunu yazmalısınız:
    mount /dev/sda2 /mnt/usr
    
    Lütfen Linux bölümlerinizi bağlayın ve pkgtool u yeniden çalıştırın.

en: 
    You have not yet designated any disk partitions as type Linux.
    
    If you are planning to use OS/2 Boot Manager, make your Linux partitions with OS/2 fdisk (or Partition Magic, which also includes Boot Manager), format them, reboot this disk, and then use Linux fdisk to tag the partitions as type 83 (Linux).
    
    Linux fdisk will select a default device when called without arguments, and from there it is menu driven. If you don't want to partition the default device, then call fdisk with the device you want as the argument, like this:
    
    fdisk /dev/hdb
    
    or this:
    
    fdisk /dev/sda
    
    If you are not using the OS/2 Boot Manager, then you may use Linux fdisk to create partitions for Linux. Other than the exception for the OS/2 Boot Manager, you are usually better off creating partitions for a given OS using a partitioning tool native to that OS. In other words, you probably shouldn't try to make your DOS or other non-Linux partitions with the Linux fdisk.
    
    "cfdisk" is an equally good version of Linux fdisk that is more graphical and menu driven.  Many people prefer to use "cfdisk".
    
    Please make one or more partitions for Linux, and try setup again. If you haven't already, you might want to also make a swap partition while you're in fdisk. 64 megabytes would be a minimum starting size for a single user system.  Linux swap is tagged as type 82.
tr_TR: 
    Henüz Linux türünde bir disk bölümü yapmadınız.
    
    OS/2 Boot Manager kullanmayı planlıyorsanız, Linux bölümlerinizi OS/2 fdisk ile yapın (ya da Partition Magic, ki ayrıca Önyükleme Yöneticisi içerir), onları biçimlendirin, bu diski yeniden başlatın, ve sonra bölümleri tür 83 (Linux) olarak etiketlemek için Linux fdisk kullanın.
    
    Linux fdisk argüman olmadan çalıştırıldığında varsayılan aygıtı seçer, ve oradan itibaren menü yönelimlidir. Varsayılan aygıtı bölümlendirmek istemezseniz, fdisk i istediğiniz aygıt argümanı ile şöyle çalıştırın:
    
    fdisk /dev/hdb
    
    veya şöyle:
    
    fdisk /dev/sda
    
    Eğer OS/2 Önyükleme Yöneticisi kullanmıyorsanız, Linux için bölümler oluşturmada Linux fdisk i kullanabilirsiniz. OS/2 Önyükleme Yöneticisi istisnası dışında, bir işletim sistemi için bölüm oluştururken o işletim sisteminde doğal olan bir aracı kullanırsanız iyi olur. Başka bir deyişle, DOS ya da başka bir Linux-olmayan bölümler oluştururken muhtemelen Linux fdisk kullanmamalısınız. 
    
    "cfdisk" Linux fdisk in eşdeğer iyi sürümüdür, daha fazla grafiksel ve menü yönelimlidir. Bir çok insan "cfdisk" kullanmayı tercih eder.
    
    Lütfen Linux için bir yada daha fazla bölüm oluşturun, ve kurulumu tekrar deneyin. Eğer henüz yapmadıysanız, fdisk içindeyken bir takas alanı yapmak isteyebilirsiniz. 64 megabyte tek kullanıcılı bir sistem için en küçük başlangıç boyutu olacaktır. Linux Takas alanı tür 82 olarak etiketlenmiştir.

en: 
    You will need to enter the IP address you wish to assign to this machine. Example: 111.112.113.114
    
    What is your IP address?
tr_TR: 
    Bu makinaya atamak istediğiniz IP adresini girmeniz gerekiyor. Örnek: 111.112.113.114
    
    IP adresiniz nedir?

en: 
    You will now get a chance to probe your network interfaces.
tr_TR: 
    Ağ arayüzünüzü inceleme şansınız olmayacak.

en:   --> $ROOT/$DIR (dir) would be deleted if empty
tr_TR:   --> $ROOT/$DIR (dir) eğer boşsa silinecektir

en:   --> $ROOT/$FILE (fmt man page) would be deleted
tr_TR:   --> $ROOT/$FILE (fmt kılavız sayfası) silinecektir

en:   --> $ROOT/$FILE no longer exists. Skipping.
tr_TR:   --> $ROOT/$FILE artık yok. Geçiliyor.

en:   --> $ROOT/$FILE was found in another package. Skipping.
tr_TR:   --> $ROOT/$FILE başka bir pakette bulundu. Geçiliyor.

en:   --> $ROOT/$FILE would be deleted
tr_TR:   --> $ROOT/$FILE silinmiş olabilirdi

en:   --> $ROOT/$LINK (symlink) no longer exists. Skipping.
tr_TR:   --> $ROOT/$LINK (symlink) artık yok. Geçiliyor.

en:   --> $ROOT/$LINK (symlink) was found in another package. Skipping.
tr_TR:   --> $ROOT/$LINK (symlink) başka bir pakette bulundu. Geçiliyor.

en:   --> $ROOT/$LINK (symlink) would be deleted
tr_TR:   --> $ROOT/$LINK (symlink) silinmiş olabilirdi

en:   --> Deleting $ROOT/$FILE
tr_TR:   --> $ROOT/$FILE Siliniyor

en:   --> Deleting $ROOT/$FILE (fmt man page)
tr_TR:   --> $ROOT/$FILE (fmt kılavız sayfası) siliniyor

en:   --> Deleting empty directory $ROOT/$DIR
tr_TR:   --> $ROOT/$DIR boş dizini siliniyor

en:   --> Deleting symlink $ROOT/$LINK
tr_TR:   --> $ROOT/$LINK sembolik bağlantısı siliniyor

en:   Do you wish to change the home directory path ? (Y/n)
tr_TR: Ev dizin yolunu değiştirmek ister misiniz? (Y/n)

en:   Do you wish to change the shell ? (Y/n)
tr_TR: Kabuğu değiştirmek itiyor musunuz ? (Y/n)

en:  Do you want to execute command "chown $OWNER $HME" ? (y/N)
tr_TR: "chown $OWNER $HME" komutunu çalıştırmak istiyor musunuz ? (y/N)

en: $DM_NAME kernel module not loaded: can't create $CONTROL.
tr_TR: $DM_NAME çekirdek modülü yüklenmedi: $CONTROL oluşturulamadı.

en: $NEW would be skipped (already installed).
tr_TR: $NEW geçilecektir (zaten kurulu).

en: (COM1: under DOS)
tr_TR: (COM1: DOS altında)

en: (COM2: under DOS)
tr_TR: (COM2: DOS altında)

en: (COM3: under DOS)
tr_TR: (COM3: DOS altında)

en: (COM4: under DOS)
tr_TR: (COM4: DOS altında)

en: * WARNING: An error occured while setting the password for
      this account.  Please manually investigate this *
tr_TR: * UYARI: Bu hesap için parola oluşturulurken bir hata oluştu.
    Lütfen bunu elle inceleyiniz *

en: ******* Welcome to the network supplemental disk! *******
tr_TR: ******* Ağ destekli diske Hoşgeldiniz! *******

en: -- Press [enter] to automatically probe for all network cards, or switch
       to a different console and use 'modprobe' to load the modules manually.
    -- To skip probing some modules (in case of hangs), enter them after an S:
       S eepro100 ne2k-pci
    -- To probe only certain modules, enter them after a P like this:
       P 3c503 3c505 3c507
    -- To get a list of network modules, enter an L.
    -- To skip the automatic probe entirely, enter a Q now.
tr_TR: -- Tüm ağ kartlarını otomatik olarak incelemek için [enter] a basın, ya da
    modülleri elle yüklemek için farklı bir uç birime geçip 'modprobe' kullanın.
    -- Bazı modülleri incelemeyi atlamak için (takılma durumunda), S den sonra yazın:
    S eepro100 ne2k-pci
    -- Sadece belirli modülleri incelemek için, onları P den sonra şöyle yazın:
    P 3c503 3c505 3c507
    -- Ağ modülleri listesi görüntülemek için L girin.
    -- Otomatik incelemeyi tamamen atlamak için şimdi Q girin.

en: 16 bit Pseudo Color
tr_TR: 16 bit Yalancı Renk

en: 2 button Microsoft compatible serial mouse
tr_TR: 2 dümeli Microsoft uyumlu seri fare

en: 24 bit True Color
tr_TR: 24 bit Gerçek Renk

en: 3 button Microsoft compatible serial mouse
tr_TR: 3 dümeli Microsoft uyumlu seri fare

en: 30 seconds
tr_TR: 30 saniye

en: 4 bit 16 Color
tr_TR: 4 bit 16 Renk

en: 5 seconds
tr_TR: 5 saniye

en: 8 bit 256 Color
tr_TR: 8 bit 256 Renk

en: <OPTION TO LOAD SUPPORT FOR ANOTHER KEYBOARD>
    
    If you are not using a "$kbd" keyboard map, you may load another one now.
    To select a different keyboard map, please enter 1 now.
    To continue using the "$kbd" keyboard map, just hit [Enter].
tr_TR: <OPTION TO LOAD SUPPORT FOR ANOTHER KEYBOARD>
    
    Eğer bir "$kbd" klasvye haritası kullanmıyorsanız, şimdi başka birini
    yükleyebilirsiniz.
    Farklı bir klavye haritası seçmek için şimdi 1 e basın.
    "$kbd" klavye haritası kullanmaya devam etmek için, sadece [Enter] a basın.

en: A CD/DVD drive could not be found on any of the devices that were scanned.  Possible reasons include using a bootdisk or kernel that doesn't support your drive, failing to pass parameters needed by some drives to the kernel, not having the Slint disc in your CD/DVD drive, or using a drive connected to a Plug and Play soundcard (in this case, connecting the drive directly to the IDE interface often helps). Please make sure you are using the correct bootdisk for your hardware, consult the BOOTING file for possible information on forcing the detection of your drive, and then reattempt installation.  If all else fails, see FAQ.TXT for information about copying parts of this CD to your DOS partition and installing it from there.
    
    You will now be returned to the main menu.  If you want to try looking for the CD again, you may skip directly to the SOURCE menu selection.
tr_TR: Taranan herhangi bir aygıt üzerinde bir CD/DVD sürücü bulunamadı. Muhtemel sebepler sürücünüzü desteklemeyen bir çekirdek ya da açılış diski kullanmak, bazı sürücüler için gerekli parametreleri sürücüye göndermede başarısızlık, CD/DVD sürücünüzde Slacware diski olmaması, ya da tak çalıştır bir ses kartına bağlanmış bir sürücü kullanmak (bu durumda sürücüyü doğrudan IDE arayüzüne bağlamak çoğunlukla yardımcı olur). Donanımınız için doğru açılış diskini kullandığınızdan emin olun, sürücünün algılamasını zorlama ile ilgili bilgiler için ÖNYÜKLEME dosyasına başvurun, ve kurulumu yeniden deneyin. Eğer hiçbiri başarılı olmazsa bu CD yi DOS bölümüne kopyalayıp kurulumu oradan yapma ile ilgili bilgiler için FAQ.TXT dosyasına bakın.
    
    Şimdi ana menüye döneceksiniz. CD yi aramayı tekrar denemek istiyorsanız doğrudan KAYNAK menü seçimine atlayabilirsiniz.

en: A Slint boot entry has been installed to your EFI boot
    menu.
    
    EFI boot menu entry:
tr_TR: Bir Slint önyükleme girdisi EFI önyükleme menünüze 
    kuruldu.
    
    EFI önyükleme menü girdisi:

en: A Slint disc was found in device $DRIVE_FOUND.
tr_TR: Slint diski $DRIVE_FOUND aygıtında bulundu.

en: A Slint package directory was found on device $DRIVE_FOUND.
tr_TR: Bir Slint paket dizini $DRIVE_FOUND aygıtı üzerinde bulundu.

en: A Slint package tree was found! Ready to continue.
tr_TR: Slint paket ağacı bulundu! Devam etmeye hazır.

en: A networking card using the $card.o module has been detected.
tr_TR: $card.o modülünü kullanan bir ağ kartı algılandı.

en: A new USB device /dev/$STICK was detected with specifications:
    
    --  $VENDOR
    --  $MODEL
    --  $SIZE
    
    If this is the USB stick to use, select 'Yes', otherwise select 'No'.
tr_TR: Yeni bir USB aygıtı /dev/$STICK şu bilgilerle algılandı:
    
    -- $VENDOR
    -- $MODEL
    -- $SIZE
    
    Eğer bu kullanılacak USB çubuk ise, 'Evet' i seçiniz, aksi taktirde 'Hayır' ı seçin.

en: A one-line description will be displayed as each package is installed.
tr_TR: Her paket kurulumunda tek satırlık tanım gösterilecek.

en: A pointing pen (NCR3125) on some laptops
tr_TR: Bazı dizüstülerde işaretleme kalemi (NCR3125)

en: A previous X Window System configuration file has been found.  You can now reconfigure X, replacing the file with a new version (and keeping a backup of the old file), or you can abort leaving the existing config file in place.  Hit ENTER to rename the xorg.conf file to xorg.conf.backup and create a new one, or ESC to abort.
tr_TR: Daha önceki bir X Pencere Sistemi yapılandırma dosyası bulundu. Şimdi yeni sürümü olan dosyayı yerine koyarak X i yenden yapılandırabilirsiniz (ve eskisini yedek olarak saklayarak), ya da varolan dosyayı yerinde bırakıp durdurabilirsiniz. xorg.conf dosyasını xorg.conf.backup olarak adlandırıp yeni bir tane yapmak için ENTER a basın, ya da durdurmak için ESC.

en: ABORTING
tr_TR: DURDURULUYOR

en: ABORTING INSTALLATION
tr_TR: KURULUM DURDURULUYOR

en: ADD MOUSE WHEEL SUPPORT
tr_TR: FARE TEKERLEĞİ DESTEĞİ EKLE

en: ASSIGN GATEWAY ADDRESS
tr_TR: AĞ GEÇİDİ ADRESİ ATA

en: ASSIGN IP ADDRESS
tr_TR: IP ADRESİ ATA

en: ASSIGN NETMASK
tr_TR: AĞMASKESİ ATA

en: ATI XL busmouse (mouse card)
tr_TR: ATI XL busmouse (fare kartı)

en: ATTEMPTING TO MOUNT CD/DVD on $DRIVE_FOUND
tr_TR: $DRIVE_FOUND üzerine CD/DVD BAĞLAMAYA ÇALIŞILIYOR

en: Abort CD installation
tr_TR: CD kurulumunu iptal et

en: Abort software installation completely
tr_TR: Yazılım kurulumunu tamamen durdur

en: Abort the installation process
tr_TR: Kurulum işlemini durdur

en: Aborting software installation.
tr_TR: Yazılım kurulumu durduruluyor.

en: Account setup complete.
tr_TR: Hesap kurulumu tamamlandı.

en: Activate IP packet forwarding
tr_TR: IP paket iletmeyi etkinleştir

en: Activate the Slint PXE Server
tr_TR: Slint PXE Sunucuyu etkinleştir

en: Activating IPv4 packet forwarding.
tr_TR: IPv4 paket iletme etkinleştiriliyor.

en: Activating swap partition ${swappartition}:
tr_TR: Takas bölümü ${swappartition} etkinleştiriliyor:

en: Add a Linux partition to the LILO config
tr_TR: LILO config e bir Linux bölümü ekle

en: Add a Windows FAT or NTFS partition to the LILO config
tr_TR: LILO config e bir Windows FAT ya da NTFS bölümü ekle

en: Additional UNIX groups:
    
    Users can belong to additional UNIX groups on the system.
    For local users using graphical desktop login managers such
    as XDM/KDM, users may need to be members of additional groups
    to access the full functionality of removable media devices.
    
    * Security implications *
    Please be aware that by adding users to additional groups may
    potentially give access to the removable media of other users.
    
    If you are creating a new user for remote shell access only,
    users do not need to belong to any additional groups as standard,
    so you may press ENTER at the next prompt.
tr_TR: Ek UNIX grupları:
    
    Kullanıcılar sistem üzerindeki ek UNIX gruplarına üye olabilirler.
    XDM/KDM gibi grafik masaüstü oturum açma yöneticisi kullanan
    kullanıcılar için, kullanıcıların çıkarılabilir ortam aygıtlarına tam erişim
    için ek grup üyeleri olmaları gerekebilir. 
    
    * Güvenlik etkileri *
    Lütfen dikkat edin, kullanıcıları ek gruplara eklemek potansiyel olarak 
    diğer kullanıcılara çıkarılabilir ortam aygıtlarına erişim hakkı verebilir.
    
    Sadece uzaktan kabuk erişimi için bir yeni bir kullanıcı oluşturuyorsanız,
    kullanıcılar standart olarak ek gruplara eklenmemelidir, yani 
    bir sonraki bildirimde ENTER a basabilirsiniz.

en: Additional groups....:
tr_TR: Ek gruplar................:

en: All users can read/write to any file
tr_TR: Tüm kullanıcılar herhangi bir dosyayı okuyabilir/yazabilir

en: All users can read/write to any file (ntfs-3g)
tr_TR: Tüm kullanıcılar herhangi bir dosyayı okuyabilir/yazabilir (ntfs-3g)

en: An EFI System Partition was found on ${PREFERRED_EFI_PARTITION}, but it has not yet been formatted.  Would you like to format this partition?
tr_TR: Bir EFI Sistem Bölümü ${PREFERRED_EFI_PARTITION} üzerinde bulundu, fakat henüz biçimlendirilmemiş. Bu bölümü biçimlendirmek ister misiniz?

en: An ISO image of Slint's install DVD was found.
    Do you want me to mount the ISO image and use this as the package source?
tr_TR: Slint kurulum DVD'si ISO görüntüsü bulundu.
    ISO imajını bağlamak ve paket kaynağı olarak kullanmak istiyor musunuz?

en: An installation script was detected in ./install/doinst.sh, but
        was not executed.
tr_TR: ./install/doinst.sh içinde bir kurulum betiği algılandı, fakat
    çalıştırılmadı.

en: An old Slint boot entry has been found in your EFI boot menu. Would you like to remove this before installing the new Slint boot entry?  This is recommended.
    
    Old EFI boot menu entry:
tr_TR: EFI önyükleme mneünüzde eski bir Slint önyükleme girdisi bulundu. Yeni Slint önyükleme girdisi eklemeden önce bunu kaldırmak ister misiniz? Bu
    Tavsiye edilir.
    
    Eski EFI önyükleme menü girdisi:

en: Apache, the most widely used web server on the net.
tr_TR: Apache, web üzerinde en yaygın kullanımı olab web sunucu.

en: Are you sure you want to use this device name
tr_TR: Bu aygıt ismini kullanmak istediğinizden emin misiniz

en: Ask about using VESA modes at boot; time out to standard
tr_TR: Önyüklemede VESA modunu kullanmayı sor; zamanaşımında standart

en: At boot time, how long would you like LILO to wait for you to select an operating system?  If you let LILO time out, it will boot the first OS in the configuration file by default.
tr_TR: Önyükleme sırasında, LILO'nun bir işletim sistemi seçmeniz için ne kadar beklemesini istersiniz? LILO zamanaşımını kullanırsanız, yapılandırma dosyasındaki ilk işletim sistemini varsayılan olarak önyükleyecek.

en: Attempt to mount the CD/DVD device again
tr_TR: Tekrar CD/DVD aygıtı bağlama girişimi

en: Attempting to mount your CD/DVD again with the following command:
    $ArG
tr_TR: Aşağıdaki komut ile CD/DVD nizi tekrar bağlama girişimi:
    $ArG

en: Autoconfigure network using NetworkManager
tr_TR: NetworkManager kullanarak ağı otomatik yapılandır

en: Available network modules:
tr_TR: Müsait ağ modülleri:

en: BIND (Berkeley Internet Name Domain) is a Domain Name System (DNS) server.
tr_TR: BIND (Berkeley Internet Name Domain) bir Alan Adı Sistemi (DNS) sunucudur.

en: BIND (Domain Name System) server
tr_TR: BIND (Alan Adı Sistemi) sunucusu

en: Because users could go snooping through (or destroy, depending on the settings) your Windows partition, you should choose how much access would you like your non-root users to have to partition $DOS_PART.  The access level can range from no access at all, to read-only for everyone, to read-write access for every user on the machine.  A reasonable default (read-write for root only) is chosen, but you may set this any way that you like.
tr_TR: Kullanıcılar Windows bölümünüzü kurcalayabileceği (ya da ayarlara bağlı olarak bozabileceği için), $DOS_PART bölümüne root-olmayan kullanıcıların ne kadar erişebileceğini seçmelisiniz. Erişim seviyesi, hiçbir erişim'den, herkes için sadece okunabilir, makinadaki her kullanıcı için okuma-yazma erişimi'ne kadar değişir. Makul varsayılan (sadece root için okuma-yazma) seçilidir, fakat bunu istediğiniz gibi seçebilirsiniz.

en: Btrfs Copy-on-Write B-tree Filesystem
tr_TR: Btrfs Yazma-üzeri-Kopya B-tree Dosya Sistemi

en: Btrfs is a B-tree copy-on-write filesystem.
tr_TR: Btrfs bir B-tree yazma-üeri-kopyala dosya sistemidir.

en: CAN'T ADD WINDOWS PARTITION
tr_TR: WİNDOWS BÖLÜMÜ EKLENEMEDİ

en: CAN'T INSTALL LILO
tr_TR: LILO KURULAMADI

en: CANNOT INSTALL SOFTWARE YET
tr_TR: HALA YAZILIM KURULAMAZ

en: CANNOT START PXE SERVER YET
tr_TR: PXE SUNUCU HALA BAŞLATILAMAZ

en: CARD DETECTED
tr_TR: KART ALGILANDI

en: CD/DVD DRIVE FOUND
tr_TR: CD/DVD SURUCUSU BULUNDU

en: CD/DVD DRIVE NOT FOUND
tr_TR: CD/DVD SURUCUSU BULUNAMADI

en: CD/DVD master on first IDE bus (unlikely)
tr_TR: CD/DVD birincili ilk IDE yolu üzerine (ihtimal dışı)

en: CD/DVD master on fourth IDE bus
tr_TR: CD/DVD birincili dördüncü IDE yolu üzerinde

en: CD/DVD master on second IDE bus
tr_TR: CD/DVD birincili ikinci IDE yolu üzerinde

en: CD/DVD master on third IDE bus
tr_TR: CD/DVD birincili üçüncü IDE yolu üzerinde

en: CD/DVD slave on first IDE bus
tr_TR: CD/DVD ikincili ilk IDE yolu üzerinde

en: CD/DVD slave on fourth IDE bus
tr_TR: CD/DVD ikincili dördüncü IDE yolu üzerinde

en: CD/DVD slave on second IDE bus
tr_TR: CD/DVD ikincili ikinci IDE yolu üzerinde

en: CD/DVD slave on third IDE bus
tr_TR: CD/DVD ikincili üçüncü IDE yolu üzerinde

en: CHECK SWAP PARTITIONS FOR BAD BLOCKS?
tr_TR: KÖTÜ BLOKLAR İÇİN TAKAS BÖLÜMLERİ KONTROLÜ?

en: CHOOSE LILO TIMEOUT
tr_TR: LILO ZAMANAŞIMINI SEÇ

en: CONFIGURATION TYPE FOR $HOSTNM.$DOMAIN
tr_TR: $HOSTNM.$DOMAIN İÇİN YAPILANDIRMA TÜRÜ

en: CONFIGURE LILO TO USE FRAME BUFFER CONSOLE?
tr_TR: LILO'YU KARE TAMPONU UÇBİRİM KULLANACAK ŞEKİLDE YAPILANDIR?

en: CONFIGURE NETWORK?
tr_TR: AĞI YAPILANDIR?

en: CONFIGURE THE SYSTEM
tr_TR: SİSTEMİ YAPILANDIRIN

en: CONFIRM LOCATION TO INSTALL LILO
tr_TR: LILO KURULACAK YERİ ONAYLA

en: CONFIRM NETWORK SETUP
tr_TR: AĞ KURULUMUNU DOĞRULA

en: CONFIRM SETUP COMPLETE
tr_TR: KURULUM TAMAMLANDI DOĞRULA

en: CONFIRM STARTUP SERVICES TO RUN
tr_TR: ÇALIŞTIRILACAK BAŞLANGIÇ HİZMETLERİNİ ONAYLA

en: CONTENTS OF PACKAGE: $PkG
tr_TR: PAKETİN İÇERİĞİ: $PkG

en: CREATING USB BOOT STICK
tr_TR: USB BAŞLANGIÇ BELLEĞİ OLUŞTURULUYOR

en: CREATION OF REGULAR USER ACCOUNTS
tr_TR: NORMAL KULLANICI HESAPLARININ OLUŞTURULMASI

en: CUPS print server
tr_TR: CUPS yazdırma sunucusu

en: Can't umount /var/log/mount.  Reboot machine and run setup again.
tr_TR: /var/log/mount ayrılamadı. Makinayı yeniden başlatın ve kurulumu 
    yeniden çalıştırın.

en: Cannot install $package:  external compression utility $packagecompression missing
tr_TR: $package kurulamadı: harici sıkıştırma aracı $packagecompression bulunamadı

en: Cannot install $package:  file does not end in .tgz, .tbz, .tlz, or .txz
tr_TR: $package kurulamadı: dosya .tgz, .tbz, .tlz ya da .txz ile bitmiyor

en: Cannot install $package:  file not found
tr_TR: $package kurulamadı: dosya bulunamadı

en: Choose Slint installation scripts to run again
tr_TR: Tekrar çalıştırmak için Slint kurulum betikleri seç

en: Choose a default window manager for X
tr_TR: X için varsayılan pencere yöneticisi seçin

en: Configure basic network settings
tr_TR: Temel ağ ayarları yapılandır

en: Configure the console mouse support (GPM).
tr_TR: Uç birim fare desteği (GPM) yapılandır.

en: Configure your network parameters
tr_TR: Ağ parametrelerinizi yapılandırın

en: Continue
tr_TR: Devam

en: Continue the configuration (done making boot sticks)
tr_TR: Yapılandırmaya devam et (başlangıç belleği tamam)

en: Continue with the installation
tr_TR: Kurulumla devam et

en: Could not find the kernel and/or initial ramdisk files.
    These are required for booting the client computer.
    Please try to setup the SOURCE location correctly.
tr_TR: Çekirdek ve/veya başlangıç ramdiski bulunamadı.
    İstemci bilgisayarın önyüklemesi için bunlar gereklidir.
    Lütfen KAYNAK yerini doğru ayarlamaya çalışın.

en: Create
tr_TR: Oluştur

en: Create a USB Linux boot stick
tr_TR: Bir USB başlangıç belleği oluştur

en: Create a new user account
tr_TR: Yeni kullanıcı hesabı oluştur

en: Create a swap partition with Linux fdisk, and then try this again.
tr_TR: Linux fdisk ile bir takas bölümü oluşturun, ve bunu tekrar deneyin.

en: Creating $CONTROL character device with major:$MAJOR minor:$MINOR.
tr_TR: $CONTROL karakter aygıtı major:$MAJOR minor:$MINOR ile oluşturuluyor.

en: Creating SYSLINUX bootdisk for $ROOT_DEVICE on /dev/$STICK.
tr_TR: /dev/$STICK üzerinde $ROOT_DEVICE için SYSLINUX önyükleme diski oluşturuluyor.

en: Creating Slackware package:  ${TARGET_NAME}/${TAR_NAME}.${EXTENSION}
tr_TR: Slackware paketi oluşturuluyor: ${TARGET_NAME}/${TAR_NAME}.${EXTENSION}

en: Creating link from $TIMEZONE to localtime in /etc...
tr_TR: $TIMEZONE /etc içinde localtime a bağlantı oluşturuluyor...

en: Creating new account...
tr_TR: Yeni hesap oluşturuluyor...

en: Creating your new ./install/doinst.sh...
tr_TR: ./install/doinst.sh dosyanız oluşturuluyor...

en: Creation of user accounts completed
tr_TR: Kullanıcı hesabı oluşturma tamamlandı

en: Current NFS mounts:
tr_TR: Aktif NFS bağlantıları:

en: D-Bus system message bus
tr_TR: D-Bus sistem mesaj yolu

en: DEVICE FILE NOT FOUND
tr_TR: AYGIT DOSYASI BULUNAMADI

en: DHCP CONFIGURATION
tr_TR: DHCP YAPILANDIRMASI

en: DHCP SERVER CONFIGURATION
tr_TR: DHCP SUNUCU YAPILANDIRMASI

en: DIRECTORY NOT FOUND
tr_TR: DİZİN BULUNAMADI

en: DONE ADDING FAT or NTFS PARTITIONS
tr_TR: FAT ya da NTFS BÖLÜMLERİ EKLEMESİ TAMAM

en: DONE ADDING LINUX PARTITIONS TO /etc/fstab
tr_TR: /etc/fstab a LINUX BÖLÜMLERİ EKLEMESİ TAMAM

en: DONE INSTALLING PACKAGES
tr_TR: PAKETLERİN KURULUMU YAPILDI

en: Didn't work.
tr_TR: Çalışmadı.

en: Disabling IPv4 packet forwarding.
tr_TR: IPv4 paket iletimi devre dışı bırakılıyor.

en: Display the already created user accounts
tr_TR: Önceden oluşturulmuş kullanıcı hesaplarını görüntüle

en: Do not install ELILO
tr_TR: ELILO'yu kurma

en: Do not install LILO
tr_TR: LILO'yun kurma

en: Do not install a boot menu entry
tr_TR: Bir önyükleme menü girdisi kur

en: Do not install package $shortname
tr_TR: $shortname paketini kurma

en: Do not select a layout variant
tr_TR: Yerleşim değişkeni seçme

en: Do not select an additional layout
tr_TR: İlave yerleşim seçme

en: Do you have a gateway?
tr_TR: Ağ geçidiniz var mı?

en: Do you need to try setting up NFS again?
tr_TR: NFS'i tekrar ayarlamanız gerekiyor mu?

en: Do you want to format Linux partition ${ArG1}?
tr_TR: ${ArG1} Linux bölümünü biçimlendirmek istiyor musunuz?

en: Do you want to try setting up Samba again?
tr_TR: Samba'yı tekrar ayarlamayı denemek istiyor musunuz?

en: Does your mouse (${MOUSE_NAME}) have a wheel and if so, would you like to have it enabled?
tr_TR: Fareniz (${MOUSE_NAME}) ın tekerleği var mı, öyleyse etkinleştirmek ister misiniz?

en: Domain name:
tr_TR: Alan adı:

en: Don't wait at all - boot straight into the first OS
tr_TR: Hiç bekleme - il İşletim Sistemini doğrudan aç

en: EFI BOOT ENTRY INSTALLED
tr_TR: EFI ÖNYÜKLEME GİRDİSİ KURULDU

en: EFI SYSTEM PARTITION RECOGNIZED
tr_TR: EFI SİSTEM BÖLÜMÜ ALGILANDI

en: ELILO (EFI Linux Loader) installation
tr_TR: ELILO (EFI Linux Yükleyici) kurulum

en: ELILO is a Linux boot loader for EFI based systems.  Installing ELILO will allow you to boot your Linux system from the hard drive after selecting it from the UEFI boot menu.  Since an EFI System Partition was detected on this machine, it is recommended that you install ELILO now.  Please select an option:
tr_TR: ELILO, EFI tabanlı sistemler için bir Linux önyükleyicidir. ELILO kurmak, UEFI önyükleme menüsünden seçtikten sonra Linux siteminizi sabit sürücünüzden açmanızı sağlayacaktır. Bu makinada EFI Sistem Bölümü algılandığından, şimdi ELILO kurmanız önerilir. Lütfen bir seçim yapınız:

en: ENABLE DHCP SERVER
tr_TR: DHCP SUNUCU ETKİNLEŞTİR

en: ENTER CD/DVD DEVICE MANUALLY
tr_TR: CD/DVD AYGITINI ELLE GIRIN

en: ENTER DOMAINNAME FOR $HOSTNM
tr_TR: $HOSTNM İÇİN ALANADI GİRİN

en: ENTER GATEWAY ADDRESS
tr_TR: AĞ GEÇİDİ ADRESİ GİRİN

en: ENTER HOSTNAME
tr_TR: MAKİNAADINI GİRİN

en: ENTER IP ADDRESS FOR $HOSTNM.$DOMAIN
tr_TR: $HOSTNM.$DOMAIN İÇİN IP ADRESİ GİRİN

en: ENTER IP ADDRESS OF NFS SERVER
tr_TR: NFS SERVER IP adresini girin

en: ENTER NETMASK FOR LOCAL NETWORK
tr_TR: YEREL AĞ İÇİN AĞMASKESİ GİRİN

en: ENTER SHARE ADDRESS OF SAMBA SERVER
tr_TR: SAMBA SUNUCUNUN PAYLAŞIM ADRESİNİ GİRİN

en: ERROR ATTEMPTING TO INSTALL KERNEL
tr_TR: ÇEKİRDEK KURULUMU GİRİŞİMİNDE HATA

en: ERROR:  No EFI System Partition mounted on /boot/efi.
tr_TR: HATA: /boot/efi üzerine bağlanmış bir EFI Sistem Bölümü yok

en: ERROR:  No kernel found at /boot/vmlinuz.
tr_TR: HATA: /boot/vmlinuz da çekirdek yok.

en: ERROR:  Package $INCOMINGDIR/$NNAME did not install
    correctly.  You may need to reinstall your old package
    to avoid problems.  Make sure the new package is not
    corrupted.
tr_TR: HATA: $INCOMINGDIR/$NNAME paketi doğru olarak
    kurulmadı. Problemlerin önüne geçmek için sski paketinizi
    yeniden kurmanız gerekebilir. Yeni paketin bozulmuş
    olmadığından emin olun.

en: ERROR:  System is not running under UEFI.
tr_TR: HATA: Sistem UEFI altında çalışmıyor.

en: ERROR:  bzip2 compression utility not found in $PATH.
tr_TR: HATA: $PATH içinde bzip2 sıkıştırma aracı bulunamadı.

en: ERROR:  bzip2 returned error code $ERRCODE -- makepkg failed.
tr_TR: HATA:  bzip2 $ERRCODE hata kodunu döndürdü -- makepkg başarısız oldu.

en: ERROR:  gzip compression utility not found in $PATH.
tr_TR: HATA: $PATH içinde gzip sıkıştırma aracı bulunamadı.

en: ERROR:  gzip returned error code $ERRCODE -- makepkg failed.
tr_TR: HATA:  gzip $ERRCODE hata kodunu döndürdü -- makepkg başarısız oldu.

en: ERROR:  lzma compression utility not found in $PATH.
tr_TR: HATA: $PATH içinde lzma sıkıştırma aracı bulunamadı.

en: ERROR:  lzma returned error code $ERRCODE -- makepkg failed.
tr_TR: HATA:  lzma $ERRCODE hata kodunu döndürdü -- makepkg başarısız oldu.

en: ERROR:  xz compression utility not found in $PATH.
tr_TR: HATA: $PATH içinde xz sıkıştırma aracı bulunamadı.

en: ERROR:  xz returned error code $ERRCODE -- makepkg failed.
tr_TR: HATA:  xz $ERRCODE hata kodunu döndürdü -- makepkg başarısız oldu.

en: ERROR: No Linux Native Partitions
tr_TR: HATA: Doğal Linux Bölümleri yok

en: ERROR: TARGET PARTITION FULL
tr_TR: HATA: HEDEF BÖLÜM DOLU

en: EXIT
tr_TR: ÇIKIŞ

en: EXPERT LILO INSTALLATION
tr_TR: UZMAN LILO KURULUMU

en: Enter 1 to select a keyboard map:
tr_TR: Klavye haritası seçmek için 1 girin:

en: Enter the address for the gateway on your network, such as:
tr_TR: Ağınızdaki ağgeçidi için adresi girin, şunun gibi:

en: Enter your IP address for the local machine.  Example: 
    111.112.113.114
    Enter IP address for $HOSTNM (aaa.bbb.ccc.ddd):
tr_TR: Yerel makina için IP adresinizi girin. Örnek: 
    111.112.113.114
    $HOSTNM için IP adresi girin (aaa.bbb.ccc.ddd):

en: Enter your netmask.  This will generally look something
    like this: 255.255.255.0
    Enter netmask (aaa.bbb.ccc.ddd):
tr_TR: Ağ maskenizi girin.  Genellikle şunun gibi birşeydir:
    255.255.255.0
    Ağ maskesi girin (aaa.bbb.ccc.ddd):

en: Error running useradd command -- account not created!
      
    (command: $CMD)
tr_TR: useradd komutu çalışma hatası -- hesap oluşturulması!
    
    (komut:$CMD)

en: Everyone has read access, but only root can write
tr_TR: Herkes okuma erişimine sahip, fakat sadece root yazabilir

en: Everyone has read access, but only root can write (ntfs-3g)
tr_TR: Herkes okuma erişimine sahip, fakat sadece root yazabilir (ntfs-3g)

en: Everyone has read only access
tr_TR: Herkes için sadece okuma izni

en: Everyone has read only access (built-in kernel ntfs driver)
tr_TR: Herkes sadece okuma erişimine sahip (çekirdek tümleşik ntfs sürücü)

en: Executing install script for $package_name.
tr_TR: $package_name için kurulum betiği çalıştırılıyor.

en: Exit Pkgtool
tr_TR: Pkgtool dan çık

en: Exit Slint Linux Setup
tr_TR: Slint Linux Kurulumundan çık

en: Exit Slint PXE Setup
tr_TR: Slint PXE Kurulumundan Çık

en: Expiry date (YYYY-MM-DD) []:
tr_TR: Bitim tarihi (YYYY-MM-DD) []:

en: Expiry date..........:
tr_TR: Bitim tarihi..........:

en: Exploding package $PKG in current directory:
tr_TR: Aktif dizin içine $PKG paketi çıkarılıyor:

en: Ext2 is the traditional Linux file system and is fast and stable.
tr_TR: Ext2 geleneksel Linux dosya sistemidir, hızlı ve karalıdır.

en: Ext3 Journaling Filesystem
tr_TR: Ext3 Günlüklü Dosya Sistemi

en: Ext3 is the journaling version of the Ext2 filesystem.
tr_TR: Ext3 Ext2 dosya sisteminin günlüklü sürümüdür.

en: Ext4 Journaling Filesystem
tr_TR: Ext4 Günlüklü Dosya Sistemi

en: Ext4 is the successor to the ext3 filesystem.
tr_TR: Ext4 ext3 dosya sisteminin ardılıdır.

en: FAT or NTFS PARTITIONS DETECTED
tr_TR: FAT ya da NTFS BÖLÜMLERİ ALGILANDI

en: FETCHING CONFIGURATION
tr_TR: YAPILANDIRMA GETİRİLİYOR

en: FONTCONFIG UPDATE
tr_TR: FONTCONFIG GÜNCELLEME

en: FORMAT EFI PARTITION ${PREFERRED_EFI_PARTITION}?
tr_TR: EFI BÖLÜMÜ ${PREFERRED_EFI_PARTITION} BİÇİMLENDİR?

en: FORMAT PARTITION $ArG1
tr_TR: $ArG1 BÖLÜMÜ BİÇİMLENDİR

en: FORMATTING
tr_TR: FORMATLANIYOR

en: FORMATTING EFI PARTITION ${PREFERRED_EFI_PARTITION}
tr_TR: EFI BÖLÜMÜ  ${PREFERRED_EFI_PARTITION} BİÇİMLENDİRİLİYOR

en: FOUND EXISTING xorg.conf in $ArG
tr_TR: $ArG içinde MEVCUT xorg.conf BULUNDU

en: FTP/HTTP DOWNLOAD FAILURE
tr_TR: FTP/HTTP İNDİRME BAŞARISIZLIĞI

en: FUSE is an interface to allow userspace programs to use filesystems.
tr_TR: FUSE kullanıcı alanı programlarının dosyasistemlerini kullanmasını sağlar.

en: Filesystem in Userspace library
tr_TR: Userspace kütüphanesi içinde Dosyasistemi

en: Finished setting up EFI System Partition.
tr_TR: EFI Sistem Bölümü ayarlaması bitti.

en: Finished setting up Linux partitions.
tr_TR: Linux bölümleri ayarlaması tamamlandı.

en: Finished setting up non-Linux partitions.
tr_TR: Linux-olmayan bölümlerin ayarlamaları tamamlandı.

en: Finished: do not select additional options.
tr_TR: Bitirildi: ilave seçenekler seçme.

en: First CD/DVD drive
tr_TR: Birinci CD/DVD sürücüsü

en: First command to run is 'source /etc/profile'.
    This will setup the PATH for you.
tr_TR: Çalıştırılacak ilk komut  'source /etc/profile'.
    Bu sizin için YOL u ayarlayacak.

en: First parallel port ATAPI CD
tr_TR: İlk paralel port ATAPI CD

en: First, we'll need the name you'd like to give your host.
    Only the base hostname is needed right now. (not the domain)
    
    Enter hostname:
tr_TR: İlk olarak makinıza vermek istediğiniz isim gerekiyor.
    Şu anda sadece temel makinaadı gerekiyor. (alan adı değil)
    
    makinaadını girin:

en: Formatting $ArG1
    Size in 1K blocks: $SIZE
    Filesystem type: ext2
tr_TR: $ArG1 biçimlendiriliyor
    1K bloklar halinde boyut: $SIZE 
    Dosya sistemi türü: ext2

en: Formatting $ArG1
    Size in 1K blocks: $SIZE
    Filesystem type: ext3
tr_TR: $ArG1 biçimlendiriliyor
    1K bloklar halinde boyut: $SIZE 
    Dosya sistemi türü: ext3

en: Formatting $ArG1
    Size in 1K blocks: $SIZE
    Filesystem type: ext4
tr_TR: $ArG1 biçimlendiriliyor
    1K bloklar halinde boyut: $SIZE 
    Dosya sistemi türü: ext4

en: Formatting $ArG1
    Size in 1K blocks: $SIZE
    Filesystem type: jfs
tr_TR: $ArG1 biçimlendiriliyor
    1K bloklar halinde boyut: $SIZE 
    Dosya sistemi türü: jfs

en: Formatting $ArG1
    Size in 1K blocks: $SIZE
    Filesystem type: reiserfs
tr_TR: $ArG1 biçimlendiriliyor
    1K bloklar halinde boyut: $SIZE 
    Dosya sistemi türü: reiserfs

en: Formatting $ArG1
    Size in 1K blocks: $SIZE
    Filesystem type: xfs
tr_TR: $ArG1 biçimlendiriliyor
    1K bloklar halinde boyut: $SIZE 
    Dosya sistemi türü: xfs

en: Formatting $ArG1
    Size in 1K blocks: $SIZE 
    Filesystem type: btrfs
tr_TR: $ArG1 biçimlendiriliyor
    1K bloklar halinde boyut: $SIZE 
    Dosya sistemi türü: btrfs

en: Formatting $ArG1 with filesystem btrfs.
tr_TR: $ArG1 btrfs dosyasistemi ile biçimlendiriliyor.

en: Formatting $ArG1 with filesystem ext2.
tr_TR: $ArG1 ext2 dosyasistemi ile biçimlendiriliyor.

en: Formatting $ArG1 with filesystem ext3.
tr_TR: $ArG1 ext3 dosyasistemi ile biçimlendiriliyor.

en: Formatting $ArG1 with filesystem ext4.
tr_TR: $ArG1 ext4 dosyasistemi ile biçimlendiriliyor.

en: Formatting $ArG1 with filesystem jfs.
tr_TR: $ArG1 jfs dosyasistemi ile biçimlendiriliyor.

en: Formatting $ArG1 with filesystem reiserfs.
tr_TR: $ArG1 reiserfs dosyasistemi ile biçimlendiriliyor.

en: Formatting $ArG1 with filesystem xfs.
tr_TR: $ArG1 xfs dosyasistemi ile biçimlendiriliyor.

en: Formatting EFI System Partition ${PREFERRED_EFI_PARTITION} as FAT32.
tr_TR: EFI  Sistem Bölümü ${PREFERRED_EFI_PARTITION} FAT32 türünde biçimlendiriliyor.

en: Fourth CD/DVD drive
tr_TR: Dördüncü CD/DVD sürücüsü

en: Fourth parallel port ATAPI CD
tr_TR: Dördüncü paralel port ATAPI CD

en: Frame buffer console, 1024x768x256
tr_TR: Kare tampon uçbirim, 1024x768x256

en: Frame buffer console, 1024x768x32k
tr_TR: Kare tampon uçbirim, 1024x768x32k

en: Frame buffer console, 1024x768x64k
tr_TR: Kare tampon uçbirim, 1024x768x64k

en: Frame buffer console, 640x480x256
tr_TR: Kare tampon uçbirim, 640x480x256

en: Frame buffer console, 640x480x32k
tr_TR: Kare tampon uçbirim, 640x480x32k

en: Frame buffer console, 640x480x64k
tr_TR: Kare tampon uçbirim, 640x480x64k

en: Frame buffer console, 800x600x256
tr_TR: Kare tampon uçbirim, 800x600x256

en: Frame buffer console, 800x600x32k
tr_TR: Kare tampon uçbirim, 800x600x32k

en: Frame buffer console, 800x600x64k
tr_TR: Kare tampon uçbirim, 800x600x64k

en: GPM CONFIGURATION
tr_TR: GPM KONFİGÜRASYONU

en: Gateway:
tr_TR: Ağ geçidi:

en: Genitizer tablet (relative mode)
tr_TR: Genitizer tablet (bağıl mod)

en: Genius Netmouse on PS/2 port
tr_TR: Genius Netmouse PS/2 port üzerinde

en: Go with driver default (usually 8-bit)
tr_TR: Sürücü varsayılanı ile devam et (genellikle 8-bit)

en: Good! We're all set on the local end, but now we need to know
    where to find the software packages to install.  First, we need
    the IP address of the machine where the Slint sources are
    stored.
tr_TR: Güzel! Yerelde hepsini ayarladık, fakat şimdi bilmemiz gereeken
    kurulacak paketlerin nerede olduğu. İlk olarak Slint kaynaklarının
    tutulduğu makinenin IP adresi gerekiyor.

en: Group "$group" does not exist
tr_TR: "$group" grubu mevcut değil

en: HAL makes access to CD/DVD drives and USB devices easier.
tr_TR: HAL CD/DVD sürücülere ve USB aygıtlara daha kolay erişim sağlar.

en: HARDWARE CLOCK SET TO UTC?
tr_TR: UTC AYARLI DONANIM SAATİ?

en: HP printer/scanner daemons
tr_TR: HP yazıcı/tarayıcı süreçleri

en: Hardware Abstraction Layer
tr_TR: Donanım Soyutlama Katmanı

en: Hardware clock is set to UTC
tr_TR: Donanım saati UTC ye ayarlandı

en: Hardware clock is set to local time
tr_TR: Donanım saati yerel saate ayarlandı

en: Here are the already registered ordinary users:
tr_TR: Şimdiye kadar kaydolmuş sıradan kullanıcılar:

en: Here is your current IP address, full hostname, and base hostname:
    $IPADDR       $HOSTNM.$DOMAIN    $HOSTNM
    
    Please give the IP address of the name server to use,
    such as $DNSSAMPLE.
    
    You can add more Domain Name Servers later by editing $RESOLV.
    
    Primary name server to use (aaa.bbb.ccc.ddd):
tr_TR: Şu anki IP adresiniz, tam makina adı, ve temel makina adı şöyle:
    $IPADDR $HOSTNM.$DOMAIN $HOSTNM
    
    Lütfen kullanılacak isim sunucu adresini, $DNSSAMPLE
    gibi giriniz.
    
    Daha sonra $RESOLV u düzenleyerek daha fazla DNS girebilirsiniz.
    
    Kullanılacak birincil isim sunucu (aaa.bbb.ccc.ddd):

en: Here's what would be removed (and left behind) if you removed the package(s):
tr_TR: Paket(ler)i kaldırırdığınızda kaldırılacak olan (ve geriye kalan) şunlar:

en: Highest DHCP Client Address:
tr_TR: En yüksek DHCP İstemci Adresi:

en: Hit OK to return to the main menu.
tr_TR: Ana menüye dönmek için TAMAM a tıklayın.

en: Home directory [ ${defhome}/${LOGIN} ]
tr_TR: Ev dizin [ ${defhome}/${LOGIN} ]

en: Home directory.......:
tr_TR: Ev dizini..................:

en: Hostname:
tr_TR: Makinaadı:

en: I can't find a device named $ArG1 !
tr_TR: $ArG1 isminde bir aygıt bulamadım !

en: I can't find a device named $ArG1. Are you sure you want to use this device name?
tr_TR: I can't find a device named $ArG1. Bu aygıt ismini kullanmak istediğinizden emin misiniz?

en: IBM's Journaled Filesystem
tr_TR: IBM'in Günlüklü Dosya Sistemi

en: ICE Window Manager
tr_TR: ICE Pencere Yöneticisi

en: IN USE
tr_TR: KULLANIMDA

en: INITIALIZING NETWORK
tr_TR: AĞ BAŞLANGIÇ DURUMUNA GETİRİLİYOR

en: INSERT DISK
tr_TR: DİSK İ TAKIN

en: INSTALL BOOT MENU ENTRY?
tr_TR: ÖNYÜKLEME MENÜ GİRDİSİ KUR?

en: INSTALL ELILO
tr_TR: ELILO KUR

en: INSTALL FROM THE CURRENT FILESYSTEM
tr_TR: AKTİF DOSYA SİSTEMİNDEN KUR

en: INSTALL LILO
tr_TR: LILO KUR

en: INSTALLING FROM HARD DISK
tr_TR: SABİT DİSKTEN KURULUYOR

en: INVALID DIRECTORY ENTERED
tr_TR: Geçersiz bir dizin girildi.

en: IP Address:
tr_TR: IP Adresi:

en: IP address:
tr_TR: IP adresi:

en: If this partition has not been formatted, you should format it.  NOTE: This will erase all data on it.  Would you like to format this partition?
tr_TR: Eğer bu bölüm henüz biçimlendirilmemişse, biçimlendirmelisiniz. NOT: Üzerindeki tüm veriler silinecek. Bu bölümü biçimlendirmek ister misiniz?

en: If you don't have a gateway on your network just hit ENTER
    without entering a gateway IP address.
    
    Enter gateway address (aaa.bbb.ccc.ddd):
tr_TR: Eğer ağınızda bir ağgeçidi yoksa  bir ağ geçidi adresi girmeden
    sadece ENTER a basın
    
    Ağgeçidi adresi girin  (aaa.bbb.ccc.ddd):

en: If you like, X can attempt to probe for your video hardware and mouse, and write an initial configuration file to /etc/X11/xorg.conf.  Would you like to do this now?
tr_TR: İsterseniz, X video donanımı ve farenizi araştırmaya çalışabilir, ve bir başlangıç yapılandırma dosyasını /etc/X11/xorg.conf a yazabilir. Bunu şimdi yapmak ister misiniz?

en: If you like, we can look to see what kind of network card you have in your machine, and if we find one create an /etc/rc.d/rc.netdevice script to load the module for it at boot time.  There's a slight bit of danger that the probing can cause problems, but it almost always works.  If you'd rather configure your system manually, you can skip the probing process and edit /etc/rc.d/rc.modules or /etc/modules.conf later to have it load the right module.
tr_TR: Eğer isterseniz, makinanızda hangi tür bir ağ kartınız olduğuna bakabiliriz, ve eğer bir tane bulursak önyükleme zamanında bunun için modülün yüklenmesi için bir /etc/rc.d/rc.netdevice betiği oluşturabiliriz. İncelemenin probleme yol açmasıla ilgili küçük bir tehlike vardır, fakat çoğunlukla iyi çalışır. Eğer bunun yerine sisteminizi elle yapılandırırsanız, inceleme aşamasını geçebilirsiniz ve /etc/rc.d/rc.modules veya /etc/modules.conf dosyasını sonradan doru modülü yüklemesi için düzenleyebilirsiniz.

en: If you're upgrading an existing Slint system, you might want to
    remove old packages before you run 'setup' to install the new ones. If
    you don't, your system will still work but there might be some old files
    left laying around on your drive.
    
    Just mount your Linux partitions under /mnt and type 'pkgtool'. If you
    don't know how to mount your partitions, type 'pkgtool' and it will tell
    you how it's done.
    
    To partition your hard drive(s), use 'cfdisk' or 'fdisk'.
    For systems using GPT instead of MBR, partition using 'cgdisk' or 'gdisk'.
    To activate PCMCIA/Cardbus devices needed for installation, type 'pcmcia'.
    To start the main installation (after partitioning), type 'setup'.
tr_TR: Eğer varolan bir Slint sistemini yükseltiyorsanız, yeni paketleri 
    kurmak için 'setup' ı çalıştırmadan önce eski paketleri kaldırmak 
    isteyebilirsiniz. İstemezseniz, sisteminiz yine de çalışacaktır fakat
    sürücünüz üzerinde duran bazı eski dosyalar olacaktır.
    
    Linux bölümünüzü /mnt altına bağlayın ve 'pkgtool' u çalıştırın. Eğer
    bölümlerinizi nasıl bağlayacağınızı bilmiyorsanız, 'pkgtool' yazın, size
    nasıl yapılacağını söyleyecektir.
    
    Sabit sürücü(ler)inizi bölümlendirmek için, 'cfdisk' ya da 'fdisk' kullanın.
    MBR yerine GPT kullanan sistemler için 'cgdisk' ya da 'gdisk' kullanarak
    bölümlendirin. Kurulum için gerekli PCMCIA/Cardbus aygıtlarını
    etkinleştirmek için 'pcmcia' yazın. Ana kurulumu başlatmak için 
    (bölümlendirmeden sonra) 'setup' yazın.

en: If your computer supports booting from a USB device, it is recommended that you make a USB boot stick for your system at this time. It will boot your computer straight into the root filesystem on $ROOT_DEVICE.
    
    Please insert a USB flash memory stick and then press ENTER to create a boot stick.
    
    WARNING!  The existing contents of the USB stick will be erased.
tr_TR: Eğer bilgisayarınız bir USB aygıttan önyüklemeyi destekliyorsa, sisteminiz için şimdi bir USB başlangıç belleği yapmanız önerilir. Bu bilgisayarınızı doğrudan $ROOT_DEVICE üzerindeki dosya sistemine açacaktır.
    
    Lütfen bir USB flash bellek takınız ve bir açılış belleği oluşturmak için ENTER a basın.
    
    UYARI! USB belleğin varolan içeriği silinecektir.

en: Ignore the error and continue
tr_TR: Hatayı yoksay ve devam et

en: In order to make these partitions visible from Linux, we  need to add them to your /etc/fstab.  Please pick a partition to  add to /etc/fstab, or select '---' to continue with the installation  process.
tr_TR: Bu bölümlerin Linux'dan görülebilmesi için, bunları /etc/fstab içine eklememiz gerekiyor. Lütfen /etc/fstab a eklemek için bir bölüm seçiniz, ya da kurulum işlemine devam etmek için '---' seçiniz.

en: Inetd daemon (this allows:  time, ftp, comsat, talk, finger, and auth).
tr_TR: Inetd süreci (sağladıkları: time, ftp, comsat, talk, finger, ve auth)

en: Initial group [ ${defgroup} ]:
tr_TR: Başlangıç group [ ${defgroup} ]:

en: Initial group........:
tr_TR: Başlangıç grubu..:

en: Install ELILO on the EFI System Partition
tr_TR: EFI Sistem Bölümü üzerine ELILO kur

en: Install LILO
tr_TR: LILO kur

en: Install LILO anyway
tr_TR: Yine de LILO yu kur

en: Install a Linux kernel from a bootdisk
tr_TR: Önyükleme diskinden bir Linux çekirdeği kur.

en: Install a boot menu entry
tr_TR: Bir önyükleme menü girdisi kur

en: Install from NFS (Network File System)
tr_TR: NFS (Network File System)'den kur

en: Install from Samba share
tr_TR: Samba paylaşımından kur

en: Install from a Slint CD or DVD
tr_TR: Slint CDsi veya DVDsinden kur

en: Install from a Slint USB stick
tr_TR: Slint USB belleğinden kur

en: Install from a hard drive partition
tr_TR: Sabit disk bölümünden kur

en: Install from a pre-mounted directory
tr_TR: Ön-bağlanmış bir dizinden kur

en: Install package $shortname
tr_TR: $shortname paketi kur

en: Install packages from some other directory
tr_TR: Başka bir dizinden paketler kur

en: Install packages from the current directory
tr_TR: Aktif dizinden paketler kur

en: Install selected software
tr_TR: Seçili yazılımı kur

en: Install to Master Boot Record
tr_TR: Ana Önyükleme Kaydına -MBR- kur

en: Install to a formatted floppy in /dev/fd0 (A:)
tr_TR: /dev/fd0 (A:) içine biçimlendirilmiş bir floppy'ye kur

en: Install to superblock (not for use with XFS)
tr_TR: superblock kur (XFS ile kullanım için değil)

en: Installing new package $INCOMINGDIR/$NNAME
tr_TR: Yeni paket $INCOMINGDIR/$NNAME kuruluyor

en: Installing package $package_name:
tr_TR: $package_name paketi kuruluyor:

en: Installing package $shortname $PMSG
tr_TR: $shortname $PMSG paketi kuruluyor

en: Installing the Linux Loader...
tr_TR: Linux yükleyici kuruluyor...

en: Is the hardware clock set to Coordinated Universal Time (UTC/GMT)
    If it is, select 'y' here.  If the hardware clock is set to the
    current local time (this is how most PCs are set up), then say 'n'
    here.  If you are not sure what this is, you should answer 'n' here.
    
    Is your hardware clock set to UTC
tr_TR: Donanım saati Koordinatlı Evrensel Zamana (UTC/GMT) aayrlanacak mı? 
    Öyleyse burada 'y' i seçin. Eğer donanım saati şu anki yerel 
    zamana ayarlanacaksa (bu çoğu bilgisayarın çalıştığı biçimdir) 
    burada 'n' deyin. Bunun ne olduğundan emin değilseniz 'n' demelisiniz.
    
    Donanım saatiniz UTC ye ayarlanacak mı

en: Is the hardware clock set to Coordinated Universal Time (UTC/GMT)?  If it is, select YES here.  If the hardware clock is set to the current local time (this is how most PCs are set up), then say NO here.  If you are not sure what this is, you should answer NO here.
tr_TR: Donanım saati Koordinatlı Evrensel Zamana (UTC/GMT) aayrlanacak mı? Öyleyse burada 'Evet' i seçin. Eğer donanım saati şu anki yerel zamana ayarlanacaksa (bu çoğu bilgisayarın çalıştığı biçimdir) burada HAYIR deyin. Bunun ne olduğundan emin değilseniz HAYIR demelisiniz.

en: It is recommended that you make these lines your new installation script.
    
    Would you like to make this stuff the install script for this package
    and remove the symbolic links
tr_TR: Bu satırları yeni kurulum betiğiniz yapmanız önerilir.
    
    Bu işi bu paket için kurulum betiği yapmayı ve sembolik bağlantıları
    kaldırmayı ister misiniz

en: It is recommended to choose the default keyboard ("pc101") unless you know your keyboard model and it is present in this list.  Also note the keyboard model is not the same thing as the keyboard layout (the keyboard layout defaults to "pc105" which is usually correct)
tr_TR: Klavye modelinizi ve listede olduğunu bilmiyorsanız varsayılan klavyeyi ("pc101") seçmeniz önerilir. Ayrıca klavye modelinin ve klavye yerleşiminin aynı şey olmadığına dikkat ediniz (klavye yerleşimi varsayılanı "pc105" çoğunlukla doğrudur)

en: JFS is IBM's Journaled Filesystem, currently used in IBM enterprise servers.
tr_TR: JFS IBM'in Günlüklü dosya sistemidir, aktif olarak IBM kurum sunucularında kullanılır.

en: KEYBOARD MAP SELECTION
tr_TR: KLAVYE HARİTASI SEÇİMİ

en: LILO (Linux Loader) installation
tr_TR: LILO (Linux Yükleyici) kurulum

en: LILO (Linux Loader) is a generic boot loader.  There's a simple installation which tries to automatically set up LILO to boot Linux (also Windows if found).  For more advanced users, the expert option offers more control over the installation process.  Since LILO does not work in all cases (and can damage partitions if incorrectly installed), there's the third (safe) option, which is to skip installing LILO for now.  You can always install it later with the 'liloconfig' command.  Which option would you like?
tr_TR: LILO (Linux Yükleyici) genel bir önyükleme yükleyicidir. LILO yu Linux u yükleyecek şekilde otomatik olarak kurmaya çalışan basit bir kurulum vardır (ayrıca bulunursa Windows). Daha gelişmiş kullanıcılar için, uzman seçeneği kurulum işlemi üzerinde daha fazla denetim sunar. LILO tüm durumlarda çalışmadığından (ve eğer hatalı kurulduysa bölümlere zarar verebilir), üçüncü bir (güvenli) seçenek vardır, ki bu LILO yu şimdilik atlar. Her zaman bunu 'liloconf' komutu ile sonradan kurabilirsiniz. Hangi seçeneği seçemk istersiniz?

en: LILO INSTALLATION HELP
tr_TR: LILO KURULUM YARDIMI

en: LILO can be installed to a variety of places:
    
      1. The superblock of your root Linux partition.  (which could      be made the bootable partition with Windows or Linux fdisk, or      booted with a program like OS/2 Boot Manager)
      2. A formatted floppy disk.
      3. The Master Boot Record of your first hard drive.
    
    Options 1 and 2 are the safest, but option 1 does require a little extra work later (setting the partition bootable with fdisk). Which option would you like?
tr_TR: LILO çeşitli yerlere kurulabilir:
    
    1. Kök Linux bölümü süperbloğu. (ki bu Windows ya da Linux fdisk ile önyüklenebilir yapılabilir, ya da OS/2  Boot Manager gibi bir program ile önyüklenebilir)
    2. Biçimlendirilmiş bir flaoppy disk.
    3. İlk sabit sürücünüzün Ana Önyükleme Kaydı.
    
    1 ve 2 seçenekleri en güvenli olanlardır, fakat seçenek bir daha sonra bir miktar iş yapmayı gerektirir (fdisk ile bölümün önyüklenebilir yapılması). Hangi seçeneği seçmek istersiniz?

en: LPRng print server
tr_TR: LPRng yazıcı sunucusu

en: Linux swap partition, ${PARTSIZE}
tr_TR: Linux takas alanı, ${PARTSIZE}

en: Login name for new user []:
tr_TR: Yeni kullanıcı için oturum ismi []:

en: Login name for new user: $LOGIN
tr_TR: Yeni kullanıcı için oturum ismi: $LOGIN

en: Login name...........:
tr_TR: Oturum ismi...........:

en: Logitech busmouse (mouse card)
tr_TR: Logitech busmouse (fare kartı)

en: Logitech serial MouseMan and similar devices
tr_TR: Logitech serial MouseMan ve benzer aygıtlar

en: Looking at /proc/devices, it seems your kernel has support for the VESA frame buffer console.  If we enable this in /etc/lilo.conf, it will allow more rows and columns of text on the screen and give you a cool penguin logo at boot time.  However, the frame buffer text console is slower than a standard text console.  In addition, not every video card or monitor supports all of these video modes, and some X drivers could be confused by them.  Would you like to use the frame buffer console, or the standard Linux console?
tr_TR: /proc/devices a bakılıyor, çekirdeğiniz VESA çerçeve tampon uçbirimi desteeğine sahip görünüyor. Eğer bunu /etc/lilo.conf içinde etkinleştirirsek, ekranda daha fazla satır ve sütun metne izin verir ve önyüklemede hoş bir penguen logo getirir. Bununla birlikte, çerçeve tampon metin uçbirimi standart metin uçbiriminden daha yavaştır. Ek olarak, her ekran kartı ya da ekran tüm video modlarını desteklemez, ve bazı X sürücüleri bunlar tarafından karışır. Çerçeve tampon uçbirimi mi yoksa standart Linux uçbirimi mi kullanmak istersiniz?

en: Lowest DHCP Client Address:
tr_TR: En düşük DHCP İstemci Adresi:

en: MAKE USB FLASH BOOT
tr_TR: USB FLASH BOOT OLUŞTUR

en: MAKING DEVICE IN /dev
tr_TR: /dev İÇİNDE AYGIT OLUŞTURULUYOR

en: MANUAL CD/DVD DEVICE SELECTION
tr_TR: ELLE CD/DVD AYGITI SEÇİMİ

en: MKFONTDIR AND MKFONTSCALE UPDATE
tr_TR: MKFONTDIR VE MKFONTSCALE GÜNCELLEME

en: MKNOD CD/DVD DEVICE
tr_TR: MKNOD CD/DVD AYGITI

en: MKNOD FAILED
tr_TR: MKNOD HATASI

en: MOUNT ERROR
tr_TR: BAĞLAMA HATASI

en: MOUNT PROBLEM
tr_TR: BAĞLAMA PROBLEMİ

en: MOUNT RESULT
tr_TR: BAĞLAMA SONUCU

en: MOUSE CONFIGURATION
tr_TR: FARE YAPILANDIRMASI

en: Make a USB Linux boot stick
tr_TR: USB Linux başlangıç belleği oluştur

en: Make a spare Linux boot stick in /dev/$STICK
tr_TR: /dev/$STICK içinde Linux başlangıç belleği oluştur

en: Make serial Logitech behave like msc
tr_TR: Seri Logitech msc gibi davransın

en: Make sure the Slint disc is in your CD/DVD drive, and then press ENTER to begin the scanning process. Or, if you'd rather specify the device name manually (experts only), choose that option below.
tr_TR: Slint diskinizin CD/DVD sürücüsünde bulunduğundan emin olun. Sonra tarama işlemi için ENTER tuşuna basın. Yahut da elle sürücü adını belirlemek isterseniz (sadece uzmanlar), aşağıdan o seçeneği seçin.

en: Make sure the USB stick containing the Slint package directory is inserted into a USB port, and then press ENTER to begin the scanning process.
tr_TR: Slint paket dizini içeren USB belleğin bir USB portuna takılı olduğundan emin olun, ve tarama işlemini başlatmak için ENTER a basın.

en: Manually specify CD or DVD by device name
tr_TR: Elle CD veya DVD aygıt adı belirtin

en: Maybe you should check that the directory name is correct?
tr_TR: Belki dizin adının doğru olduğunu kontrol etmelisin?

en: Media was not successfully mounted! Do you want to retry, or quit?
tr_TR: Ortam başarılı bir şekilde bağlanmadı. Yeniden denemek ya da çıkmak ister misiniz?

en: Microsoft busmouse (mouse card)
tr_TR: Microsoft busmouse (fare kartı)

en: Mount failed.
tr_TR: Bağlama başarısız oldu.

en: Mount table corrupt.  Reboot machine and run setup again
tr_TR: Bağlama tablosu bozulmuş. Makinayı yeniden başlatın ve kurulumu 
    yeniden kurun.

en: Mount table corrupt.  Reboot machine and run setup again.
tr_TR: Bağlama tablosu bozulmuş. Makinayı yeniden başlatın ve kurulumu 
    yeniden çalıştırın.

en: Mounted Samba share(s):
tr_TR: Bağlı Samba paylaşım(lar)ı:

en: Mounting $REMOTE_PATH:
tr_TR: Bağlanıyor $REMOTE_PATH:

en: Mounting $REMOTE_SHARE ...
tr_TR: $REMOTE_SHARE bağlanıyor ...

en: MouseSystems serial (most 3 button serial mice)
tr_TR: MouseSystems serial (3 düğmeli seri farelerin çoğu)

en: MySQL, an SQL-based relational database daemon.
tr_TR: MySQL ve SQL-tabanlı ilişkisel veritabanı süreci.

en: NETWORK CONFIGURATION
tr_TR: AĞ YAPILANDIRMASI

en: NETWORK SETUP COMPLETE
tr_TR: AĞ KURULUMU TAMAMLANDI

en: NEW DEVICE DETECTED
tr_TR: YENİ AYGIT ALGILANDI

en: NFS MOUNT INFORMATION
tr_TR: NFS BAĞLAMA BİLGİLERİ

en: NFS MOUNT RESULT
tr_TR: NFS BAĞLAMA SONUCU

en: NO CARD DETECTED
tr_TR: KART ALGILANMADI

en: NO CONFIG FILE FOUND
tr_TR: CONFIG DOSYASI BULUNAMADI

en: NO EFI SYSTEM PARTITION DETECTED
tr_TR: EFI SİSTEM BÖLÜMÜ ALGILANMADI

en: NO LINUX PARTITIONS DETECTED
tr_TR: HİÇBİR LİNUX BÖLÜMÜ ALGILANMADI

en: NO NEW DEVICE DETECTED
tr_TR: YENİ AYGIT ALGILANMADI

en: NO PACKAGES REMOVED
tr_TR: HİÇ BİR PAKET KALDIRILMADI

en: NO REMOVABLE USB DEVICES FOUND
tr_TR: ÇIKARILABİLİR USB AYGITI BULUNMADI

en: NO SLINT DIRECTORY FOUND
tr_TR: SLINT DİZİNİ BULUNMADI

en: NO SWAP SPACE DETECTED
tr_TR: TAKAS ALANI ALGILANMADI

en: NTP synchronizes your time to/from other NTP servers.
tr_TR: NTP saatinizi NTP sunucudan/sunucuya eşzamanlar.

en: Nameserver:
tr_TR: İsimsunucu:

en: Needed to serve or mount NFS (Network File System) partitions.
tr_TR: NFS (Ağ Dosya Sistemi) bölümleri sunmak ya da bağlamak için gerekli.

en: Net-SNMP daemon
tr_TR: Net-SNMP süreci

en: Netatalk Appletalk file/print server
tr_TR: Netatalk Appletalk dosya/yazıcı sunucusu

en: Netmask:
tr_TR: Ağ maskesi:

en: Network support for NFS install, 2006-09-20 volkerdi@slackware.com
    Network support for FTP/HTTP install, 26-Jan-2008 alien@slackware.com
tr_TR: NFS kurulumu için ağ desteği, 2006-09-20 volkerdi@slackware.com
    FTP/HTTP kurulumu için ağ desteği, 26-Oca-2008 alien@slackware.com

en: New account will be created as follows:
tr_TR: Yeni hesap şu şekilde oluşturulacak:

en: No IDE/SCSI drive, so we will try scanning for CD drives on old proprietary interfaces, such as SoundBlaster pre-IDE CD drives, Sony CDU-31a, Sony 535, old Mitsumi pre-IDE, old Optics, etc.  For this scan to work at all, you'll need to be using a bootdisk that supports your CD drive.
    
    Please press ENTER to begin this last-chance scan for old, obsolete hardware.
tr_TR: IDE/SCSI sürücüsü yok, bu yüzden CD sürücüde SoundBlaster pre-IDE CD sürücü, Sony CDU-31a, Sony 535, eski Mitsumi pre-IDE, eski Optics gibi eski sahipli arayüzleri tarayacağız. Bu taramanın çalışabilmesi için CD sürücünüzde bir açlış diski olmalı.
    
    Eski, yürürlülükte olmayan donanımlar için son-şans olan taramayı başlatmak için ENTER a basın.

en: No Slint package tree found at the indicated path!
tr_TR: Slint paket ağacı belirtilen yolda bulunamadı!

en: No active DHCP server was found on your local network. The Slint PXE server needs a working DHCP server.
    Do you want this computer to start its own DHCP server (you can control what IP addresses are used by the DHCP server)?Say 'YES' if you are certain your network has no DHCP server.
tr_TR: Yerel ağınızda aktif bir DHCP sunucu bulunmadı. Slint PXE sunucu çalışan bir DHCP sunucuya ihtiyaç duyar.
    Bu bilgisayarın kendi DHCP sunucusunu başlatmasını ister misiniz (DHCP sunucu tarafından hangi IP adreslerinin kullanılacağını kontrol edebilirsiniz)? Eğer ağınızda bir DHCP sunucu olmadığından eminseniz 'EVET' deyin.

en: No new USB device was detected. 
    If you had already inserted your USB stick, please remove it now. Then select 'Restart'.
tr_TR: Hiçbir USB aygıt algılanmadı.
    Eğer USB çubuğu zaten takmışsanız, şimdi çıkartın. Sonra 'Yenidenbaşlat' ı seçin.

en: No ordinary user has been registered yet.
tr_TR: Hiç sıradan kullanıcı kaydolmadı.

en: No such package: $ADM_DIR/packages/$PKGNAME. Can't remove.
tr_TR: Böyle paket yok: $ADM_DIR/packages/$PKGNAME. Kaldırılamıyor.

en: No symbolic links were found, so we won't make an installation script.
    You can make your own later in ./install/doinst.sh and rebuild the
    package if you like.
tr_TR: Hiç sembolik bağlantı bulunmadı, bu yüzden bir kurulum betiği yapmayacağız.
    İsterseniz sonra kendiniz bir tane ./install/doinst.sh içinde yapabilirsiniz ve
    isterseniz paketi yeniden inşa edebilirsiniz.

en: No, abort.
tr_TR: Hayır, durdur.

en: No, do not format this partition
tr_TR: Hayır, bu bölümü biçimlendirme

en: Non-IDE Aztech CD/DVD
tr_TR: IDE olmayan Aztech CD/DVD

en: Non-IDE GoldStar CD/DVD
tr_TR: IDE olmayan GoldStar CD/DVD

en: Non-IDE Mitsumi drive 1
tr_TR: IDE olmayan Mitsumi sürücüsü 1

en: Non-IDE Mitsumi drive 2
tr_TR: IDE olmayan Mitsumi sürücüsü 2

en: Now this partition must be mounted somewhere in your  directory tree.  Please enter the directory under which  you would like to put it.  For instance, you might want to  enter /fat-c or /fat-d or something similar.   NOTE: This partition will not actually be mounted until you reboot.   Where would you like to mount $DOS_PART?
tr_TR: Şimdi bu bölüm dizin ağacınız içinde bir yerde bağlanmış olmalı. Lütfen içine koymak istediğiniz dizini girin. Örneğin, /fat-c ya da /fat-d  ya da benzer birşey girebilirsiniz. NOT: Bu bölüm siz yeniden başlatana kadar bağlanmayacak. $DOS_PART bölümünü nereye bağlamak istersiniz?

en: Now we can configure your Linux system.  If this is a new installation, you MUST configure it now or it will not boot correctly.  However, if you are just adding software to an existing system, you can back out to the main menu and skip this step.  However (important exception) if you've installed a new kernel image, it's important to reconfigure your system so that you can install LILO (the Linux loader) or create a bootdisk using the new kernel.  You want to CONFIGURE your system, right?
tr_TR: Şimdi Linux sisteminizi yapılandırabiliriz. Eğer bu yeni bir kurulum ise, bunu şimdi YAPMALISINIZ yoksa doğru şekilde açılmayacaktır. Diğer taraftan, sisteme sadece yazılım ekliyorsanız ana menüye geri dönüp bu adımı geçebilirsiniz. Bununla birlikte (önemli istisna) yeni bir çekirdek kalıbı kurduysanız sisteminizi yeniden yapılandırmanız LILO (Linux yükleyici) yu kurmak ya da çekirdeği kullanarak açılış diski oluşturmak için önemlidir. Sisteminizi YAPILANDIRMAK istiyorsunuz, değil mi?

en: Now we need to know how your machine connects to the network.
    
    If you have an internal network card and an assigned IP address, gateway, and DNS, use the 'static IP' choice to enter these values.  If your IP address is assigned by a DHCP server (commonly used by cable modem and DSL services), select 'DHCP'.  If you do not have a network card, select the 'loopback' choice.  You may also select 'NetworkManager' if you would like to have the NetworkManager daemon automatically handle your wired and wireless network interfaces (this is simple and usually works). Which type of network setup would you like?
tr_TR: Şimdi makinanızın ağa nasıl bağlandığını bilmemiz gerekiyor.
    
    Eğer dahili bir ağ kartınız varsa ve IP adresi, ağ geçidi, ve DNS atanmışsa, bu değerleri girmek için 'statik IP' seçeneğini kullanın. Eğer IP adresiniz bir DHCP sunucu tarafından atanmışsa (kablo modem ve DSL hizmetleri tarafından yaygın olarak kullanılır), 'DHCP' seçiniz. Eğer bir ağ kartınız yoksa, 'loopback' seçeneğini seçiniz. Ayrıca NetworkManager sürecinin kablolu ve kablosuz ağ arayüzlerini otomatik olarak yönetmesini isterseniz 'NetworkManager' seçebilirsiniz (bu basittir ve genellikle işe yarar). Hangi tür ağ kurulumu istersiniz?

en: Now you may select a default color depth for the X server:
tr_TR: Şimdi X sunucu için varsayılan renk derinliği seçebilirsiniz:

en: Now you must select a short, unique name for this partition. You'll use this name if you specify a partition to boot at the LILO prompt. 'Linux' might not be a bad choice. THIS MUST BE A SINGLE WORD.
tr_TR: Şimdi bu bölüm için kısa, benzersiz bir isim seçmelisiniz. Bu ismi LILO gösteriminde önyükleme yapılacak bir bölüm seçtiyseniz kullanabilirsiniz. 'Linux' kötü bir seçim olmayabilir. BU İSİM TEKİL BİR KELİME OLMALIDIR.

en: Now you must select a short, unique name for this partition. You'll use this name if you specify a partition to boot at the LILO prompt. 'Windows' might not be a bad choice. THIS MUST BE A SINGLE WORD.
tr_TR: Şimdi bu bölüm için kısa, benzersiz bir isim seçmelisiniz. Bu ismi LILO gösteriminde önyükleme yapılacak bir bölüm seçtiyseniz kullanabilirsiniz. 'OS/2' kötü bir seçim olmayabilir. BU İSİM TEKİL BİR KELİME OLMALIDIR.

en: Now, we need the domain name for this machine, such as:
    
    example.org
    
    Do not supply a leading '.'
    
    Enter domain name for $HOSTNM:
tr_TR: Şimdi bu makina için alan adı gerekiyor, mesela:
    
    example.org
    
    Önünde '.' olmadan
    
    $HOSTNM için alan adı girin:

en: OK
tr_TR: TAMAM

en: OK, now you need to specify where you want the new partition mounted.  For example, if you want to put it under /usr/local, then respond:  /usr/local
    Where would you like to mount $NEXT_PARTITION?
tr_TR: TAMAM, şimdi yeni bölümün nereye bağlanmasını istediğinizi belirtmeniz gerekiyor. Öeneğin, /usr/local altına koymak istiyorsanız cevabınız şöyle olmalı: /usr/local
    $NEXT_PARTITION bölümünün nereye bağlanmasını istersiniz?

en: OPTIONAL LILO append=<kernel parameters> LINE
tr_TR: SEÇİMLİK LILO append=<kernel parameters> SATIRI

en: OPTIONAL SLINT LOGO BOOT SCREEN
tr_TR: SEÇİMLİK SLINT LOGO ÖNYÜKLEME EKRANI

en: Old non-IDE Mitsumi CD/DVD
tr_TR: Eski IDE olmayan Mitsumi CD/DVD

en: Old non-IDE SoundBlaster CD/DVD
tr_TR: Eski IDE olmayan SoundBlaster CD/DVD

en: Only warning... not actually removing any files.
tr_TR: Sadece uyarı... hiçbir dosya aslında kaldırılmıyor.

en: Optics Storage CD/DVD
tr_TR: Optik Depolama CD/DVDsi

en: PACKAGE DESCRIPTION:
tr_TR: PAKET AÇIKLAMASI:

en: PACKAGE REMOVAL COMPLETE
tr_TR: PAKET KALDIRMA TAMAMLANDI

en: PACKAGE REMOVAL IN PROGRESS
tr_TR: PAKET KALDIRMA İŞLENİYOR

en: PARTITION LIST
tr_TR: BÖLÜM LİSTESİ

en: PCMCIA/Cardbus card services
tr_TR: PCMCIA/Cardbus kart hizmetleri

en: PCMCIA/Cardbus support script, 2003-02-18 volkerdi@slackware.com
                                   2007-05-09 alien@slackware.com
tr_TR: PCMCIA/Cardbus desteği betiği, 2003-02-18 volkerdi@slackware.com
    2007-05-09 alien@slackware.com

en: PICK MOUNT POINT FOR $DOS_PART
tr_TR: $DOS_PART İÇİN BAĞLAMA NOKTASI SEÇ

en: PROBE FOR NETWORK CARD?
tr_TR: AĞ KARTI ARAŞTIR?

en: PROBING NETWORK DEVICES
tr_TR: AĞ AYGITLARI ARAŞTIRILIYOR

en: PS/2 port mouse (most desktops and laptops)
tr_TR: PS/2 fare portu (pek çok masaüstü ve dizüstü)

en: PXE Client activity log
tr_TR: PXE İstemci eylem günlüğü

en: Package $OLD upgraded with new package $INCOMINGDIR/$NNAME.
tr_TR: $OLD paketi yeni paket $INCOMINGDIR/$NNAME ile yükseltildi.

en: Package $package_name installed.
tr_TR: $package_name paketi kuruldu.

en: Package Name: $shortname $PMSG
tr_TR: Paket İsmi: $shortname $PMSG

en: Package contents is copied to $PRES_DIR.
tr_TR: Paket içeriği $PRES_DIR içine kopyalandı.

en: Packet forwarding allows your Linux machine to act as a router.
tr_TR: Paket iletme Linux makinanızın yöneltici olarak davranmasını sağlar.

en: Partition $ArG1 will be formatted.
tr_TR: $ArG1 bölümü biçimlendirilecek.

en: Partition $NEXT_PARTITION will be formatted with $NEXT_SYS_TYPE.
tr_TR: $NEXT_PARTITION bölümü $NEXT_SYS_TYPE ile biçimlendirilecek.

en: Partition $NEXT_PARTITION will not be reformatted.
tr_TR: $NEXT_PARTITION bölümü yeniden biçimlendirilmeyecek.

en: Partitions of type FAT or NTFS (commonly used by DOS and Windows) have been found on your system.  Would you like to add these partitions to your /etc/fstab so that these partitions are visible from Linux?
tr_TR: Sisteminizde FAT ya da NTFS türünde (yaygın olarak DOS ve Windows tarafından kullanılan) bölümler bulundu. Bu bölümleri Linux tarafından görülebilmesi için /etc/fstab içine eklemek ister misiniz?

en: Please choose another
tr_TR: Lütfen başka seçiniz

en: Please enter the name of the CD/DVD device (such as /dev/hdc) that you wish to use to mount the Slint CD/DVD:
tr_TR: Slint CD/DVDnizi bağlamakta kullanmak istediğiniz CD/DVD aygıtının adını (/dev/hdc gibi) girin:

en: Please enter the name of the directory that you wish to install packages from:
tr_TR: Lütfen paketlerin kurulmasını istediğiniz dizinin ismini giriniz:

en: Please insert disk $NumDisk and press ENTER to continue.
tr_TR: $NumDisk diskini takın ve devam etmek için ENTER a basın.

en: Please re-enter the group(s)
tr_TR: Lütfen grup(lar)ı yeniden-girin

en: Please reinsert the Slint disc containing the collection of Linux kernels.  Usually this is disc number one (the disc that you boot from).  Once you've inserted the disc, hit ENTER to continue.
tr_TR: Lütfen Linux çekirdekleri koleksiyonu içeren Slint diskini yeniden takın. Genellikle bu bir numaralı (önyükleme yaptığınız disk) disktir. Diski taktığınızda devam etmek için ENTER a basın.

en: Please select a partition from the following list to use for your root (/) Linux partition.
tr_TR: Lütfen kök (/) Linux bölümü için kullanacağınız bölümü aşağıdaki listeden seçiniz.

en: Please select one of the following timezones for your machine:
tr_TR: Lütfen makinanız için zaman dilimlerinden birini seçin:

en: Please select the default window manager to use with the X Window System.  This will define the style of graphical user interface the computer uses.
tr_TR: Lütfen X Pencere Sistemi ile kullanılacak varsayılan pencere yöneticisini seçin. Bu, bilgisayarın kullandığı grafik kullanıcı arayüzünün stilini tanımlar.

en: Please select the default window manager to use with the X Window System.  This will define the style of graphical user interface the computer uses.  KDE and GNOME provide the most features. People with Windows or MacOS experience will find either one easy to use.  Other window managers are easier on system resources, or provide other unique features.
tr_TR: Lütfen X Pencere Sistemi ile kullanılacak vasayılan pencere yöneticisini seçiniz. Bu bilgisayarın kullandığı grafik kullanıcı arayüzünün stilini tanımlar. KDE ve GNOME çoğu özelliği sunar. Windows ve MacOS tecrübesi olanlar her ikisini de kullanışlı bulacaktır. Diğer pencere yöneticileri sistem kaynakları için daha iyidir ya da diğer benzersiz özellikleri içerirler.

en: Please select the default window manager to use with the X Window System.  This will define the style of graphical user interface the computer uses.  KDE provides the most features, and people with Windows or MacOS experience will find it easy to use.  Other window managers are easier on system resources, or provide other unique features.
tr_TR: Lütfen X Pencere Sistemi ile kullanılacak vasayılan pencere yöneticisini seçiniz. Bu bilgisayarın kullandığı grafik kullanıcı arayüzünün stilini tanımlar. KDE çoğu özelliği sunar. Windows ve MacOS tecrübesi olanlar bunu kullanışlı bulacaktır. Diğer pencere yöneticileri sistem kaynakları için daha iyidir ya da diğer benzersiz özellikleri içerirler.

en: Please select the default window manager to use with the X Window System.  This will define the style of graphical user interface the computer uses.  XFce provides the most features, and people with Windows or MacOS experience will find it easy to use.  Other window managers are easier on system resources, or provide other unique features.
tr_TR: Lütfen X Pencere Sistemi ile kullanılacak vasayılan pencere yöneticisini seçiniz. Bu bilgisayarın kullandığı grafik kullanıcı arayüzünün stilini tanımlar. XFce çoğu özelliği sunar. Windows ve MacOS tecrübesi olanlar bunu kullanışlı bulacaktır. Diğer pencere yöneticileri sistem kaynakları için daha iyidir ya da diğer benzersiz özellikleri içerirler.

en: Please select the media from which to install Slint Linux:
tr_TR: Lütfen Slint'in kurulacağı kaynak ortamı seçiniz:

en: Please select the media which contains Slint Linux:
tr_TR: Lütfen Slint Linux içeren ortamı seçiniz:

en: Please select the package you wish to view.
tr_TR: Lütfen görüntülemek istediğiniz paketi seçiniz.

en: Please select the packages you wish to Remove. Use the spacebar to select packages to delete, and the UP/DOWN arrow keys to scroll up and down through the entire list.
tr_TR: Lütfen kaldırmak istediğiniz paketleri seçin. Silinecek paketleri seçmek için boşluk tuşunu kullanın, ve tüm listeyi yukarı ve aşağı kaydırmak için YUKARI/AŞAĞI tuşlarını kullanın.

en: Please select the type of filesystem to use for the specified device.  Here are descriptions of the available filesystems:
tr_TR: Lütfen belirtilen aygıt için dosyasistemi türünü seçin. Mümkün dosyasistemleri tanımlamaları şöyle:

en: Please select your CD/DVD device from the list below.  If you don't see your device listed, choose 'custom'.  This will let you type in any device name. (and if necessary, will create the device)
tr_TR: Aşağıdaki listeden CD/DVD cihazı seçiniz. Eğer cihazınızı listede görmüyorsanız, 'özel'i seçin. Bu, herhangi bir aygıt adını yazmanıza izin verir. (ve gerekirse, cihazı oluşturacaktır)

en: Please use the spacebar to select the setup scripts to run.  Hit enter when you are done selecting to run the scripts.
tr_TR: Lütfen çalıştırılacak kurulum betiğini seçmek için boşluk tuşunu kullanın. Seçilen betikleri çalıştırmak için bitirdiğinizde enter a basınız.

en: Please wait while we generate font.cache-1 files with fc-cache.
    For best results, fc-cache should be run whenever fonts are added
    to the system.
tr_TR: Lütfen biz font.cache-1 dosyalarını fc-cache ile üretene kadar bekleyin. En iyi sonuç için, ne zaman bir font sisteme yüklense fc-cache çalıştırılmalı.

en: Please wait while we generate font.cache-1 files with fc-cache.  For best results, fc-cache should be run whenever fonts are added to the system.
tr_TR: Lütfen biz font.cache-1 dosyalarını fc-cache ile üretene kadar bekleyin. En iyi sonuç için, ne zaman bir font sisteme yüklense fc-cache çalıştırılmalı.

en: Please wait while we run mkfontscale and mkfontdir in your font directories.
tr_TR: Lütfen font dizininiz içinde biz mkfontscale ve mkfontdir çalıştırana kadar bekleyin.

en: Plug and Play (serial mice that do not work with ms)
tr_TR: Tak çalıştır (ms ile çalışmayan seri fareler)

en: Preparing to configure your new Linux system...
tr_TR: Yeni Linux sisteminizin yapılandırılmasına hazırlanılıyor...

en: Present a prompt and wait until a choice is made
tr_TR: Bir bildirim yaz ve seçim yapılana kadar bekle

en: Press ENTER to continue without adding any additional groups
    Or press the UP arrow key to add/select/edit additional groups
tr_TR: Ek gruplar eklemeden devam etmek için ENTER a basın
    Ya da ek grupları eklemek/seçmek/düzenlemek için YUKARI ok tuşuna basın

en: Press ENTER to continue.
tr_TR: Devam etmek için [enter] a basınız.

en: Press [enter] to continue:
tr_TR: Devam etmek için [enter] a basınız:

en: Probing for MCA, ISA, and other PCI network cards:
tr_TR: MCA, ISA, ve diğer PCI ağ kartları araştırılıyor:

en: Probing for PCI/EISA network cards:
tr_TR: PCI/EISA ağ kartları araştırılıyor:

en: Probing for a custom list of modules:
tr_TR: Modüllerin özel bir listesi araştırılıyor:

en: Probing for card using the $card module...
tr_TR: $card modülü kullanan kartlar araştırılıyor...

en: Programs used to run printers and scanners from Hewlett Packard.
tr_TR: Hewlett Packard yazıcı ve tarayıcıları çalıştırmada kullanılan programlar.

en: Quick format with no bad block checking
tr_TR: Kötü blok kontrolü olmadan hızlı biçimlendirme

en: REINSERT KERNEL DISC
tr_TR: ÇEKİRDEK DİSKİNİ YENİDEN TAK

en: REMOVE OLD Slint EFI BOOT ENTRY?
tr_TR: ESKİ Slint EFI ÖNYÜKLEME GİRDİSİNİ KALDIR?

en: REPLACE /etc/fstab?
tr_TR: YERİNE KOY /etc/fstab?

en: RPC (NFS) daemons
tr_TR: RPC (NFS) süreçleri

en: Read the Linux Loader HELP file
tr_TR: Linux Yükleyici YARDIM dosyasını oku

en: Read the Slint PXE Setup HELP file
tr_TR: Slint PXE Setup YARDIM dosyasını okuyun

en: Read the Slint Setup HELP file
tr_TR: Slint Setup YARDIM dosyasını oku

en: Rebuild SSL certificate database.
tr_TR: SSL sertifika veritabanı yeniden inşa et.

en: Reconfigure your Linux system
tr_TR: Linux sisteminizi yeniden yapılandırın

en: Reinstall LILO using the existing lilo.conf
tr_TR: Varolan lilo.conf'u kullanarak LILO'yu yeniden kur

en: ReiserFS Journaling Filesystem
tr_TR: ReiserFS Günlüklü Dosya Sistemi

en: ReiserFS is a journaling filesystem that stores all files and filenames in a balanced tree structure.
tr_TR: Reisefs tüm dosyaları ve dosya isimlerini dengeli ağaç yapısında saklayan günlüklü bir dosya sistemidir.

en: Remap your keyboard  (other than $DefaultKeyMap)
tr_TR: Klavyenizi yeniden haritalayın ($DefaultKeyMap den farklı olarak)

en: Remove packages that are currently installed
tr_TR: Halihazırda kurulu paketleri kaldır

en: Removing files:
tr_TR: Dosyalar kaldırılıyor:

en: Removing package $ADM_DIR/packages/$PKGNAME...
tr_TR: $ADM_DIR/packages/$PKGNAME paketi kaldırılıyor...

en: Removing symbolic links:
tr_TR: Sembolik bağlantılar kaldırılıyor:

en: Restart
tr_TR: Yeniden başlat

en: Restarting gpm...
tr_TR: gpm yeniden başlatılıyor...

en: Root has read/write access, users have no access
tr_TR: Root okuma/yazma yetkisine sahip, kullanıcıların erişimi yok

en: Root has read/write access, users have no access (ntfs-3g)
tr_TR: Root okuma/yazma yetkisine sahip, kullanıcıların erişimi yok (ntfs-3g)

en: Run fc-cache to locate new fonts for Xft
tr_TR: Xft için yeni fontları yerleştirmek için fc-cache çalıştır

en: Run gtk-update-icon-cache for hicolor theme.
tr_TR: hicolor teması için hicolor çalışırın.

en: Run mkfontdir and mkfontscale in font directories.
tr_TR: Font dizinleri içinde mkfontdir ve mkfontscale çalıştırın.

en: Run update-desktop-database.
tr_TR: update-desktop-database çalıştır.

en: Run update-mime-database.
tr_TR: update-desktop-database çalıştır.

en: SASL is an authentication method often used by mail servers.
tr_TR: SASL sıklıkla e-posta sunucuları tarafından kullanılan bir kimlik denetimi yöntemidir.

en: SCANNING
tr_TR: TARANIYOR

en: SCANNING FOR CD or DVD DRIVE
tr_TR: CD veya DVD SÜRÜCÜSÜ TARANIYOR

en: SCANNING FOR USB STICK
tr_TR: USB BELLEK TARANIYOR

en: SELECT DEFAULT COLOR DEPTH
tr_TR: VARSAYILAN RENK DERİNLİĞİ SEÇİN

en: SELECT DEFAULT WINDOW MANAGER FOR X
tr_TR: X İÇİN VARSAYILAN PENCERE YÖNETİCİSİ SEÇİN

en: SELECT FILESYSTEM FOR $ArG1
tr_TR: $ArG1 İÇİN DOSYA SİSTEMİ SEÇ

en: SELECT LILO DESTINATION
tr_TR: LILO HEDEFİ SEÇ

en: SELECT LINUX PARTITION $DEFROOT
tr_TR: LINUX BÖLÜMÜ $DEFROOT SEÇ

en: SELECT MOUNT POINT FOR $NEXT_PARTITION
tr_TR: $NEXT_PARTITION İÇİN BAĞLAMA NOKTASI SEÇ

en: SELECT NAMESERVER
tr_TR: İSİM SUNUCU SEÇİN

en: SELECT PACKAGES TO REMOVE
tr_TR: KALDIRILACAK PAKETLERİ SEÇİN

en: SELECT PARTITION NAME
tr_TR: BÖLMÜ İSMİ SEÇİN

en: SELECT PARTITION NAME FOR $LINUX_PART
tr_TR: $LINUX_PART İÇİN BÖLÜM İSMİ SEÇİN

en: SELECT PARTITION TO ADD TO /etc/fstab
tr_TR: /etc/fstab a EKLEMEK İÇİN BÖLÜM SEÇİNİZ

en: SELECT SERIAL PORT
tr_TR: SERİ PORT SEÇİN

en: SELECT SOURCE DIRECTORY
tr_TR: KAYNAK DİZİNİ SEÇİN

en: SELECT SYSTEM SETUP SCRIPTS
tr_TR: SİSTEM KURULUM BETİKLERİ SEÇ

en: SELECT WINDOWS PARTITION
tr_TR: WİNDOWS BÖLÜMÜ SEÇ

en: SELECT YOUR $ArG1 KEYBOARD LAYOUT
tr_TR:  $ArG1 KLAVYE YERLEŞİMİNİ SEÇİN

en: SELECT YOUR KEYBOARD LAYOUT VARIANT
tr_TR: KLAVYE YERLEŞİMİ DEĞİŞKENİ SEÇİN

en: SELECT YOUR KEYBOARD MODEL
tr_TR: KLAVYE MODELİNİZİ SEÇİN

en: SELECT YOUR KEYBOARD OPTIONS
tr_TR: KLAVYE SEÇENEKLERİNİZİ SEÇİN

en: SET DHCP HOSTNAME
tr_TR: DHCP MAKİNAADI AYARLA

en: SET SECURITY FOR FAT PARTITION $DOS_PART
tr_TR: FAT BÖLÜMÜ $DOS_PART İÇİN GÜVENLİĞİ AYARLA

en: SET SECURITY FOR NTFS PARTITION $DOS_PART
tr_TR: NTFS BÖLÜMÜ $DOS_PARTİÇİN GÜVENLİĞİ AYARLA

en: SGI's Journaling Filesystem
tr_TR: SGI'nın Günlüklü Dosya Sistemi

en: SNMP daemon that receives and logs SNMP TRAP and INFORM messages.
tr_TR: SNMP TRAP ve INFORM mesajlarını günlükleyen SNMP süreci.

en: SOURCE DIRECTORY NOT FOUND
tr_TR: KAYNAK DİZİN BULUNAMADI

en: SOURCE MEDIA SELECTION
tr_TR: KAYNAK ORTAM SEÇİMİ

en: SSHD allows secure encrypted logins to your machine.
tr_TR: SSHD makkinanızda güvenli şifrelenmiş oturum açmayı sağlar.

en: SUCCESS: found card using $card protocol -- modules loaded.
tr_TR: BAŞARILI: $card modülü kullanan kart bulundu -- modüller yüklendi.

en: SWAP SPACE CONFIGURED
tr_TR: TAKAS ALANI YAPILANDIRILDI

en: SWAP SPACE DETECTED
tr_TR: TAKAS ALANI ALGILANDI

en: Samba is a file and print server for Windows networks.
tr_TR: Samba Windows ağları için dosya ve yazdırma sunucudur.

en: Sanyo non-IDE CD/DVD
tr_TR: Sanyo IDE olmayan CD/DVD

en: Scan for the CD or DVD drive (recommended)
tr_TR: CD veya DVD sürücüsü tara (önerilen)

en: Scanning for a CD/DVD drive containing a Slint disc...
tr_TR: Slint diski içeren CD/DVD sürücüsü taranıyor...

en: Scanning for a parallel port ATAPI CD/DVD drive containing a Slint disc...
tr_TR: Slint diski içeren paralel port ATAPI CD/DVD sürücüsü için taranıyor...

en: Scanning for an IDE CD/DVD drive containing a Slint disc...
tr_TR: Slint diski içeren IDE CD/DVD sürücüsü taranıyor...

en: Searching for symbolic links:
tr_TR: Sembolik bağlantıları ara:

en: Second CD/DVD drive
tr_TR: İkinci CD/DVD sürücüsü

en: Second parallel port ATAPI CD
tr_TR: İkinci paralel port ATAPI CD

en: Select
tr_TR: Seçiniz

en: Select Linux installation partition:
tr_TR: Linux kurulum bölümü seçin:

en: Select Slint installation source.
tr_TR: Slint kurulum kaynağını seçiniz.

en: Select a font for the console
tr_TR: Uç birim için bir font seç

en: Select additional keyboard options.  You may continue to select additional options until you select 'none'.
tr_TR: Ek klavye seçenekleri seçin. 'none' seçene kadar ek seçenekler seçmeye devam edebilirsiniz.

en: Select one of these timezones:
tr_TR: Şu zaman dilimlerinden birini seçin:

en: Select other Linux partitions for /etc/fstab
tr_TR: /etc/fstab için diğer Linux bölümleri seç

en: Select source media
tr_TR: Kaynak ortamı seçin

en: Select your timezone
tr_TR: Zaman diliminizi seçin

en: Select/deselect system daemons (services)
tr_TR: Sistem süreçleri (servisler) ekle/kaldır

en: Select\/Unselect removing package
tr_TR: Paket kaldırma Seç\/Seçme

en: Selecting a location to mount $DOS_PART.
tr_TR: $DOS_PART ı bağlamak için yer seçiliyor.

en: Selecting non-Linux partitions.
tr_TR: Linux-olmayan bölümler seçiliyor.

en: Set a default browser link.
tr_TR: Bir varsayılan tarayıcı bağlantısı ayarla.

en: Set up ELILO (EFI LILO) to boot Linux from your hard drive
tr_TR: ELILO (EFI LILO) yu sabir sürücünüzden Linux önyüklenecek şekilde kur

en: Set up LILO to boot Linux (and other OSes) from your hard drive
tr_TR: LILO'yu sabit sürücünüzden Linux (ve diğer İşletim Sistemleri) önyüklenecek şekilde kurun

en: Set up a loopback connection (modem or no net)
tr_TR: Bir loopback bağlantısı ayarla (modem ya da ağ yok)

en: Set up your swap partition(s)
tr_TR: Takas alan(lar)ınızı ayarlayın

en: Set up your target partitions
tr_TR: Hedef bölümlerinizi ayarlayın

en: Setting default window manager in $HOME/.xinitrc and $HOME/.xsession
tr_TR: $HOME/.xinitrc ve $HOME/.xsession içinde varsayılan pencere yöneticisi ayarı

en: Setting permissions on FAT partition $DOS_PART
tr_TR: FAT bölümü $DOS_PART üzerinde izinler ayarlanıyor

en: Setting permissions on NTFS partition $DOS_PART
tr_TR: NTFS bölümü $DOS_PART üzerinde izinler ayarlanıyor

en: Setting system-wide default window manager in /etc/X11/xinit/
tr_TR: /etc/X11/xinit/ içinde sistem-çapında varsayılan pencere yöneticisi ayarı

en: Setting up non-Linux partitions.
tr_TR: Linux-olmayan bölümlerin ayarlamaları yapılıyor.

en: Setting up other Linux partitions.
tr_TR: Diğer Linux bölümleri ayarlanıyor.

en: Setting up root Linux partition.
tr_TR: Kök Linux bölümü ayarlanıyor.

en: Setting up swap partitions.
tr_TR: Takas bölümleri ayarlanıyor.

en: Settings accepted.  Basic network configuration is complete.
tr_TR: Ayarlar kabul edildi. Temel ağ kurulumu tamamlandı.

en: Settings discarded.  Run the 'netconfig' command again if you need to reconfigure your network settings.
tr_TR: Ayarlar kabul edilmedi. Ağ ayarlarınızı yeniden yapılandırmak için eğer gerekliyse netconfig' komutunu yeniden çalıştırın.

en: Setup has detected that one or more of your target partitions has become full.  I'm sorry, but you will have to try installing again onto a partition or partitions with more free space.  You could also try selecting fewer packages to install.  Since there is no longer any space for setup to make its temporary files, this is an unrecoverable error.  Press control-alt-delete to reboot and try again.  Before doing that, you might want to switch to another console (Alt-F2) and use df (disk free utility) to see if you can get an idea of how to avoid this the next time around.
tr_TR: Kurulum bir ya da daha fazla hedef bölümün dolu olduğunu algıladı. Üzgünüm, fakat daha fazla alanı olan bölüm ya da bölümler üzerinde yeniden kurmayı denemeniz gerekiyor. Ayrıca kurulacak daha az paket seçmeyi deneyebilirsiniz. Kurulumun geçici dosyalarını koyabileceği boş yer artık olmadığından bu onarılamaz bir hata. Yeniden başlatıp yeniden denemek için ctrl-alt-delete e basın. Bunu yapmadan önce başka bir uç birime geçip (Alt+F2) df (disk free aracı) ile bir sonraki seferde bu durumdan nasıl kurtulacağınız hakkında fikir edinmeyi isteyebilirsiniz.

en: Shell................:
tr_TR: Kabuk..............:

en: Since LILO (the traditional Linux Loader) does not work with machines running UEFI firmware (except in Legacy BIOS mode), you probably do not need to install it.  Instead, you'll need ELILO, which is a version of LILO designed to work with EFI/UEFI systems.
tr_TR: LILO (geleneksel Linux yükleyici) UEFI gömülü yazılımı ile çalışan makinalarda çalışmayacağı için (Legacy BIOS modu dışında), muhtemelen bunu kurmanıza gerek yok. Bunun yerine EFI/UEFI sistemleri ile çalışacak şekilde tasarlanmış LILO sürümü olan ELILO ya ihtiyacınız olacaktır.

en: Since you're already running on the network, you should be able
    to use the hostname instead of an IP address if you wish.
tr_TR: Halihazırda ağ üzerinde çalıştığınız için isterseniz IP adresi yerine
    makinaadını kullanabilirsiniz.

en: Since you're already running on the network, you should be able
    to use the hostname instead of an IP address if you wish.
tr_TR: Halihazırda ağ üzerinde çalıştığınız için isterseniz IP adresi yerine
    makinaadını kullanabilirsiniz.

en: Size: Compressed: ${COMPRESSED}, uncompressed: ${UNCOMPRESSED}.
tr_TR: Boyut: Sıkıştırılmış: ${COMPRESSED}, sıkıştırılmamış: ${UNCOMPRESSED}.

en: Skip LILO installation and exit this menu
tr_TR: LILO kurulumunu atla ve bu menüden çık

en: Skip installing LILO and proceed to ELILO installation
tr_TR: LILO kurulumunu geç ve ELILO kurulumuna ilerle

en: Skip making a USB boot stick
tr_TR: USB başlangıç belleği oluşturma geçiliyor

en: Skip the current disk series
tr_TR: Aktif disk dizilerini geç

en: Skipping automatic module probe.
tr_TR: Otomatik modül araştırma geçiliyor.

en: Skipping module $card...
tr_TR: $card modülü geçiliyor...

en: Skipping package $NEW (already installed)
tr_TR: $NEW paketi geçiliyor (zaten kurulu)

en: Slackware package ${TARGET_NAME}/${TAR_NAME}.${EXTENSION} created.
tr_TR: ${TARGET_NAME}/${TAR_NAME}.${EXTENSION} Slackware paketi oluşturuldu.

en: Slint LILO Installation HELP file
    
    WARNING: As they say in the LILO docs, installing boot 
    loaders is inherently dangerous. Be careful out there!
    
    These are the options you can use at the Slint LILO
    install menu:
    
    1. Start LILO configuration with a new LILO header.
    
       This choice allows you to start a new configuration 
       file, /etc/lilo.conf, with no OS's entered into it 
       (yet).
    
       You'll first be asked if you want to use an optional
       append="...." line. If you didn't need to use extra 
       parameters at the bootkernel prompt, then you can
       probably just hit ENTER here.
    
       You will be asked where you want to install LILO. This
       can be your Master Boot Record, your root partition's
       superblock (for OS/2's Boot Manager), or to a 
       formatted floppy disk. 
       
       Next, you'll be asked if you want a delay before 
       booting the first OS in your lilo.conf file. This delay
       allows you to hit left-shift and boot any OS in the 
       lilo.conf file by typing in the label you've given it.
    
       Once you've started a new lilo.conf, you must add at 
       least one OS to it before you can install LILO.
    
    2. Menu choices to add Linux, OS/2, and DOS to the lilo.conf.
    
       These all pretty much work the same way. You'll be asked 
       which partition you want to make bootable (answer 
       /dev/hda1 or whatever partition you wish to use), and 
       you'll also be asked to assign a label to the partition.
       The label can be any short word such as "Linux" or "OS/2"
       that you'll type in later to boot that partition. The boot
       prompt is not case-sensitive, so the user can type LINUX or
       os/2 later on and it will match the labels Linux and OS/2.
    
    3. Install LILO
       
       Once you've looked at your new config file and are 
       satisfied with the way it looks, pick this choice to 
       install LILO and leave the LILO installation menu.
    
    
    Other options:
    
      -- Recycle (Reinstall) using your original /etc/lilo.conf.
    
       If you already have an /etc/lilo.conf, and you just need to
       refresh lilo then you don't need to reconstruct your 
       lilo.conf.  Just use this menu choice to reinstall LILO 
       using the existing /etc/lilo.conf.
    
    
      -- View your current /etc/lilo.conf
    
       If you haven't begun building a new lilo.conf, this choice
       will let you take a look at the existing one in /etc on your
       root Linux partition. 
    
       If you have begun constructing a new lilo.conf, this option
       will let you view the progress on that.
    
    
     -- Skip LILO installation and exit this menu
    
      This option skips LILO installation. Use this if you don't 
      want to install LILO, or if you've already installed it and 
      don't need to reinstall. You have to reinstall LILO whenever
      you change your Linux kernel.
    
     -- Help - Read the Linux Loader HELP file 
     
      I hope you found it helpful! :^)
    
    
    -----------
    
    Other LILO information:
    
      LILO on the Master Boot Record can be removed easily. 
      MS-DOS's fdisk has a /MBR option that restores the master
      boot record. You can actually restore your original boot 
      sector from the copy LILO makes in /boot, as well. This is
      the best way to go about it. See the LILO docs for more 
      information. There is also a '-u' flag to LILO that restores
      the boot sector from the backup copy.  Again, see the LILO
      docs for detailed info.
    
    Good luck!
    
    --- end of LILO help
tr_TR: Slint LILO Kurulum YARDIM dosyası
    
    UYARI: LILO belgesinde söyledikleri gibi önyükleyici kurmak
    doğal olarak tehlikelidir. Burada dikkatli olun!
    
    Bunlar Slint LILO kurulum menüsünde kullanacağınız 
    seçeneklerdir:
    
    1. Yeni bir LILO başlığı ile LILO yapılandırmasını başlatın.
    
       Bu seçenek yeni bir yapılandırma dosyası, /etc/lilo.conf u,
       bir İşletim Sistemi girmeden (henüz) başlatmanızı sağlar.
    
       İlk olarak seçimlik append="...." satırını kullanıp kullanma
       yacağınız sorulur. Eğer bootkernel bildiriminde ek parametre
       kullanmanız gerekmiyorsa, o zaman burada muhtemelen 
       sadece ENTER a basabilirsiniz. 
       
       LILO yu nereye kurmak istediğiniz sorulacak. Bu, Ana
       Önyükleme Kaydı, MBR, kök  bölümünüzün süperbloğu 
       (OS/2'nin Önyükleme Yöneticisi), ya da biçimlendirilmiş
       bir floppy disk olabilir.
      
       Sonra, lilo.conf dosyanız içindeki ilk İşletim Sistemi 
       önyüklemesinden önceki gecikme süresi sorulacak.
       Bu gecikmesol-shift e basıp lilo.conf içindeki bir 
       İşletim Sistemini buna bir etiket girerek önyüklemenizi
       sağlar. 
    
       Yeni bir lilo.conf başlattığınızda, LILO'yu kurmadan
       önce buna en az bir İşletim Sistemi eklemelisiniz. 
       
    2. lilo.conf a eklenecek menü seçenekleri Linux, OS/2, ve DOS.
    
       Bunların hepsi oldukça benzer şekilde çalışır. Hangi bölümün
       önyüklenebilir olmasını istediğiniz sorulacak (cevap /dev/hda1 
       ya da kullanmak istediğiniz herhangi bir bölümdür). ve bölüme
       bir etiket atamanız istenecektir. Etiket, "Linux" ya da "OS/2" 
       gibi, sonra o bölümden önyükleme için kullanacağınız kısa bir 
       kelime olabilir. Önyükleme bildirimi küçük/büyük harf duyarlı
       değildir, yani kullanıcı sonra Linux ve OS/2 etikertleri ile 
       eşleşen LINUX ya da os/2 girebilir.
       
      3. LILO kurulumu
       
       Yeni config dosyasına baktığınızda ve görünümünden
       memnun olduğunuzda LILO kurmak için bu seçeneği
       seçin ve LILO kurulum menüsünden ayrılın.
    
    
    Diğer seçenekler:
    
      -- Orjinal lilo.conf unuzu kullanarak geridönüşüm 
          (yenidenkurma)
     
       Eğer zaten bir /etc/lilo.conf dosyanız varsa, ve lilo yu 
       sadece tazelemeniz gerekiyorsa, lilo.conf u yeniden 
       oluşturmanız gerekmez. Varolan bir etc/lilo.conf u
       kullanarak LILO yu kurmak için sadece bu menü 
       seçeneğini kullanın.
    
    
      --  Aktif /etc/lilo.conf dosyanızı görüntüleyin
    
       Eğer yeni bir lilo.conf oluşturmaya başlamadıysanız, bu
       seçenek kök Linux bölümünüz üzerinde /etc içinde
       varolana bakmanızı sağlar.
     
      Eğer yeni bir lilo.conf oluşturmaya başladıysanız, bu
       seçenek üzerindeki gelişimi görmenizi sağlar
       
    
     -- LILO kurulumunu atlayın ve bu menüden çıkın 
    
      Bu seçeneği LILO kurulumunu atlar. LILO yu kurmak 
      istemiyorsanız, ya da zaten kurduysanız ve yeniden
      kurmak istemiyorsanız kullanın. Linux çekirdeğini 
      her değiştirdiğinizde LILO'yu yeniden kurmanız gerekir.
      
     -- Yardım - Linux Yükleyici YARDIM dosyasını okuyun
     
      Umarım bunu faydalı bulmuşsunuzdur! :^)
    
    
    -----------
    
    Diğer LILO bilgileri:
    
      Ana Önyükleme Kaydındaki LILO kolayca kaldırılabilir.
      MS-DOS'un fdisk i ana önyükleme kaydını sıfırlayan /MBR
      seçeneğine sahiptir. Aslında orjinal önyükleme sektörünü
      LILO'nun /boot içinde yaptığı kopyadan da sıfırlayabilirsiniz. 
      Bu en iyi yoldur. Daha fazla bilgi için LILO belgelerine
      bakınız. Ayrıca LILO'nun yedek kopyadan önyükleme
      sektörünü sıfırlayacağı bir '-u' bayrağı vardır.
     
    İyi şanslar!
    
    --- LILO yardımın sonu!

en: Slint Linux Setup (version ${Version})
tr_TR: Slint Linux Kurulum (version ${Version})

en: Slint Linux Setup is complete
tr_TR: Slint Linux kurulumu tamamlandı.

en: Slint PXE Server Help
tr_TR: Slint PXE Sunucu Yardımı

en: Slint PXE Server.
tr_TR: Slint PXE Sunucu.

en: Slint PXE Setup (version ${Version})
tr_TR: Slint PXE Kurulum (version ${Version})

en: Slint Setup Help
tr_TR: Slint Kurulum Yardımı

en: Slint Setup has detected one or more swap partitions on your system.  These partitions have been preselected to be set up as swap space.  If there are any swap partitions that you do not wish to use with this installation, please unselect them with the up and down arrows and spacebar.  If you wish to use all of them (this is recommended), simply hit the ENTER key.
tr_TR: Slint Kurulumu sisteminiz üzerinde birden fazla takas bölümü algıladı. Bu bölümlerin takas alanı olarak kullanılacak şekilde ön seçimi yapıldı. Eğer bu kurulumda kullanmak istemediğiniz bir takas bölümü varsa onları yukarı aşağı ok tuşları ve boşluk tuşu ile kaldırınız. Eğer hepsini kullanmak istiyorsanız (bu tavsiye edilir) sadece ENTER a basınız.

en: Slint Setup will now prepare your system's swap space.  When formatting swap partitions with mkswap you may also check them for bad blocks.  This is not the default since nearly all modern hard drives check themselves for bad blocks anyway.  Would you like to check for bad blocks while running mkswap?
tr_TR: Slint Kurulumu şimdi sisteminizin takas alanlarını hazırlıyor. Takas alanlarını mkswap ile biçimlendirirken bunları ayrıca kötü bloklar için denetleyebilirsiniz. Bu varsayılan değil çünkü neredeyse tüm modern sabit sürücüler kötü blok denetimini kendileri yaparlar. mkswap çalıştırırken kötüblokları denetlemek ister misiniz?

en: Slow format that checks for bad blocks
tr_TR: Kötü blokları kontrol eden yavaş biçimlendirme

en: Some network providers require that the DHCP hostname be set in order to connect.  If so, they'll have assigned a hostname to your machine, which may look something like CC-NUMBER-A (this depends on your ISP).  If you were assigned a DHCP hostname, please enter it below.  If you do not have a DHCP hostname, just hit ENTER or Cancel.
tr_TR: Bazı ağ sağlayıcıları bağlanmak için DHCP makinaadının ayarlanmasını gerektirir. Eğer öyleyse, makinanıza bir makinaadı atayacaklardır, ki bu CC-NUMBER-A (ISP nize bağlıdır) gibi birşeydir. Eğer bir DHCP makinaadı atanmışsa, bunu aşağıya girin. Eğer bir DHCP makinaadınız yoksa sadece ENTER a ya da İptale basın.

en: Some serial Logitech devices
tr_TR: Bazı seri Logitech aygıtlar

en: Some systems might require extra parameters to be passed to the kernel. If you needed to pass parameters to the kernel when you booted the Slint bootdisk, you'll probably want to enter the same ones here.  Most systems won't require any extra parameters.  If you don't need any, just hit ENTER to continue.
tr_TR: Bazı sistemler çekirdeğe gönderilecek ek parametreleri gerektirebilir. Eğer Slint açılış diski ile açarken çekirdeğe parametre göndermeniz gerekiyorsa, muhtemelen burada aynısını girmek istersiniz. Bir çok sistem herhangi bir ek parametre gerektirmez. Eğer gerek yoksa, devam etmek için sadece ENTER a basın.

en: Sorry, but a Slint directory could not be found on any USB devices. Exiting back to the top menu.
tr_TR: Üzgünüz, fakat herhangi bir USB aygıtında bir Slint dizini bulunamadı. Üst menüye geri çıkılıyor.

en: Sorry, but no network card could be probed for on your system.  Some cards (like non-PCI NE2000s) must be supplied with the I/O address to use and can't be probed for safely. You'll have to try to configure the card later by editing /etc/rc.d/rc.modules or recompiling your kernel.
tr_TR: Üzgünüz, fakat sisteminiz üzerinde hiç bir ağ kartı incelenemedi. Bazı kartlar (PCI-olmayan NE2000s gibi) kullanılacak I/O adresi ile verilmeli ve güvenli olarak incelenemezler. Daha sonra kartı yapılandırmak için /etc/rc.d/rc.modules ü düzenlemeli ya da çekirdeği yeniden derlemelisiniz.

en: Sorry, but no network card was detected.  Some cards (like non-PCI
    NE2000s) must be supplied with the I/O address to use.  If you have
    an NE2000, you can switch to another console (Alt-F2), log in, and
    load it with a command like this:
    
      modprobe ne io=0x360
tr_TR: Üzgünüz, fakat hiç bir ağ kartı algılanmadı. Bazı kartlar (PCI-olmayan
    NE2000s gibi) kullanılacak I/O adresi ile verilmeli. Eğer bir NE2000 ınız
    varsa, başka bir uçbirime geçebilir (Alt-F2), oturum açıp şöyle bir komut
    ile bunu yükleyebilirsiniz:
    
    modprobe ne io=0x360

en: Sorry, but no removable USB devices could be found.  Exiting back to the top menu.
tr_TR: Üzgünüz, fakat çıkarılabilir bir USB aygıtı bulunamadı. Üst menüye geri çıkılıyor.

en: Sorry, but the attempt to install LILO has returned an error, so LILO has not been correctly installed.  You'll have to use a bootdisk to start your machine instead.  It should still be possible to get LILO working by editing the /etc/lilo.conf and reinstalling LILO manually.  See the LILO man page and documentation in $LILODOCDIR for more help.  The error message may be seen above.
tr_TR: Üzgünüz, fakat LILO kurulumu girişimi bir hata döndürdü, bu yüzden LILO doğru olarak kurulmadı. Makinanızı başlatmak için bunun yerine bir açılış disli kullanmanız gerekiyor. Yine de /etc/lilo.conf u düzenleyerek LILO yu çalışır duruma getirmeniz ve LILO yu elle kurmanız mümkün olmalı. Daha fazla yardım için LILO kılavuz sayfalarına ve $LILODOCDIR içindeki belgelere bakınız. Hata mesajı aşağıda görülebilir.

en: Sorry, but the directory $PLINK/kernels was not found.  You may need to install the requested kernel $SLACK_KERNEL manually and then install LILO before your system will be able to boot correctly.
tr_TR: Üzgünüz, fakat $PLINK/kernels çekirdeği bulunamadı. Gerekli olan çekirdeği $SLACK_KERNEL elle kurmanız ve sonra sistemin doğru bir şekilde açılabilmesi için LILO yu kurmanız gerekebilir.

en: Sorry, but the mknod command failed to make the device.  You'll need to go back and try selecting your source media again.  Press ENTER to abort the source media selection process.
tr_TR: Üzgünüz, fakat mknod komutu aygıt oluşturmada başarısız oldu. Geriye dönüp kaynak ortamı tekrar seçmeniz gerekiyor. Kaynak ortam seçme işlemini durdurmak için ENTER a basın.

en: Sorry, but you don't have a LILO configuration file that can be viewed.
tr_TR: Üzgünüz, fakat görünebilen bir LILO yapılandırma dosyanız yok.

en: Standard Linux Ext2 Filesystem
tr_TR: Standart Linux Ext2 Dosya Sistemi

en: Start LILO configuration with a new LILO header
tr_TR: LILO yapılandırmasını yeni bir LILO başlığı ile başlat

en: Start over
tr_TR: Baştan başla

en: Starting gpm:
tr_TR: gpm başlatılıyor:

en: Stopping gpm...
tr_TR: gpm durduruluyor...

en: TIMEZONE CONFIGURATION
tr_TR: ZAMAN DİLİMİ YAPILANDIRMASI

en: That UID is already in use; please choose another
tr_TR: UID zaten kullanımda; lütfen başka seçiniz

en: That is not a valid expiration date
tr_TR: Bu geçerli bir bitim tarihi değil

en: The Apache web server
tr_TR: Apache web sunucusu

en: The BSD Inetd daemon
tr_TR: BSD Inetd süreci

en: The Common UNIX Printing system (print spooler choice #1).
tr_TR: Yaygın UNIX Yazdırma sistemi (yazdırma sargıcı seçimi #1).

en: The LPRng printing system (print spooler choice #2).
tr_TR: LPRng yazdırma sistemi (yazdırma sargıcı seçimi #2).

en: The Linux system logging utilities
tr_TR: Linux sistem günlükleme araçları

en: The MySQL database server
tr_TR: MySQL veritabanı sunucu

en: The Netatalk server is a file and print server for Macintosh networks.
tr_TR: Netatalk sunucu Macintosh ağları için bir dosya ve yazdırma sunucudur.

en: The PCMCIA/Cardbus subsystem is now installed.  Please make sure that
    all of the cards you'll need for the installation are in the machine.
    If you still need to insert any PCMCIA/Cardbus cards, do that now.  Once
    the drive stops (indicating that all needed modules have been
    loaded), then press [enter] to continue.
tr_TR: PCMCIA/Cardbus altsistemi şimdi kuruldu. Lütfen kurulum için gerekli
    tüm kartların makinada olduğundan emin olun. Eğer hala herhangi bir
    PCMCIA/Cardbus kartı takmanız gerekiyorsa, bunu şimdi yapın. Sürücü
    durduğunda (tüm gerekli modüllerin yüklendiğini gösterecek şekilde),
    devam etmek için [enter] a basın.

en: The PXE Service is going to run on $INTERFACE  with these values (the defaults should be OK).
    You can change the range of IP addresses used by the DHCP server, if IP addresses in the proposed range are used by computers in your LAN. For instance, your default gateway if you have one.
    
    Also note that we will not validate any changes you make:
tr_TR: PXE Hizmeti $INTERFACE üzerinde bu değerlerle çalıştırılmak üzere (varsayılan değerler UYGUN olmalı).
    DHCP sunucu tarafından kullanılan IP adresleri aralığını değiştirebilirsiniz, şayet önerilen aralık içindeki IP adresleri LAN üzerindeki bilgisayarlar tarafından kullanılıyorsa. Örneğin, eğer varsa varsayılan ağ geçidiniz.
    
    Ayrıca yapacağınız herhangi bir değişikliğin doğrulamasını yapmayacağımızı gözönüne alın:

en: The SASL authentication server
tr_TR: SASL kimlik denetimi sunucu

en: The SSHD (secure shell) daemon
tr_TR: SSHD (güvenli kabuk) süreci

en: The Samba file/print server
tr_TR: Samba dosya/yazdırma sunucu

en: The Sendmail mail server
tr_TR: Sendmail e-posta sunucu

en: The Sendmail server allows your machine to send and receive mail.
tr_TR: Sendmail sunucu makinanızın e-posta göndermesini ve almasını sağlar.

en: The USB boot stick has been successfully created on device /dev/$STICK.
tr_TR: USB açılış belleği /dev/$STICK aygıtı üzerinde başarılı bir şekilde oluşturuldu.

en: The USB boot stick has been successfully created on device /dev/$STICK. If you would like to create an additional boot stick, please select 'Create' and we'll go back and make another one, otherwise select 'Continue' to continue configuring your system.
tr_TR: /dev/$STICK içinde USB çubuk başarılı bir şekilde oluşturuldu. Ek bir önyükleme diski oluşturmak istiyorsanız, 'Oluştur' u seçin ve geri dönüp bir tane daha yapacağız, aksi taktirde sisteminizi yapılandırmaya devam etmek için 'Devam' ı seçin.

en: The address you have entered seems to be non-standard. We were expecting
    $ArG2 groups of numbers seperated by dots, like: 127.0.0.1
    Are you absolutely sure you want to use the address $ArG1?
tr_TR: Girdiğiniz adres standart-dışı görünüyor. Noktalarla ayrılmış $ArG2 grup sayılar
    bekliyoruz, şöeyle: 127.0.0.1
    Kesinlikle $ArG1 adresini kullanmak istediğinizden emin misiniz?

en: The auto-detected location to install the LILO boot block is shown below.  If you need to make any changes, you can make them below.  Otherwise, hit ENTER to accept the target location shown.
tr_TR: LILO önyükleme bloğunun kurulacağı otomatik-algılanmış yer aşağıda gösteriliyor. Eğer herhangi bir değişiklik yapmanız gerekiyorsa, bunları aşağıda yapabilirsiniz. Aksi durumda gösterilen hedef yeri kabul etmek için ENTER a basın.

en: The blackbox window manager
tr_TR: The blackbox pencere yöneticisi

en: The directory you want to install from ($SOURCE_DIR) does not seem to exist. Please check the directory and then try again.
tr_TR: Paketlerin kurulmasını istediğiniz ($SOURCE_DIR) dizini bulunmuyor. Lütfen dizini kontrol edin ve yeniden deneyin.

en: The fluxbox window manager
tr_TR: The fluxbox pencere yöneticisi

en: The gpm program allows you to cut and paste text on the virtual consoles using a mouse.  If you choose to run it at boot time, this line will be added to your /etc/rc.d/rc.gpm:
    
      $GPM -m /dev/mouse -t $MTYPE
    
    Shall we load the gpm program at boot time?
tr_TR: gpm programı sanal uç birimlerde fare kullanarak metinleri kes ve yapıştır yapmanızı sağlar. Açılış sırasında çalıştırmayı seçerseniz, /etc/rc.d/rc.gpm dosyanıza şu satır eklenir:
    
    $GPM -m /dev/mouse -t $MTYPE
    
    gpm programını açılış sırasında yükleyecek miyiz?

en: The keyboard layout supports the language that is normally used on this keyboard.  You would usually select a similar keyboard layout to what you choose for the console. (Defaults to "us")  You can select up to 4 different layouts.
tr_TR: Dili destekleyen klavye yerleşimi normal olarak bu klavyede kullanıldı. Genellikle uç birim için seçtiğinize benzer bir klavye yerleşimi seçersiniz. (Varsayılan "us") 4 farklı yerleşime kadar seçebilirsiniz.

en: The network time server
tr_TR: Ağ zaman sunucu

en: The next step in your installation may be partitioning your hard drive
    (if you're installing to a Linux partition) with 'fdisk' or 'cfdisk'
    (the menu-driven version of fdisk).  If you already have a partition
    prepared for Linux, run 'setup' to start the installer program.
tr_TR: Kurulumunuzun bir sonraki adımı 'fdisk' ya da 'cfdisk' (fdisk in
    menü destekli sürümü) ile sabit sürücünüzü bölümlendirmek olabilir 
    (eğer bir Linux bölümüne kuruyorsanız). Eğer zaten Linux için
    hazırlanmış bir bölümünüz varsa, kurulum programını başlatmak için
    'setup' ı çalıştırın.

en: The packages have been removed. A complete log of the files that were removed has been created in $TMP/PKGTOOL.REMOVED.
tr_TR: Paketler kaldırıldı. Kaldırılan dosyaların tam listesinin bir günlük kaydı $TMP/PKGTOOL.REMOVED içinde oluşturuldu.

en: The selected services will be started at boot time.  If you don't need them, you may unselect them to turn them off (which may improve overall system security).  You may also choose to start services that are not run by default, but be aware that more services means less security.  Use the spacebar to select or unselect the services you wish to run. Recommended choices have been preselected.  Press the ENTER key when you are finished.
tr_TR: Seçilen hizmetler açılış sırasında başlatılacak. Eğer onlara ihtiyacınız yoksa, kapatmak için seçimlerini kaldırabilirsiniz (ki bu genel sistem güvenliğini arttırır). Ayrıca varsayılan olarak çalışmayan hizmetleri başlamayı seçebilirsiniz, fakat unutmayın, daha çok hizmet daha az güvenlik demektir. Çalıştırmak istediğiniz hizmetleri boşluk tuşu ile seçin ya da seçimi kaldırın. Tavsiye edilen seçenekler önceden seçilmiştir. Bitirdiğinizde ENTER tuşuna basın.

en: The syslogd and klogd daemons log important messages under /var/log.
tr_TR: syslogd ve klogd süreçleri önemli mesajları /var/log altında günlükler.

en: There are some variations avaiable for keyboard layout "$ArG1".
    Select the one your keyboard uses or none if your keyboard doesn't use a layout variant.  If in doubt, select none.  (Defaults to "none")
tr_TR: "$ArG1" yerleşimi için bazı çeşitlemeler vardır.
    Klavyenizin kullandığı birini seçiniz, ya da eğer klavyeniz yerleşim çeşitlemesi kullanmıyorsa none seçiniz. Şüpheliyseniz none seçiniz. (Varsayılan none)

en: There doesn't seem to be a device by the name of $DRIVE_FOUND in the /dev directory, so we will have to create it using the major and minor numbers for the device.  If you're using a bootdisk with a custom CD/DVD driver on it, you should be able to find these numbers in the documentation.  Also, see the 'devices.txt' file that comes with the Linux kernel source.  If you don't know the numbers, you'll have to hit Esc to abort. Enter the major and minor numbers for the new device, separated by one space:
tr_TR: /dev dizini içinde $DRIVE_FOUND isminde bir aygıt olduğu gözükmüyor, bu yüzden bu aygıt için majör ve minör rakamları kullanarak oluşturmak zorunda kalacağız. Eğer özel bir CD/DVD sürücü üzerinde bir açılış diski kullanıyorsanız, bu rakamları belgelendirmede bulabilmelisiniz. Ayrıca, Linux çekirdek kaynağı ile gelen 'devices.txt' dosyasına bakın. Eğer numaraları bilmiyorsanız, durdurmak için Esc'ye basmanız gerekiyor. Yeni aygıt için majör ve minör rakamları, bir boşlukla ayırarak, giriniz:

en: There don't seem to be any partitions on this machine of type Linux.  You'll need to make at least one of these to install Linux. To do this, you'll need to leave 'setup', and make the partitions using 'cfdisk' (MBR partitions) or 'cgdisk' (GPT partitions). For more information, read the 'setup' help file from the next menu.
tr_TR: Bu makinada Linux türünde bir bölüm yok gibi görünüyor. Linux kurabilmek için bunlardan en az birini yapmalısınız. Bunu yapmak için, 'setup' tan çıkın ve   'cfdisk' (MBR bölümleri) ya da 'cgdisk' (GPT bölümleri) kullanarak bölümleri oluşturun. Daha fazla bilgi için, bir sonraki menüden 'setup' yardım dosyasını okuyun.

en: There is currently no password set on the system administrator account (root).  It is recommended that you set one now so that it is active the first time the machine is rebooted.  This is especially important if you're using a network enabled kernel and the machine is on an Internet connected LAN.  Would you like to set a root password?
tr_TR: Sistem yöneticisi hesabı (root) parolası ayarlanmış değil. Şimdi bir tane ayarlamanız makineyi ilk açtığınızda etkin olması için tavsiye edilir. Bu özellikle ağ etkinleştirilmiş bir çekirdek kullanıyorsanız ve makine LAN a bağlı bir Internet üzerindeyse önemlidir. Bir root parolası ayarlamak ister misiniz?

en: There was a fatal error attempting to install $ArG2. The package may be corrupt, the installation media may be bad, one of the target drives may be full, or something else has caused the package to be unable to be read without error.  You may hit enter to continue if you wish, but if this is an important required package then your installation may not work as-is.
tr_TR: $ArG2 kurulumuna çalışılırken ölümcül bir hata oluştu. Paket bozulmuş olabilir, kurulum ortamı kötü olabilir, hedef srücülerden biri dolu olabilir, ya da başka birşey paketin sağlıklı olarak okunamamasına yol açmıştır. İsterseniz devam etmek için enter a basabilirsiniz, fakat bu önemli bir paketse kurulumunuz çalışmayabilir.

en: There was a problem mounting your partition. Would you like to:
tr_TR: Bölümünüzün bağlanmasında bir problem oldu. Ne yapmak istersiniz?

en: There was an error attempting to mount the CD/DVD on $DRIVE_FOUND.  Maybe the device name is incorrect, the disc is not in the drive, or the kernel you are using does not support the device. (possibly an incorrect bootdisk) What would you like to do now?
tr_TR: $DRIVE_FOUND üzerine CD/DVD bağlama girişiminde hata oluştu. Aygıt ismi yanlış olabilir, disk takılı olmayabilir, ya da kullandığınız çekirdek aygıtı desteklemiyor olabilir. (muhtemelen yanlış bir açılış diski) Şimdi ne yapmak istersiniz?

en: These are possibly Windows or DOS partitions. They will be treated
    as such if you install them using this menu.
tr_TR: Bunlar muhtemelen Windows ya da DOS bölümleri. Eğer bu menüyü kullanarak kurarsanız bu şekilde davranılacak.

en: These are the settings you have entered.  To accept them and complete the networking setup, press enter.  If you need to make any changes, you can do that now (or reconfigure later using 'netconfig').
tr_TR: Bunlar girdiğiniz ayarlar. Ağ kurulumunu kabul etmek ve tamamlamak için enter a basın. Herhangi bir değişiklik yapmanız gerekiyorsa, bunu şimdi yapabilirsiniz (ya da 'netconfig' kullanarak daha sonra).

en: Third CD/DVD drive
tr_TR: Üçüncü CD/DVD sürücüsü

en: Third parallel port ATAPI CD
tr_TR: Üçüncü paralel port ATAPI CD

en: This is it... if you want to bail out, hit Control-C.  Otherwise, press
    ENTER to go ahead and make the account.
tr_TR: Budur... serbest bırakmak isterseniz Ctrl-C. Aksi taktirde,
    devam edip hesabı oluşturmak için ENTER a basın.

en: This machine appears to be using EFI/UEFI, but no EFI System Partition was found.  You'll need to make an EFI System Partition in order to boot from the hard drive.  To do this, leave 'setup', and use 'cgdisk' to make a 100MB partition of type EF00.  For more information, read the 'setup' help file from the next menu.
tr_TR: Bu makina EFI/UEFI kullanıyor gibi gözüküyor, fakat EFI Sistem Bölümü bulunmadı. Sabit sürücüden açılış için bir EFI Sistem bölümü yapmanız gerekiyor. Bunu yapmak için 'setup' dan çıkın, ve EF00 türünde 100MB bir bölüm yapmak için 'cgdisk' i kullanın. Daha fazla bilgi için, bir sonraki menüden 'kurulum' yardım dosyasını okuyun.

en: This menu directs the creation of the LILO config file, lilo.conf. To install, you make a new LILO configuration file by creating a new header and then adding one or more bootable partitions to the file. Once you've done this, you can select the install option. Alternately, if you already have an /etc/lilo.conf, you may reinstall using that. If you make a mistake, you can always start over by choosing 'Begin'. Which option would you like?
tr_TR: Bu menü LILO yapılandırma dosyası, lilo.conf un oluşturulmasını yönetir. Kurmak için, yeni bir başlık oluşturarak ve sonra dosyaya bir yada daha fazla önyüklenebilir bölümler ekleyerek yeni bir LILO yapılandırma dosyası yaparsınız. Bunu yağtığınızda, kurulum seçeneğini seçebilirsiniz. Alternatif olarak, halihazırda bir /etc/lilo.conf dosyanız varsa, bunu kullanarak yeniden kurabilirsiniz. Eğer bir hata yaparsanız, herzaman 'Başlangıç' ı seçeren başlayabilirsiniz. Hangi seçeneği seçmek isterseniz?

en: This next step is optional - you can set the directories in your package
    to some sane permissions. If any of the directories in your package have
    special permissions, then DO NOT reset them here!
    
    Would you like to reset all directory permissions to 755 (drwxr-xr-x) and
    directory ownerships to root.root
tr_TR: Bu sonrakiadım seçimliktir - paketiniz içindeki dizinleri bazı makul izinler 
    için ayarlayabilirsiniz. Eğer paketiniz içindeki herhangi bir dizinin özel bir
    izini varsa, bunu burada SIFIRLAMAYIN!
    
    Bütün dizin izinlerini 755 (drwxr-xr-x) e sıfırlamayı ve dizin sahipliğini
    root.root yapmayı ister misiniz

en: This part of the configuration process will create a /dev/mouse link pointing to your default mouse device.  You can change the /dev/mouse link later if the mouse doesn't work, or if you switch to a different type of pointing device.  We will also use the information about the mouse to set the correct protocol for gpm, the Linux mouse server.  Please select a mouse type from the list below:
tr_TR: Yapılandırma işleminin bu bölümü varsayılan fare aygıtını gösteren bir /dev/mouse bağlantısı oluşturacak. Eğer fare çalışmazsa sonra /dev/mouse bağlantısını değiştirebilirsiniz, ya da farklı türde bir işaretleme aygıtına geçebilirsiniz. Fare hakkndaki bilgiyi ayrıca gpm için doğru protokolü ayarlamada kullanacağız, Linuz fare sunucu. Lütfen aşağıdaki listeden bir fare türü seçiniz:

en: This supports PCMCIA or Cardbus cards used with laptops.
tr_TR: Bu dizüstüler ile kullanılan PCMCIA ya da Cardbus kartlarını destekler.

en: Timezone $TIMEZONE could not be found. You may try again
    if you wish. Make sure you type the name exactly as it appears - this
    configuration script is case sensitive.
    
    Press [enter] to continue.
tr_TR: $TIMEZONE zamandilimi bulunamadı. İsterseniz tekrar deneyebilirsiniz.
    İsmin tam olarak göründüğü gibi yazıldığından emin olun - bu 
    yapılandırma betiği küçük/büyük harf duyarlıdır.
    
    Devam etmek için [enter] a basın.

en: Timezone?
tr_TR: Zaman dilimi?

en: Try to install LILO automatically
tr_TR: LILO'yu otomatik olarak kurmayı dene

en: Try to mount the disk again
tr_TR: Diski tekrar baağlamayı dene

en: Twiddler keyboard, by HandyKey Corp
tr_TR: Twiddler klavye, by HandyKey Corp

en: Type in the CD or DVD device to use
tr_TR: Kullanacağınız CD/DVD aygıtını yazın

en: Type it at the prompt below exactly as it appears above.  (NOTE: If you don't
    see your timezone, use "timeconfig" again after booting for the verbose list)
tr_TR: Aşağıdaki prompt a yukarıda tam olarak gözüktüğü gibi yazın. (NOT: Eğer
    kendi zaman diliminizi görmüyorsanız, açılıştan sonra listeyi görüntülemek için "timeconfig" kullanın)

en: UEFI FIRMWARE DETECTED
tr_TR: UEFI GÖMÜLÜ YAZILIM ALGILANDI

en: UIDs are numerics only
tr_TR: UIDler sadece rakamsaldır

en: UNCONFIGURED NETWORK DEVICE
tr_TR: YAPILANDIRILMAMIŞ AĞ AYGITI

en: USB BOOT STICK CREATED
tr_TR: USB BAŞLANGIÇ BELLEĞİ OLUŞTURULDU

en: USB PACKAGE SOURCE FOUND
tr_TR: USB PAKET KAYNAĞI BULUNDU

en: USB connected mouse
tr_TR: USB bağlanmış fare

en: USE A NAMESERVER?
tr_TR: BİR İSİM SUNUCU KULLAN?

en: USE ISO IMAGE
tr_TR: ISO IMAJI KULLAN

en: Unable to install $package:  tar archive is corrupt (tar returned error code $TARERROR)
tr_TR: $package paketi kurulamadı: tar arşivi bozuk (tar $TARERROR hata kodu döndürdü)

en: Unless your existing installation script already contains the code
    to create these links, you should append these lines to your existing
    install script. Now's your chance. :^)
    
    Would you like to add this stuff to the existing install script and
    remove the symbolic links
tr_TR: Varolan kurulum betiğiniz zaten bu bağlantıları oluşturan kodları
    içermediği sürece, bu satırları varolan kurulum betiğinize eklemelisiniz.
    Şimdi sizin fırsatınız.:^)
    
    Bu işi varolan kurulum betiğine eklemeyi ve sembolik bağlantıları
    kaldırmayı ister misiniz

en: Unrecognized option $ArG1
tr_TR: Tanımlanamayan seçenek $ArG1

en: Updating your ./install/doinst.sh (prepending symlinks)...
tr_TR: ./install/doinst.sh dosyanız güncelleniyor (sembolik bağlantılar amacıyla)...

en: Updating your ./install/doinst.sh...
tr_TR: ./install/doinst.sh dosyanız güncelleniyor...

en: Upgrading $OLD package using $INCOMINGDIR/$NNAME
tr_TR: $INCOMINGDIR/$NNAME kullanılarak $OLD yükseltiliyor

en: Usage:
tr_TR: Kullanımı:

en: Usage: explodepkg package_name [package_name2, ...]
    
    Explodes a Slackware compatible software package
    (or any tar+{gzip,bzip2,lzma,xz archive) in the current directory.
    Equivalent to (for each package listed):
    
      ( umask 000 ; cat package_name | COMPRESSOR -dc | tar xvf package_name )
    
    Note: This should only be used for debugging or examining packages, not for 
    installing them.  It doesn't execute installation scripts or update the package
    indexes in /var/log/packages and /var/log/scripts.
tr_TR: Kullanım: explodepkg paket_adı [paket_adı2, ...]
    
    Slackware uyumlu yazılım paketi ortaya çıkarır
    (ya da aktif dizin içinde herhangi bir tar+{gzip,bzip2,lzma,xz arşivi)
    
    Muadili (listelenen her bir paket için):
    
    ( umask 000 ; cat paket_adı | SIKIŞTIRICI -dc | tar xvf paket_adı )
    
    Not: Bu sadece hata ayıklama ya da paketleri inceleme amacıyla kullanılır, 
    bunları kurmak için değil. Kurulum betiğini çalıştırmaz ya da 
     /var/log/packages ve /var/log/scripts içindeki paket indekslerini güncellemez.

en: Usage: makepkg package_name.tgz
           (or: package_name.tbz, package_name.tlz, package_name.txz)
    
    Makes a Slackware compatible package containing the contents of the current
    and all subdirectories.  If symbolic links exist, they will be removed and
    an installation script will be made to recreate them later. This script will
    be called "install/doinst.sh". You may add any of your own ash-compatible
    shell scripts to this file and rebuild the package if you wish.
    
    options:  -l, --linkadd y|n (moves symlinks into doinst.sh: recommended)
              -p, --prepend (prepend rather than append symlinks to an existing
                             doinst.sh.  Useful to link libraries needed by
                             programs in the doinst.sh script)
              -c, --chown y|n (resets all permissions to root:root 755
                               - not generally recommended)
    
    If these options are not set, makepkg will prompt as appropriate.
tr_TR: Kullanım: makepkg paket_adı.tgz
           (veya: papaket_adı.tbz, paket_adı.tlz, paket_adı.txz)
    
    Aktif dizini ve tüm altdizinlerini içeren Slackware uyumlu bir paket yapar. Eğer 
    sembolik bağlantılar varsa bunlar kaldırılır ve bunların sonra tekrar 
    oluşturulmasını sağlayan kurulum betiği oluşturulur. Bu betik  
    "install/doinst.sh" olarak isimlendirilecektir. Bu dosyaya ash-uyumlu 
    istediğiniz kabuk betiği ekleyebilirsiniz ve isterseniz yeniden inşa edebilirsiniz.
    
    seçenekler:  -l, --linkadd y|n (sembolik linkleri doinst.sh içine taşır: tavsiye edilir)
              -p, --prepend (varolan doint.sh a sembolik bağlantıları sonuna eklemek
                             yerine önüne ekler. doint.sh betiği içindeki programlar için 
                             gerekli kütüphaneleri bağlamada kullanışlı)
              -c, --chown y|n (tüm izinleri root:root 755 olarak sıfırlar
                               - genellikle tavsiye edilir değildir)
    
    Eğer seçenekler ayarlanmazsa, makepkg uygun şekilde bildirir.

en: Usage: upgradepkg newpackage [newpackage2 ... ]
           upgradepkg oldpackage%newpackage [oldpackage2%newpackage2 ... ]
           
    Upgradepkg upgrades a Slint package (.tgz, .tbz, .tlz, .txz) from an
    older version to a newer one.  It does this by INSTALLING the new package
    onto the system, and then REMOVING any files from the old package that
    aren't in the new package.  If the old and new packages have the same
    name, a single argument is all that is required.  If the packages have
    different names, supply the name of the old package followed by a percent
    symbol (%), then the name of the new package.  Do not add any extra
    whitespace between pairs of old/new package names.
    
    Before upgrading a package, save any configuration files (such as in /etc)
    that you wish to keep.  Sometimes these will be preserved, but it depends
    on the package.  If you want to force new versions of the config files
    to be installed, remove the old ones manually prior to running upgradepkg.
    
    To upgrade in a directory other than / (such as /mnt):  
    
       ROOT=/mnt upgradepkg package.tgz (or .tbz, .tlz, .txz)
tr_TR: Kullanım: upgradepkg yenipaket [yenipaket2 ... ]
    upgradepkg eskipaket%yenipaket [eskipaket2%yenipaket2 ... ]
    
    Upgradepkg bir Slint paketini (.tgz, .tbz, .tlz, .txz)  eski sürümden 
    yeni sürüme yükseltir. Bunu yeni paketi sisteme KURARAK yapar ve
    sonra eski paketten yeni pakette olmayan dosyaları KALDIRIR. Eğer eski 
    ve yeni paketlerin isimleri aynıysa, tek gereken tekil bir argümandır. 
    Eğer paketler farklı isme sahipse, eski paketin ismini sonuna (%) semboli 
    ekleyerek ve sonra yeni paket ismi ile yazınız. eski/yeni paket çifti arasına 
    herhangi bir boşluk karakteri eklemeyiniz.
    
    Bir paketi yükseltmeden önce, saklamak istediğiniz herhangi bir 
    yapılandırma dosyasını (/etc içindekiler gibi) kaydedin. Bazen bunlar 
    korunurlar fakat pakete bağlıdır. Eğer yeni sürüm config dosyalarını
    kullanmaya zorlamak istiyorsanız upgradepkg yi çalıştırmadan önce
    eski olanları elle silin.
    
    / dışında bir dizinden yükseltmek için (/mnt gibi):
    
    ROOT=/mnt upgradepkg paket.tgz (veya .tbz, .tlz, .txz)

en: Use a DHCP server to configure ethernet
tr_TR: Etherneti yapılandırmak için bir DHCP sunucu kullan

en: Use a Slint DVD
tr_TR: Slint DVD'si kullan

en: Use a hard drive partition
tr_TR: Bir sabir sürücü bölümü kullan

en: Use a joystick as a mouse
tr_TR: Bir oyun çubuğunu fare gibi kullan

en: Use a pre-mounted directory
tr_TR: Bir ön-bağlanmış dizin kullan

en: Use a static IP address to configure ethernet
tr_TR: Etherneti yapılandırmak için sabit IP adresi kullan

en: Use expert lilo.conf setup menu
tr_TR: Uzman lilo.conf kur menüsü kullan

en: Use the standard Linux console (the safe choice)
tr_TR: Standar Linux uç birimi kullan (güvenli seçim)

en: Used for interprocess communication and coordination.
tr_TR: İşlem arası iletişim ve koordinasyon için kullanılır.

en: User "$LOGIN" already exists; please choose another
tr_TR: "$LOGIN" zaten mevcut; lütfen başka bir tane seçiniz

en: User "$LOGIN" contains illegal characters (period/dot); please choose another
tr_TR: "$LOGIN" kullanıcı geçersiz karakterler (nokta); lütfen başka seçiniz

en: User "$LOGIN" contains illegal characters (uppercase); please choose another
tr_TR: "$LOGIN" kullanıcı geçersiz karakter (büyük harf) içeriyor; başka seçiniz

en: User ID ('UID') [ defaults to next available ]:
tr_TR: Kullanıcı ID ('UID') [ varsayılan sonraki uygun ]:

en: User names cannot begin with a number; please choose another
tr_TR: Kullanıcı isimleri rakam ile başlayamaz; lütfen başka seçiniz

en: Verifying package $package_name.
tr_TR: $package_name paketi doğrulanıyor.

en: View information about package
tr_TR: Paket hakkında bilgilere bak

en: View the list of files contained in a package
tr_TR: Bir paket içinde bulunan dosya listesine bak

en: View your current /etc/lilo.conf
tr_TR: Aktif /etc/lilo.conf dosyanızı görün

en: WARNING
tr_TR: UYARI

en: WARNING:  /usr/share/info (with possibly not gzipped info pages) detected
tr_TR: UYARI:  /usr/share/info (muhtemelen gziplenmemiş info sayfaları ile) algılandı

en: WARNING:  /usr/share/man (with possibly not gzipped man pages) detected
tr_TR: UYARI:  /usr/share/man (muhtemelen gziplenmemiş kılavuz sayfaları ile) algılandı

en: WARNING:  Package has not been created with 'makepkg'
tr_TR: UYARI: Paket 'makepkg' ile oluşturulmamış

en: WARNING:  gzip test failed on
tr_TR: UYARI: gzip testi başarısız oldu

en: WARNING:  site_perl directory detected (this is fine for a local package build)
tr_TR: UYARI: site_perl dizini algılandı (bu yerel bir paket inşası için iyidir)

en: WARNING:  zero length file
tr_TR: UYARI: sıfır boyutlu dosya

en: WARNING: $ROOT/$FILE changed after package installation.
tr_TR: UYARI: $ROOT/$FILE paket kurulumundan sonra değişti.

en: WARNING: NO ROOT PASSWORD DETECTED
tr_TR: UYARI: ROOT PAROLASI ALGILANMADI

en: WARNING: Nonexistent $ROOT/$FILE was found in another package. Skipping.
tr_TR: UYARI: Varolmayan $ROOT/$FILE başka bir pakette bulundu. Geçiliyor.

en: WARNING: Nonexistent $ROOT/$LINK (symlink) was found in another package. Skipping.
tr_TR: UYARI: Varolmayan $ROOT/$LINK (symlink) başka bir pakette bulundu. Geçiliyor.

en: WARNING: Unique directory $ROOT/$DIR contains new files
tr_TR: UYARI: Benzersiz $ROOT/$DIR dizini yeni dosyalar içeriyor

en: WARNING: pkgtools are unstable with tar > 1.13.
             You should provide a "tar-1.13" in your $PATH.
tr_TR: UYARI: pkgtools tar > 1.13 için kararlı değil.
    $PATH içinde bir "tar-1.13" sağlamalısınız.

en: WARNING: pkgtools are unstable with tar > 1.13.
    You should provide a "tar-1.13" in your $PATH
tr_TR: UYARI: pkgtools tar > 1.13 için kararlı değil.
    $PATH içinde bir "tar-1.13" sağlamalısınız

en: WELCOME TO PXE CONFIGURATION
tr_TR: PXE YAPILANDIRMASINA HOŞGELDİNİZ

en: Warning: "$HME" already exists !
tr_TR: Uyarı: "$HME" zaten mevcut !

en: Warning: ${SHL} does not exist as a file
tr_TR: Uyarı: ${SHL} bir dosya olarak mevcut değil

en: Warning: ${SHL} is not in ${sfile} (potential problem using FTP)
tr_TR: Uyarı: ${SHL} ${sfile} içinde değil (potansiyel FTP kullanımı problemi)

en: Warning: an error occurred while setting finger information
tr_TR: Uyarı: finger bilgisi ayarlanırken bir hata oluştu

en: We will be asking you a few questions now. The answers will be used to start a PXE service on this computer which does not interfere with other services in your network.
    
    The only assumption is, that there is NO PXE service running on your local network at this moment.
    
    If in doubt, leave the defaults.
tr_TR: Şimdi birkaç soru soracağız. Cevaplar bu bilgisayar üzerinde bir PXE hizmeti başlatmak için kullanılacak ve ağdaki diğer hizmetleri etkilemeyecek.
    
    Tek varsayım şu anda yerel ağınızda çalışan bir PXE hizmeti OLMAMASI. 
    
    Şüpheniz varsa varsayılanları bırakınız.

en: Welcome to Slint Linux Setup.
    Select an option below using the UP/DOWN keys and SPACE or ENTER.
    Alternate keys may also be used: '+', '-', and TAB.
tr_TR: Slint Linux Kurulumuna Hoşgeldiniz.
    AŞAĞI/YUKARI tuşlarını ve BOŞLUK ya da ENTER tuşlarını kullanarak aşağıdan
    bir seçim yapınız.
    Alternatif tuşlar ayrıca kullanılabilir: '+', '-', ve TAB.

en: Welcome to Slint PXE Setup.
    Select an option below using the UP/DOWN keys and SPACE or ENTER.
    
    Alternate keys may also be used: '+', '-', and TAB.
tr_TR: Slint PXE Kurulumuna Hoşgeldiniz.
    AŞAĞI/YUKARI tuşlarını ve BOŞLUK ya da ENTER tuşlarını kullanarak aşağıdan
    bir seçim yapınız
    
    Alternatif tuşlar ayrıca kullanılabilir: '+', '-', ve TAB.

en: What is the IP address of your NFS server?
tr_TR: NFS sunucusunun IP adresi nedir?

en: Which Linux partition would you like LILO to boot?
tr_TR: LILO'nun hangi Linux bölümünde önyüklemesini istersiniz?

en: Which one would you like LILO to boot?
tr_TR: LILO önyüklemesi için hangisini isterseniz?

en: Will you be accessing a nameserver?
tr_TR: Bir isim sunucuya erişecek misiniz?

en: Would you like to configure your network?
tr_TR: Ağınızı yapılandırmak ister misiniz?

en: Would you like to configure your timezone
tr_TR: Zaman diliminizi yapılandırmak ister misiniz

en: Would you like to install a boot menu entry so that you can easily select Slint when you boot your machine?  WARNING:  DO NOT install a boot menu entry on Apple hardware.  Apple computers use a different type of EFI firmware, and efibootmgr has been known to damage them.  On all other computers, it is recommended to add a boot menu entry.  Please select an option:
tr_TR: Makinanızı açarken Slint i kolayca seçebilmeniz için bir önyükleme girdisi kurmak istermisiniz? UYARI: Apple donanımı üzerine bir önyükleme girdisi KURMAYIN. Aplle bilgisayarlar farklı türde bir EFI gömülü yazılımı kullanırlar, ve efibootmgr nin buna zarar verdiği bilinmektedir. Diğer tüm bilgisayarlarda, bir önyükleme girdisi eklemeniz önerilir. Lütfen bir seçim yapın:

en: X CONFIGURED
tr_TR: X YAPILANDIRILDI

en: XFS is SGI's journaling filesystem that originated on IRIX.
tr_TR: XFS IRIX'den türeyen, SGI'nın günlüklü dosya sistemidir.

en: YOUR NEW /etc/lilo.conf
tr_TR: YENİ /etc/lilo.conf

en: YOUR OLD /etc/lilo.conf
tr_TR: ESKİ /etc/lilo.conf

en: You already have an /etc/fstab on your install partition.  If you were just adding software, you should probably keep your old /etc/fstab.  If you've changed your partitioning scheme, you should use the new /etc/fstab.  Do you want to replace your old /etc/fstab with the new one?
tr_TR: Kurulum bölümünüzde halihazırda bir /etc/fstab dosyanız var. Eğer yazılım ekliyorsanız, muhtemelen eski /etc/fstab dosyanızı korumalısınız. Eğer bölümlendirme şemanızı değiştirdiyseniz, yeni /etc/fstab dosyasını kullanmalısınız. Eski /etc/fstab dosyanızı yeni olanla değiştirmek ister misiniz?

en: You can create regular user accounts now, before even starting your new system.
tr_TR: Şimdi, yeni sisteminizi başlatmadan dahi normal kullanıcı hesabı oluşturabilirsiniz.

en: You can't add partitions unless you start over with a new LILO header.
tr_TR: Yeni bir LILO başlığı üzerinde başlamadığınız sürece bölüm ekleyemezsiniz.

en: You have not created a swap partition with Linux fdisk.  Do you want to continue installing without one?
tr_TR: Linux fdisk ile bir takas bölümü oluşturmadınız. Olmadan kuruluma devam etmek istiyor musunuz?

en: You may select one of the following keyboard maps.  If you do not select a keyboard map, $DefaultKeyMap is the current value.  Use the UP/DOWN arrow keys and PageUp/PageDown to scroll through the whole list of choices.
tr_TR: Aşağıdaki klavye haritalarından birini seçebilirsiniz. Eğer bir klavye haritası seçmezseniz varsayılan değer $DefaultKeyMap dir. Tüm seçim listesi üzerinde dolaşmak için AŞAĞI/YUKARI ok tuşları ve PageUp/PageDown tuşlarını kullanın.

en: You seem to have more than one partition tagged as type Linux.  You may use these to distribute your Linux system across more than one partition.  Currently, you have $ROOT_DEVICE mounted as your / partition.  You might want to mount directories such as /home or /usr/local on separate partitions.  You should not try to mount /etc, /sbin, or /bin on their own partitions since they contain utilities needed to bring the system up and mount partitions.  Also, do not reuse a partition that you've already entered before.  Please select one of the Linux partitions listed below, or if you're done, hit <Continue>.
tr_TR: Birden fazla Linux türünde etiketlenmiş bölüme sahip olduğunuz görünüyor. Bunu Linux sisteminizi birden fazla bölüme dağıtmak için kullanabilirsiniz. Şu anda, $ROOT_DEVICE / bölümünüz olarak bağlanmış durumda. /etc, /sbin, ya da /bin i kendi bölümlerine bağlamayı denemeyin çünkü bunlar sistemi açmayı ve bölümleri bağlamayı sağlayan araçlar içerir. Ayrıca, daha önce girdiğiniz bir bölümü yeniden kullanmayın. Lütfen aşağıda listelenmiş Linux bölümlerinden birini seçin, ya da bitirdiyseniz <Deavm> a basın.

en: You should see no mount errors:
tr_TR: Bağlama hatası görmüyor olmalısınız:

en: You're running off the hard drive filesystem. Is this machine currently running on the network you plan to install from? If so, we won't try to reconfigure your ethernet card.
    
    Are you up-and-running on the network?
tr_TR: Sabit sürücü dosya sisteminde çalışıyorsunuz. Bu makina kurulumu yapmak istediğiniz ağ üzerinde mi çalışıyor? Eğer öyleyse, ağ kartınızı yeniden yapılandırmayı denemeyeceğiz.
    
    Ağ üzerinde etkin-ve-çalışır durumda mısınız?

en: Your mouse requires a serial port.  Which one would you like to use?
tr_TR: Fareniz seri port gerektiriyor. Hangisini kullanmak istersiniz?

en: Your networking system is now configured to use DHCP:
    
      Hostname:     $HOSTNM
      Domain name:  $DOMAIN
      IP address:   (use DHCP server)
      Netmask:      (use DHCP server)
      Gateway:      (use DHCP server)
      Nameserver:   (use DHCP server)
    
    Is this correct?  Press 'Yes' to continue, or 'No' to reconfigure.
tr_TR: Ağ sisteminiz DHCP kullanacak şekilde yapılandırıldı:
    
    Makinaadı: $HOSTNM
    Alan adı: $DOMAIN
    IP adresi: (DHCP sunucu kullanır)
    Ağ maskesi (DHCP sunucu kullanır)
    Ağ geçidi: (DHCP sunucu kullanır)
    İsimsunucu: (DHCP sunucu kullanır)
    
    Bu doğru mu? Devam etmek için 'Evet' e, yeniden yapılandırmak 
    için 'Hayır' a tıklayın.

en: Your networking system is now configured to use NetworkManager for
    wired and wireless network management.  To set up wireless networks
    and view status, add the Network Management control panel widget to
    your KDE desktop.
    
    Is this correct?  Press 'Yes' to confirm, or 'No' to reconfigure.
tr_TR: Ağ sisteminiz şimdi kablolu ve kablosuz ağ yönetimi için NetworkManager
    kullanacak şekilde yapılandırıldı. Kablosuz ağları kurmak ve durumlarını
    görmek için, KDE masaüstünüze Network Management kontrol paneli 
    aracını ekleyin.
    
    Bu doğru mu? Onaylamak için 'Evet', yeniden yapılandırmak için 'Hayır'.

en: Your networking system is now configured to use loopback:
    
    IP address: 127.0.0.1
    Netmask: 255.255.255.0
    
    Is this correct?  Press 'Yes' to continue, or 'No' to reconfigure.
tr_TR: Ağ sisteminiz loopback kullanacak şekilde yapılandırışdı:
    
    IP adres: 127.0.0.1
    Ağ maskesi: 255.255.255.0
    
    Bu doğru mu? Devam etmek için 'Evet' e, yeniden yapılandırmak 
    için 'Hayır' a tıklayın.

en: Your source device cannot be accessed properly.
    
    Please be sure that it is mounted on $SOURCE_DIR, and that the Slint disks are found in subdirectories of $SOURCE_DIR like specified.
tr_TR: Kaynak aygıtınıza uygun bir şekilde erişilemez.
    
    Lütfen $SOURCE_DIR dizinine bağlandığından, ve Slacware disklerinin belirtildiği gibi $SOURCE_DIR ın altdizinlerinde bulunduğundan emin olun.

en: Your swapspace has been configured. This information   will be added to your /etc/fstab:
tr_TR: Takas alanınız yapılandırıldı. Şu bilgi /etc/fstab a eklenecek:

en: [ Never ]
tr_TR: [ Asla ]

en: [ Next available ]
tr_TR: [ Sonraki uygun ]

en: [ None ]
tr_TR: [ Hiçbiri ]

en: devfs detected: devmap_mknod.sh script not required.
tr_TR: devfs algılandı: devmap_mknod.sh betiği gerekli değil.

en: dnsmasq DHCP/DNS server
tr_TR: dnsmasq DHCP/DNS sunucusu

en: dnsmasq provides DNS and DHCP service to a LAN.
tr_TR: dnsmasq bir LAN a DNS ve DHCP hizmeti sağlar.

en: done adding partitions, continue with setup
tr_TR: bölüm eklemeleri tamam, kurulum ile devam

en: done, continue with setup
tr_TR: bitti, kuruluma devam et

en: installpkg error #$ArG1
tr_TR: installpkg hatası #$ArG1

en: look for network cards to set up
tr_TR: kurulacak ağ kartı ara

en: network>
tr_TR: ağ>

en: on
tr_TR: açık

en: packagename
tr_TR: paketadı

en: procfs not found: please create $CONTROL manually.
tr_TR: procfs bulunamadı: lütfen elle $CONTROL oluşturun.

en: skip probe;  edit /etc/rc.d/rc.modules later
tr_TR: araştırmayı geç; sonra /etc/rc.d/rc.modules ü değiştir
