slint 20190222 - en to nl translation catalogue (860 entries)

en: 
    
    
    Welcome to the Slint Linux installation disk! (version ${Version})
    
    ######  IMPORTANT!  READ THE INFORMATION BELOW CAREFULLY.  ######
    
    - You will need one or more partitions of type 'Linux' prepared.  It is also
      recommended that you create a swap partition (type 'Linux swap') prior
      to installation.  For more information, run 'setup' and read the help file.
    
    - If you're having problems that you think might be related to low memory, you
      can try activating a swap partition before you run setup.  After making a
      swap partition (type 82) with cfdisk or fdisk, activate it like this:
        mkswap /dev/<partition> ; swapon /dev/<partition>
    
    - Once you have prepared the disk partitions for Linux, type 'setup' to begin
      the installation process.
    
    - If you do not have a color monitor, type:  TERM=vt100
      before you start 'setup'.
    
    You may now login as 'root'.
    
    
    slint login:
nl: 
    
    
    Welkom bij de Slint installatiedisk! (versie ${Version})
    
    ##### BELANGRIJK! LEES DE INFORMATIE HIERONDER AANDACHTIG. #####
    
    - Je moet één of meer 'Linux'-partities hebben voorbereid. Het wordt ook
    aanbevolen een wisselbestandspartitie (type 'Linux swap') te maken voor je met
    de installatie begint. Voer 'setup' uit en lees het HELP-bestand voor meer informatie.
    
    - Als je problemen hebt die te maken kunnen hebben met te weinig geheugen
    kun je proberen een swap-partitie te activeren vóór je 'setup' start. Na het maken
    van die swap-partitie (type 82) met cfdisk of fdisk activeer je die als volgt:
    mkswap /dev/<partitie> ; swapon /dev/<partitie>
    
    - Zodra je de schijfpartities voor Linux hebt voorbereid typ je 'setup' om het
    installatieproces te beginnen.
    
    - Als je geen kleurenmonitor hebt typ dan: TERM=vt100 voor je 'setup' start.
    
    Je mag nu inloggen als 'root':
    
    
    Slint login:

en: 
        OK, the new map is now installed.  You may now test it by typing
        anything you want.  To quit testing the keyboard, enter 1 on a
        line by itself to accept the map and go on, or 2 on a line by
        itself to reject the current keyboard map and select a new one.
nl: 
        OK, de nieuwe indeling is nu geïnstalleerd. Je wilt deze misschien testen
        door een willekeurige tekst te typen. Om de test te eindigen typ je 1 op
        een verder lege regel om de indeling te accepteren, of 2 op een verder
        lege regel om het huidige toetsenbord af te keuren en een nieuwe te kiezen.

en: 
     Please remove the installation disc.
nl: 
    Verwijder aub de installatiedisk.

en: 
    Adding this information to your /etc/fstab:
nl: 
    Deze informatie wordt aan je /etc/fstab toegevoegd:

en: 
    All data on /dev/$CHOICE will be erased!
nl: 
    Alle gegevens op /dev/$CHOICE zullen worden gewist!

en: 
    Apparently you forgot to configure a network interface?
    A PXE Server needs a configured network interface to work.
    Please try again!
nl: 
    Je bent blijkbaar vergeten een netwerkinterface te configureren.
    Een PXE-server heeft een geconfigureerde netwerkinterface nodig om te werken. Probeer het nog eens!

en: 
    Are you OK with the network interface which was detected? If not, select 'No' to get back to the network probe program. You can try to load another driver explicitly, by using 'P <driver_name>'.
    
    If you are satisfied, select 'Yes' to continue with network configuration.
nl: 
    Is de goede netwerkinterface gedetecteerd? Indien niet selecteer 'Nee' om terug te gaan naar het netwerkdetectieprogramma. Je kunt proberen expliciet een andere driver op te geven met 'P <driver_name>'.
    
    Kies 'Ja' als je tevreden bent om door te gaan met de netwerkconfiguratie.

en: 
    Attempting to fetch a remote configuration file using $PROTO ...
nl: 
    Proberen een configuratiebestand op te halen middels $PROTO ...

en: 
    Before you can install software, complete the following tasks:
    
    1. Select your source media.
    2. Set up your target Linux partition(s).
    
    You may also optionally remap your keyboard and set up your swap partition(s).
    
    Press ENTER to return to the main menu.
nl: 
    Voer te volgende taken uit voor je software kunt installeren:
    
    1. Kies je bronmedium.
    2. Stel je Linux doelpartitie(s) in.
    
    Je kunt ook optioneel je toetsenbordindeling wijzigen en je wisselgeheugenpartitie(s) instellen.
    
    Druk ENTER om terug te keren naar het hoofdmenu.

en: 
    Before you can start the PXE Server, complete the following tasks:
    
    1. Set up your computer's network parameters.
    2. Select your source media.
    
    Press ENTER to return to the main menu.
nl: 
    Voer eerst de volgende taken uit voordat je de PXE server kunt starten:
    
    1. Stel het netwerk van je computer in.
    2. Kies je bronmedium.
    
    Druk ENTER om naar het hoofdmenu terug te gaan.

en: 
    Configuring your network interface $ENET_DEVICE ...
nl: 
    Netwerkinterface $ENET_DEVICE configureren ...

en: 
    Good! We're all set on the local end, but now we need to know
    where to find the software packages to install. First, we need
    the share address of the Samba server where the Slint sources
    are stored.
    Example share address: //192.168.0.1/public
nl: 
    
    Goed! We zijn zover aan onze kant, maar nu moeten we weten
    waar de software pakketten te vinden zijn die we gaan installeren.
    Eerst moeten we het share adres weten van de Samba server
    waar de Slint pakketten zijn opgeslagen.
    Voorbeeld van een share adres: //192.168.0.1/public

en: 
    Here are the name and size of the device(s) on which Slint can be
    installed:
nl: 
    Dit zijn de naam en omvang van de/het appara(a)t(en) waarop Slint kan worden geïnstalleerd:

en: 
    I can configure your network interface $ENET_DEVICE fully automatically using DHCP. If you want this, please select 'yes'.
    
    If you select 'no' instead, then you will be able to assign the IP address, netmask and gateway manually.
nl: 
    Ik kan je netwerkinterface $ENET_DEVICE volledig automatisch configureren met DHCP. Wil je dit, selecteer dan 'ja'.
    
    Als je 'nee' kiest kun je het IP-adres, netwerk-masker en gateway hierna handmatig instellen.

en: 
    In the next screen you should watch for NFS mount errors. If you see errors and you don't see your NFS server listed, then try setting up NFS again.
nl: 
    In het volgende scherm moet je uitkijken voor NFS foutmeldingen. Als je fouten ziet en je NFS server wordt niet getoond, probeer dan NFS opnieuw te configureren.

en: 
    Note: espeakup, used for speech, lacks a voice in Ukrainian.
nl: 
    Noot: espeakup, gebruikt voor spraak, mist ondersteuning voor Oekraïens.

en: 
    Now we need to know your netmask. Typically this will be 255.255.255.0 but this can be different depending on your local setup.
    
    What is your netmask?
nl: 
    Nu moeten we je netwerk-masker weten. Typisch is dit 255.255.255.0 maar dat kan anders zijn afhankelijk van je lokale opzet.
    
    Wat is je netwerk-masker?

en: 
    OK, we will install from a directory within the current filesystem. If you have mounted this directory yourself, you should not use /mnt or /var/log/mount as mount points, since Setup might need to use these directories.  You may install from any part of the current directory structure, no matter what the media is (including NFS). You will need to type in the name of the directory containing the  subdirectories for each source disk.
    
    Which directory would you like to install from?
nl: 
    
    OK, we gaan installeren vanuit een directory in het huidige
    bestandssysteem. Als je deze directory zelf aangeloppeld hebt, mag je
    /mnt of /var/log/mount niet gebruiken als aankoppelpunt, omdat 'setup'
    deze directories nodig heeft. Je kunt vanaf iedere plek in de bestaande directorystructuur installeren, ongeacht het medium (inclusief NFS). Je moet de naam van de directory typen die de subdirectories bevat voor iedere disk serie (a, ap,..., y).
    
    Vanuit welke directory wil je de installatie doen?

en: 
    Please type the name of the chosen device as displayed, then press Enter.
    To give up auto-partitioning, just press Enter.
nl: 
    Geef de naam van het gekozen apparaat zoals weeergegeven, druk dan Enter.
    Druk slechts Enter om het automatisch partitioneren te stoppen.

en: 
    Removing package $pkg_name.
    
    Since each file must be checked against the contents of every other installed package to avoid wiping out areas of overlap, this process can take quite some time. If you would like to watch the progress, flip over to another virtual console and type: 
    
    tail -f $TMP/PKGTOOL.REMOVED
nl: 
    Verwijderen pakket $pkg_name.
    
    Omdat voor elk bestand de inhoud van elk geïnstalleerd pakket moet worden gecontroleerd om verwijdering van overlappende onderdelen te voorkomen kan dit proces enige tijd duren. Als je de voortgang wilt volgen, schakel je naar een andere virtuele console en type je:
    
    tail -f $TMP/PKGTOOL.REMOVED

en: 
    Slint PXE Server Help
    _________________________
    
    First, a little help on help.  Whenever you encounter a text
    viewer like this during the installation, you can move around
    with these commands:
    
    PGDN           - Move down one page
    PGUP           - Move up one page
    HOME           - Move to beginning of file
    END            - Move to end of file
    
    Also, you're running a real multitasking operating system now, so
    you're not confined to the installation program.  You can log into
    other consoles and look around at any time without disturbing the
    installation process.  To do this, you need to learn the commands
    that control the Linux console.  You'll use these commands all the
    time when you're logged into Linux.
    
    "Virtual" consoles and scrollback:
    
    Right now, the screen you're looking at is probably VIRTUAL CONSOLE
    NUMBER ONE, (or /dev/tty1 in Linux-speak).  There are usually
    several virtual consoles available.  When you log into the install
    disk, there are four consoles.  To switch among them, use Alt-F1,
    Alt-F2, Alt-F3, or Alt-F4 to select which of the four consoles you
    wish to use.  While you're using a console, you get a small amount
    of text scrollback buffer.  To scroll the console back, hold down
    the right shift key and hit PageUp.  To scroll the console forward,
    hit PageDown while holding the right shift key down.  This can be
    especially useful for reading the boot messages, which can go by
    too fast to read otherwise.
    
    
    RUNNING THE PXESETUP PROGRAM
    
    
    The pxesetup main menu is kept as easy as possible, because only a
    limited configuration is needed.
    
    
    NETWORK   (configure the network device and optional DHCP server)
    SOURCE    (select the source location for the Slint Linux
               packages)
    ACTIVATE  (start the PXE server)
    
    
    In the NETWORK configuration stage, you configure an IP address for
    your network card.  If you have already a DHCP server in your local
    network, the pxesetup program will offer you the choice of using the
    DHCP server to configure your network device fully automatic, but
    there is always the option to enter an IP address manually.  If no
    DHCP server has been detected running inside your local network,
    then pxesetup will start its own DHCP server (we need one).  You will
    get the chance to define the IP address range which that internal
    DHCP server uses.  You should check the lower and upper IP addresses
    carefully and verify that none of your local network's computers,
    including your local gateway, use an IP address in that DHCP range.
    If you spot a conflict, you can adjust these lower and upper bounds.
    Press 'Accept' once you are satisfied.
    
    In the SOURCE configuration stage, you determine where you have
    your local Slint copy.  This should be a complete directory
    tree including the packages, the kernels and the isolinux directory.
    The package sources are not needed and can be omitted from the medium
    if you are using a bootable USB stick for instance.  The choices
    for SOURCE location are: a DVD medium, a local disk partition or
    a pre-mounted directory.  These are the standard setup dialogs you
    will certainly know from installing Slint. Be sure to enter the
    full directory path to (and including) the directory which contains
    the 'a', 'ap', 'd', ..., 'y' subdirectiries.  You know the drill.
    
    
    When you are done configuring NETWORK and SOURCE, it is time to
    ACTIVATE your PXE server.  The screen will show a live view of the
    server's connection log for client boot requests.  This goes on
    until you press 'Exit' which will drop you back into the main menu
    after killing the PXE service.  Selecting ACTIVATE will restart the
    PXE service.  Computers who boot from your PXE server will see the
    usual Slint installation routine.  When it comes to selecting the
    SOURCE, these computers have one choice, and is the entry "Install
    from FTP/HTTP server".  The PXE server offers Slint packages to
    willing computers using its own internal HTTP server.  The default
    values that you will see for the URL and the PATH input fields are
    being supplied by the PXE server and should not be changed.
    
    
    ...WHEN YOU'RE DONE:
    
    
    EXIT: This leaves Slint PXE Server setup.
    
    
    Have fun running this PXE server!
    
    ---
    Eric Hameleers
    alien@slackware.com
nl: 
    Slint PXE Server Help
    _________________________
    
    Allereerst een beetje hulp bij help.  Wanneer je een tekstweergave
    als deze ziet tijdens de installatie kun je navigeren
    met deze commando's:
    
    PGDN           - Ga een pagina verder
    PGUP           - Ga een pagina terug
    HOME           - Ga naar het begin van het tekstbestand
    END            - Ga naar het einde van het tekstbestand
    
    Je draait nu een echt multitasking operating system dus
    je bent niet opgesloten in het installatieprogramma.  Je kunt inloggen
    op andere consoles en rondkijken wanneer je wilt zonder het
    installatieproces te stoppen.  Hiervoor moet je de Linux commando's
    kennen van de Linux console.  Je gebruikt deze commando's steeds
    wanneer je in de Linux console ingelogd bent.
    
    "Virtuele" consoles en terug scrollen:
    
    Het scherm waar je nu naar kijkt is waarschijnlijk VIRTUELE CONSOLE
    NUMMER EEN, (of /dev/tty1 in Linux-taal).  Er zijn meestal
    meerdere virtuele consoles beschikbaar.  Als je inlogt op de installatie
    disk zijn er vier consoles.  Gebruik om hiertussen te wisselen Alt-F1,
    Alt-F2, Alt-F3, of Alt-F4.  Als je een console gebruikt krijg je een
    kleine terugscrollbuffer toegewezen.  Om de console terug te scrollen
    houd je de rechter Shift toets ingedrukt en drukt PageUp.  Om de console vooruit te scrollen druk je PageDown tijdens het ingedrukt
    houden van de rechter Shift toets.  Dit kan vooral handig zijn voor
    teruglezen van de opstartmeldingen die anders veel te snel voorbij
    lopen om te kunnen lezen.
    
    
    UITVOERING VAN HET PXESETUP PROGRAMMA
    
    
    Het pxesetup hoofdmenu is zo simpel mogelijk gehouden omdat
    slechts weinig configuratie nodig is.
    
    
    NETWORK   (configureer het netwerkdevice en optioneel DHCP server)
    SOURCE    (kies de bronlocatie voor de Slint Linux
               pakketten)
    ACTIVATE  (start de PXE server)
    
    
    In het NETWERK configuratiegedeelte stel je een IP adres in voor
    je netwerkkaart.  Indien je al een DHCP server in je lokale netwerk
    hebt, biedt het pxesetup programma aan om je netwerkkaart door
    deze DHCP server volledig automatisch te laten configureren.
    Het blijft altijd mogelijk handmatig een IP adres in te stellen.
    Als er geen DHCP server in je lokale netwerk wordt gedetecteerd
    start pxesetup zijn eigen DHCP server (hebben we nodig).  Je krijgt
    dan de mogelijkheid een IP-adressenreeks op te geven welke de
    DHCP server gebruikt.  Je dient het laagste en hoogste IP-adres
    te controleren en er zeker van zijn dat geen van de computers in je
    netwerk, inclusief je standaard gateway een IP adres uit deze
    DHCP reeks gebruikt.
    Bij een conflict kun je de onder- en bovengrens aanpassen.
    Druk 'Accepteren' wanneer alles naar wens is.
    
    In het BRON configuratiegedeelte stel je vast waar je je lokale
    Slint-kopie hebt. Dit moet een complete directory
    boom zijn inclusief alle pakketten, de kernels en de isolinux directory.
    De broncode is niet nodig en hoeft niet aanwezig te zijn op het installatiemedium, bijvoorbeeld als je een bootable USB stick
    gebruikt.  De keuzes voor BRON lokatie zijn: een DVD, een lokale schijfpartitie of een aangekoppelde directory.  Dit zijn de standaard 
    setup dialogen die je vast zult kennen van de Slint-installatie.
    Geef het volledige pad naar (en inclusief) de directory waar zich de
    'a', 'ap', 'd', ..., 'y' subdirectories bevinden.  Je weet wel.
    
    
    Als je klaar bent met de NETWERK en BRON configuratie is het tijd om
    je PXE server te ACTIVEREN.  Op het scherm zie je live
    het server verbindingslog voor client opstartverzoeken. Dit gaat door
    tot je 'Exit' drukt waardoor je terugkomt in het hoofdmenu
    na het afbreken van de PXE service. Het kiezen van ACTIVEREN zal
    de PXE service herstarten. Computers die opstarten vanaf je PXE server zullen de Slint installatieroutine zien.  Bij de BRON keuze
    krijgen deze computers maar een keuze en dat is "Install from
    FTP/HTTP server".  De PXE server biedt Slint pakketten aan
    om computers die dat willen hun eigen interne HTTP server te
    gebruiken. De standaardwaarden die je als URL en PATH
    ziet worden door de PXE server aangeleverd en mogen niet worden
    veranderd.
    
    
    ...ALS JE DAN KLAAR BENT:
    
    
    EXIT: Je verlaat Slint PXE Server setup.
    
    
    Veel plezier met deze PXE server!
    
    ---
    Eric Hameleers
    alien@slackware.com

en: 
    Sorry - the directory you specified is not valid. Please check the directory and try again.
    
    (Directory given: $SOURCEDIR)
nl: 
    Sorry - de directory die je opgaf is onjuist. Controleer de directory en probeer nogmaals.
    
    (Opgegeven directory: $SOURCEDIR)

en: 
    Sorry, but the directory $SLACK_SOURCE_LOCATION does not exist on partition $SLACK_DEVICE.
    
    Would you like to try again?
nl: 
    Sorry, maar de directory $SLACK_SOURCE_LOCATION bestaat niet op partitie $SLACK_DEVICE.
    
    Wil je het opnieuw proberen?

en: 
    The device /dev/${CHOICE} has been partitioned for Slint.
    
    You can check its layout and modify it with 'cfdisk' or 'cgdisk'.
    Do not modify the two first partitions.  
    The third partition should keep the type linux and its size should not
    be diminished.
    You may use the remaining space after the third partition, for instance
    to add a partition of type 'Linux swap'.
    
    When you are ready, type 'setup' to begin installation.
    When asked, choose /dev/${CHOICE}3 as the Slint root (/) partition and
    accept to format it as this has not been done yet.
nl: 
    Apparaat /dev/${CHOICE} is nu gepartitioneerd voor Slint.
    
    Je kunt de indeling hiervan aanpassen met 'cfdisk' of 'cgdisk'.
    Verander de eerste twee partities niet!
    De derde partitie moet van het type linux blijven en de omvang ervan niet
    verkleind worden.
    Je mag de overgebleven ruimte na de derde partitie gebruiken voor bijvoorbeeld het toevoegen van een 'Linux swap' partitie.
    
    Typ als je klaar bent 'setup' om de installatie te starten.
    Kies wanneer gevraagd /dev/${CHOICE}3 als de Slint root (/) partitie en
    accepteer te formatteren omdat dit nog niet is gedaan.

en: 
    There must be a directory on the server with the Slint packages and files arranged in a tree like the FTP site.
    
    The installation script needs to know the name of the directory on your server that contains the packages. For example, if the packages' directory is /stuff/slint, then you would respond: /stuff/slint
    
    What is the Slint source directory?
nl: 
    Er moet een directory op de server bestaan met de Slint pakketten, geordend in een boomstructuur als op de FTP site.
    
    Het installatie script moet de naam weten van de directory op je server waar de subdirectories met de series te vinden zijn. Bijvoorbeeld, als de directory met pakketten /stuff/slint is, dan moet je antwoorden: /stuff/slint
    
    Welke directory is de bron van Slint pakketten?

en: 
    This is the proposed network configuration for $ENET_DEVICE - If this is OK, then select 'Yes'.
    If this is not OK and you want to configure again, select 'No'.
    
    * IP Address: $LOCAL_IPADDR
    * Netmask:    $LOCAL_NETMASK
nl: 
    Dit is de voorgestelde netwerkconfiguratie voor $ENET_DEVICE - Is dat OK, kies dan 'Ja'.
    Is dat niet OK en je wilt opnieuw configureren, kies dan 'Nee'.
    
    * IP-adres:      $LOCAL_IPADDR
    * Netmasker:  $LOCAL_NETMASK

en: 
    To partition your device(s), you can use 'cfdisk' or 'fdisk' and also,
    only for a GPT layout, 'cgdisk' or 'gdisk'. 'parted' is also available.
    TIP: to enhance accessibility of cgdisk, use its -a option.
    
    If you partition a new device, we recommend that you set up a gpt (GUID
    partition label) for it, for more flexibility.
    
    You can also let the installer auto-partition a device, if and only if:
    1. Its size is of least ${GCOUNT}G.
    2. You agree that this device will be dedicated to Slint.
    3. You agree that all data currently stored on it will be erased.
    4. None of the partitions it could include is mounted.
    WARNING: if it has already been used, make a back-up first!
    
    After having used the auto-partitioning feature, you will be allowed to
    make changes, like adding another partition to the drive.
    
    For an auto-partitioning type now 'auto'.
    
    To start the main installation (after partitioning), type 'setup'.
nl: 
    Je kunt je apparaten partitioneren met 'cfdisk' of 'fdisk' of alleen 
    voor een GPT indeling met 'cgdisk' of 'gdisk'. 'parted' is ook beschikbaar.
    TIP: Gebruik cgdisk met de optie -a om de toegankelijkheid ervan te verbeteren.
    
    Als je een nieuw apparaat partitioneert adviseren we je om hier een gpt (GUID partitielabel)
    voor te maken voor meer flexibiliteit.
    
    Je kunt de installer een apparaat ook automatisch laten partitioneren maar alleen wanneer:
    1. De omvang ervan minimaal ${GCOUNT}G is.
    2. Je ermee instemt dat dit apparaat volledig aan Slint wordt toegewezen.
    3. Je ermee instemt dat alle gegevens op dit apparaat worden gewist.
    4. Geen van de betrokken partities is aangekoppeld.
    WAARSCHUWING: maak als het apparaat al eerder is gebruikt eerst een backup. 
    
    Na het automatisch partitioneren is het mogelijk wijzigingen aan te brengen zoals het toevoegen
    van andere partities.
    
    Typ 'auto' voor het automatisch partitioneren.
    
    Typ 'setup' om (na het partitioneren) de hoofdinstallatie te starten.

en: 
    Waiting a few seconds for DHCP polling to settle ...
nl: 
    Even geduld... DHCP instellingen worden toegepast ...

en: 
    We didn't find any device with a size at least ${GCOUNT}G and no
    mounted partition, thus auto-partitioning is not possible.
nl: 
    We hebben geen apparaat gevonden met een minimale omvang van ${GCOUNT}G en geen aangekoppelde partitie. Automatisch partitioneren is dus niet mogelijk.

en: 
    We remind you that:
    - The device you will choose will be dedicated to Slint.
    - None of the partitions it could include is mounted.
    - All data previously stored on this device will be erased.
    Be careful!
nl: 
    We herinneren je er aan dat:
    -Het gekozen apparaat volledig aan Slint wordt toegewezen.
    -Geen van de partities hierop is aangekoppeld.
    -Alle gegevens hierop worden gewist.
    Wees voorzichtig

en: 
    Welcome to the Slint package tool
    
    Which option would you like?
nl: 
    Welkom bij Slint Package Tool
    
    Welke optie kies je?

en: 
    What is the IP address for your gateway?
nl: 
    Wat is het IP adres van je gateway?

en: 
    What is the share address of your Samba server?
nl: 
    Wat is het share adres van je Samba server?

en: 
    Would you like to reboot your system?
    
    If you choose No, you will be dropped to a shell.
nl: 
    Wil je je systeem herstarten?
    
    Indien je Nee kiest, kom je in een shell terecht.

en: 
    You can't run pkgtool from the rootdisk until you've mounted your Linux partitions beneath /mnt.  Here are some examples:
    
    If your root partition is /dev/sda1 you would type:
    mount /dev/sda1 /mnt
    
    Now you can find a list of all your partitions in /mnt/etc/fstab.
    
    Then, supposing your /usr partition is /dev/sda2, you must do this:
    mount /dev/sda2 /mnt/usr
    
    Please mount your Linux partitions and then run pkgtool again.
nl: 
    Je kunt pkgtool niet uitvoeren vanaf je rootdisk totdat je je Linux partities onder /mnt hebt aangekoppeld. Enige voorbeelden:
    
    Als je rootpartitie /dev/sda1 is zou je typen:
    mount /dev/sda1 /mnt
    
    Een lijst van al je partities kun je dan vinden in /mnt/etc/fstab.
    
    Er van uitgaand dat je /usr partitie /dev/sda2 is moet je dit doen:
    mount /dev/sda2 /mnt/usr
    
    Koppel je Linux-partities aan en voer pkgtool opnieuw uit.

en: 
    You have already chosen the source of packages.
    
    Press ENTER to return to the main menu.
nl: 
    Je hebt de bron van de pakketten al gekozen.
    
    Toets ENTER om naar het hoodfmenu terug te keren.

en: 
    You have already configured the target partitions, where the system will be installed.
    
    Press ENTER to return to the main menu.
nl: 
    Je hebt de doel partities al geconfigureerd, waar de installatie van het systeem plaats vindt.
    
    Toets ENTER om naar het hoofdmenu terug te keren.

en: 
    You have not yet designated any disk partitions as type Linux.
    
    If you are planning to use OS/2 Boot Manager, make your Linux partitions with OS/2 fdisk (or Partition Magic, which also includes Boot Manager), format them, reboot this disk, and then use Linux fdisk to tag the partitions as type 83 (Linux).
    
    Linux fdisk will select a default device when called without arguments, and from there it is menu driven. If you don't want to partition the default device, then call fdisk with the device you want as the argument, like this:
    
    fdisk /dev/hdb
    
    or this:
    
    fdisk /dev/sda
    
    If you are not using the OS/2 Boot Manager, then you may use Linux fdisk to create partitions for Linux. Other than the exception for the OS/2 Boot Manager, you are usually better off creating partitions for a given OS using a partitioning tool native to that OS. In other words, you probably shouldn't try to make your DOS or other non-Linux partitions with the Linux fdisk.
    
    "cfdisk" is an equally good version of Linux fdisk that is more graphical and menu driven.  Many people prefer to use "cfdisk".
    
    Please make one or more partitions for Linux, and try setup again. If you haven't already, you might want to also make a swap partition while you're in fdisk. 64 megabytes would be a minimum starting size for a single user system.  Linux swap is tagged as type 82.
nl: 
    Je hebt nog geen Linux schijfpartities aangewezen.
    
    Als je van plan bent OS/2 Boot Manager te gaan gebruiken, maak je Linux partities dan met OS/2 fdisk (of Partition Magic, welke ook Boot Manager bevat), formatteer ze, herstart deze disk en gebruik Linux fdisk om deze partities als type 83 (Linux) te labelen.
    
    Linux fdisk selecteert een standaard apparaat indien aangeroepen zonder argument . Van daar af is het menugedreven. Als je niet het standaard apparaat wilt partitioneren roep dan fdisk aan met het gewenste apparaat als argument, als volgt:
    
    fdisk /dev/hdb
    
    of zo:
    
    fdisk /dev/sda
    
    Als je de OS/2 Boot Manager niet gebruikt kun je Linux fdisk gebruiken om je Linux partities te maken. Uitgezonderd de OS/2 Boot Manager ben je voor het maken van partities meestal beter af met het eigen partitioneerprogramma van een gegeven OS.
    Anders gezegd zou je je DOS of andere niet-Linux partities waarschijnlijk beter niet met Linux fdisk moeten maken.
    
    "cfdisk" is een vergelijkbaar goede versie van Linux fdisk maar dan meer grafisch en menugedreven.  Veel mensen prefereren "cfdisk".
    
    Maak alsjeblieft één of meer partities voor Linux en start setup opnieuw. Als je dat nog niet hebt gedaan en toch al in fdisk bent, kun je gelijk een swap partitie maken. 64 megabytes is zo ongeveer de minimum startgrootte voor een single user systeem.
    Linux swap is gelabeled als type 82.

en: 
    You will need to enter the IP address you wish to assign to this machine. Example: 111.112.113.114
    
    What is your IP address?
nl: 
    Je moet nu het IP-adres opgeven welke je aan deze machine wilt toekennen.
    Bijvoorbeeld: 111.112.113.114
    
    Wat is je IP-adres?

en: 
    You will now get a chance to probe your network interfaces.
nl: 
    Je krijgt nu de kans om je netwerk interfaces te identificeren.

en:   --> $ROOT/$DIR (dir) would be deleted if empty
nl: --> $ROOT/$DIR (dir) zou worden verwijderd indien leeg

en:   --> $ROOT/$FILE (fmt man page) would be deleted
nl: --> $ROOT/$FILE (fmt man page) zou worden verwijderd

en:   --> $ROOT/$FILE no longer exists. Skipping.
nl: --> $ROOT/$FILE bestaat niet meer. Overslaan.

en:   --> $ROOT/$FILE was found in another package. Skipping.
nl: --> $ROOT/$FILE gevonden in een ander pakket. Overslaan.

en:   --> $ROOT/$FILE would be deleted
nl: --> $ROOT/$FILE zou worden verwijderd

en:   --> $ROOT/$LINK (symlink) no longer exists. Skipping.
nl: --> $ROOT/$LINK (symlink) bestaat niet meer. Overslaan.

en:   --> $ROOT/$LINK (symlink) was found in another package. Skipping.
nl: --> $ROOT/$LINK (symlink) gevonden in een ander pakket. Overslaan.

en:   --> $ROOT/$LINK (symlink) would be deleted
nl: --> $ROOT/$LINK (symlink) zou worden verwijderd

en:   --> Deleting $ROOT/$FILE
nl: --> Verwijderen $ROOT/$FILE

en:   --> Deleting $ROOT/$FILE (fmt man page)
nl: --> Verwijderen $ROOT/$FILE (fmt man page)

en:   --> Deleting empty directory $ROOT/$DIR
nl:   --> Verwijderen lege directory $ROOT/$DIR

en:   --> Deleting symlink $ROOT/$LINK
nl: --> Verwijderen symlink $ROOT/$LINK

en:   Do you wish to change the home directory path ? (Y/n)
nl: Wil je het pad naar je home directory wijzigen? (Y/n)

en:   Do you wish to change the shell ? (Y/n)
nl:  Wil je de shell wijzigen ? (Y/n)

en:  Do you want to execute command "chown $OWNER $HME" ? (y/N)
nl: Wil je het commando "chown $OWNER $HME" uitvoeren ? (y/N)

en:  INSTALL GRUB
nl: INSTALLEER GRUB

en: $DM_NAME kernel module not loaded: can't create $CONTROL.
nl: $DM_NAME kernelmodule niet geladen: kan $CONTROL niet aanmaken.

en: $NEW would be skipped (already installed).
nl: $NEW zou worden overgeslagen (al geïnstalleerd).

en: (COM1: under DOS)
nl: (COM1: onder DOS)

en: (COM2: under DOS)
nl: (COM2: onder DOS)

en: (COM3: under DOS)
nl: (COM3: onder DOS)

en: (COM4: under DOS)
nl: (COM4: onder DOS)

en: * WARNING: An error occured while setting the password for
      this account.  Please manually investigate this *
nl: * WAARSCHUWING: Fout bij het maken van een wachtwoord voor
      dit account.  Handmatig onderzoek is vereist *

en: ** Starting reboot **
nl: ** Reboot wordt gestart **

en: ******* Welcome to the network supplemental disk! *******
nl: ******* Welkom bij de aanvullende netwerkdisk! *******

en: -- Press [enter] to automatically probe for all network cards, or switch
       to a different console and use 'modprobe' to load the modules manually.
    -- To skip probing some modules (in case of hangs), enter them after an S:
       S eepro100 ne2k-pci
    -- To probe only certain modules, enter them after a P like this:
       P 3c503 3c505 3c507
    -- To get a list of network modules, enter an L.
    -- To skip the automatic probe entirely, enter a Q now.
nl: -- Toets ENTER om je netwerkkaart automatisch te detecteren of schakel
    naar een andere console en laad de modules handmatig met 'modprobe'.
    -- Om problematische modules uit te sluiten tijdens detectie
    kunnen ze worden ingevoerd na een S:
    S eepro100 ne2k-pci
    -- Om alleen bepaalde modules te proberen voer ze in na een P:
    P 3c503 3c505 3c507
    -- Toets een L voor een lijst van netwerkmodules.
    -- Toets een Q om automatische detectie over te slaan.

en: 1 bit Mono B/W
nl: 1 bit Mono Z/W

en: 16 bit Pseudo Color
nl: 16 bit Pseudo Kleuren

en: 2 button Microsoft compatible serial mouse
nl: 2-knops Microsoft compatibele seriële muis

en: 24 bit True Color
nl: 24 bit Realistische Kleuren

en: 3 button Microsoft compatible serial mouse
nl: 3-knops Microsoft compatibele seriële muis

en: 30 seconds
nl: 30 seconden

en: 4 bit 16 Color
nl: 4 bit 16 Kleuren

en: 5 seconds
nl: 5 seconden

en: 8 bit 256 Color
nl: 8 bit 256 Kleuren

en: <OPTION TO LOAD SUPPORT FOR ANOTHER KEYBOARD>
    
    If you are not using a "$kbd" keyboard map, you may load another one now.
    To select a different keyboard map, please enter 1 now.
    To continue using the "$kbd" keyboard map, just hit [Enter].
nl: <OPTIE VOOR ONDERSTEUNING VAN EEN ANDER TOETSENBORD>
    
    Als je geen "$kbd" toetsenbordindeling gebruikt kun je nu een andere laden.
    Geef nu een 1 in om een andere toetsenbordindeling te kiezen.
    Druk ENTER om door te gaan met de "$kbd" indeling.

en: A CD/DVD drive could not be found on any of the devices that were scanned.  Possible reasons include using a bootdisk or kernel that doesn't support your drive, failing to pass parameters needed by some drives to the kernel, not having the Slint disc in your CD/DVD drive, or using a drive connected to a Plug and Play soundcard (in this case, connecting the drive directly to the IDE interface often helps). Please make sure you are using the correct bootdisk for your hardware, consult the BOOTING file for possible information on forcing the detection of your drive, and then reattempt installation.  If all else fails, see FAQ.TXT for information about copying parts of this CD to your DOS partition and installing it from there.
    
    You will now be returned to the main menu.  If you want to try looking for the CD again, you may skip directly to the SOURCE menu selection.
nl: Een CD/DVD drive kon niet worden gevonden tijdens een hardware scan. Mogelijke oorzaken zijn: het gebruik van een bootdisk of kernel die je drive niet ondersteunt; extra kernel parameters zijn nodig voor je drive; de Slint disc zit niet in de CD/DVD drive; de drive is aangesloten aan een Plug en Play geluildskaart (in dit geval helpt het vaak om de drive direct aan een IDE connector aan te sluiten). Controleer dat je de juiste bootdisk voor je hardware gebruikt. Consulteer het BOOTING bestand voor eventuele informatie omtrent het forceren van drive detectie. Probeer daarna de installatie opnieuw te starten. Indien niets werkt, heeft de FAQ.TXT aanwijzingen over het kopieren van delen van deze CD naar je DOS partitie om de installatie van daar uit te starten.
    
    Je keert nu terug naar het hoofdmenu. Indien je opnieuw een scan wil starten voor de CD/DVD, ga dan gelijk door naar het SOURCE menu.

en: A Slint boot entry has been installed to your EFI boot
    menu.
    
    EFI boot menu entry:
nl: Slint opstartmenu-optie toegevoegd aan je EFI opstart-
    menu.
    
    EFI opstartmenu-optie:

en: A Slint disc was found in device $DRIVE_FOUND.
nl: Een Slint disk is gevonden in device $DRIVE_FOUND .

en: A Slint package directory was found on device $DRIVE_FOUND.
nl: Directory met Slint pakketten gevonden op device $DRIVE_FOUND.

en: A Slint package tree was found! Ready to continue.
nl: Directory met Slint pakketten gevonden! Klaar om verder te gaan.

en: A networking card using the $card.o module has been detected.
nl: Een netwerkkaart die de $card.o module gebruikt werd gevonden.

en: A new USB device /dev/$STICK was detected with specifications:
    
    --  $VENDOR
    --  $MODEL
    --  $SIZE
    
    If this is the USB stick to use, select 'Yes', otherwise select 'No'.
nl: Een nieuw USB apparaat /dev/$STICK gedetecteerd met specificaties:
    
    -- $VENDOR
    -- $MODEL
    -- $SIZE
    
    Als je deze wilt gebruiken, kies dan 'Ja', kies anders 'Nee'.

en: A one-line description will be displayed as each package is installed.
nl: Je ziet een enkelregelige beschrijving bij elk geïnstalleerd pakket.

en: A pointing pen (NCR3125) on some laptops
nl: Een aanwijspen (NCR3125) op sommige laptops

en: A previous X Window System configuration file has been found.  You can now reconfigure X, replacing the file with a new version (and keeping a backup of the old file), or you can abort leaving the existing config file in place.  Hit ENTER to rename the xorg.conf file to xorg.conf.backup and create a new one, or ESC to abort.
nl: Een vorig X Window System configuratiebestand werd gevonden. Je kunt X nu herconfigureren en het bestaande bestand vervangen door een nieuwe versie (kopie van oude bestand wordt bewaard) of afbreken en het oude bestand behouden. Druk ENTER om xorg.conf te hernoemen tot xorg.conf.backup en een nieuwe te maken of ESC om af te breken.

en: ABORTING
nl: AFBREKEN

en: ABORTING INSTALLATION
nl: INSTALLATIE AFGEBROKEN

en: ADD MOUSE WHEEL SUPPORT
nl: VOEG MUISWIELONDERSTEUNING TOE

en: ASSIGN GATEWAY ADDRESS
nl: WIJS GATEWAY ADRES TOE

en: ASSIGN IP ADDRESS
nl: WIJS IP ADRES TOE

en: ASSIGN NETMASK
nl: WIJS NETWERK MASKER TOE

en: ATI XL busmouse (mouse card)
nl: ATI XL busmuis (mouse card)

en: ATTEMPTING TO MOUNT CD/DVD on $DRIVE_FOUND
nl: PROBEER DE CD/DVD AAN TE KOPPELEN op $DRIVE_FOUND

en: Abort CD installation
nl: CD installatie afbreken

en: Abort software installation completely
nl: Breek software-installatie helemaal af

en: Abort the installation process
nl: Breek het installatieproces af

en: Aborting software installation.
nl: Software-installatie afbreken.

en: Account setup complete.
nl: Account maken voltooid.

en: Activate IP packet forwarding
nl: Activeer IP packet forwarding

en: Activate the Slint PXE Server
nl: Activeer de Slint PXE Server

en: Activating IPv4 packet forwarding.
nl: IPv4 packet forwarding activeren.

en: Activating swap partition ${swappartition}:
nl: Activeren van wisselgeheugenpartitie ${swappartition}:

en: Add a Linux partition to the LILO config
nl: Voeg een Linux-partitie toe aan de LILO configuratie

en: Add a Windows FAT or NTFS partition to the LILO config
nl: Voeg een Windows-partitie (FAT of NTFS) toe aan de LILO configuratie

en: Additional UNIX groups:
    
    Users can belong to additional UNIX groups on the system.
    For local users using graphical desktop login managers such
    as XDM/KDM, users may need to be members of additional groups
    to access the full functionality of removable media devices.
    
    * Security implications *
    Please be aware that by adding users to additional groups may
    potentially give access to the removable media of other users.
    
    If you are creating a new user for remote shell access only,
    users do not need to belong to any additional groups as standard,
    so you may press ENTER at the next prompt.
nl: Additionele UNIX groepen:
    
    Gebruikers kunnen op het systeem lid zijn van additionele UNIX groepen.
    Lokale gebruikers die grafische login managers gebruiken zoals XDM/KDM,
    moeten mogelijk lid zijn van additionele groepen om volledige toegang te
    krijgen tot verwijderbare media.
    
    * Veiligheidsimplicaties *
    Het toevoegen van gebruikers tot additionele groepen kan mogelijk leiden
    tot toegang tot verwijderbare media van anderen.
    
    Als je een gebruiker enkel maakt voor remote shell toegang,
    hoeven deze gebruikers standaard geen lid te zijn van additionele groepen.
    Je kunt dan ENTER drukken bij de volgende vraag.

en: Additional groups....:
nl: Additionele groepen....:

en: All users can read/write to any file
nl: Alle gebruikers kunnen elk  bestand lezen en schrijven

en: All users can read/write to any file (ntfs-3g)
nl: Alle gebruikers kunnen elk bestand lezen en schrijven (ntfs-3g)

en: An EFI System Partition was found on ${PREFERRED_EFI_PARTITION}, but it has not yet been formatted.  Would you like to format this partition?
nl: EFI systeempartitie gevonden op ${PREFERRED_EFI_PARTITION}, maar nog niet geformatteerd. Wil je deze partitie nu formatteren?

en: An ISO image of Slint's install DVD was found.
    Do you want me to mount the ISO image and use this as the package source?
nl: ISO image van een Slint installatie DVD gevonden.
    Wil je dit ISO image aankoppelen en als bron voor de pakketten gebruiken?

en: An installation script was detected in ./install/doinst.sh, but
        was not executed.
nl: Installatiescript gedetecteerd in ./install/doinst.sh maar
        werd niet uitgevoerd.

en: An old Slint boot entry has been found in your EFI boot menu. Would you like to remove this before installing the new Slint boot entry?  This is recommended.
    
    Old EFI boot menu entry:
nl: Een oude Slint opstart-optie gevonden in je EFI opstartmenu. Wil je deze verwijderen voordat je de nieuwe opstart-optie toevoegt? Dit wordt aanbevolen.
    
    Oud EFI opstartmenu-optie:

en: Apache, the most widely used web server on the net.
nl: Apache, de meest gebruikte webserver op het internet.

en: Are you sure you want to use this device name
nl: Weet je zeker dat je deze apparaatnaam wilt gebruiken

en: Ask about using VESA modes at boot; time out to standard
nl: Vraag VESA-instellingen tijdens opstarten; standaard bij time-out

en: At boot time, how long would you like LILO to wait for you to select an operating system?  If you let LILO time out, it will boot the first OS in the configuration file by default.
nl: Hoe lang wil je dat LILO bij het opstarten op je wacht voor het kiezen van een besturingssysteem? Als je deze tijd laat verstrijken zal LILO standaard het eerste OS in het configuratiebestand opstarten.

en: Attempt to mount the CD/DVD device again
nl: Probeer de CD/DVD opnieuw aan te koppelen

en: Attempting to mount your CD/DVD again with the following command:
    $ArG
nl: Probeer opnieuw je CD/DVD aan te koppelen met het volgende commando:
    $ArG

en: Autoconfigure network using NetworkManager
nl: Configureer het netwerk automatisch met NetworkManager

en: Available network modules:
nl: Beschikbare netwerkmodules:

en: BIND (Berkeley Internet Name Domain) is a Domain Name System (DNS) server.
nl: BIND (Berkeley Internet Name Domain) is een Domain Name System (DNS) server.

en: Because users could go snooping through (or destroy, depending on the settings) your Windows partition, you should choose how much access would you like your non-root users to have to partition $DOS_PART.  The access level can range from no access at all, to read-only for everyone, to read-write access for every user on the machine.  A reasonable default (read-write for root only) is chosen, but you may set this any way that you like.
nl: Omdat gebruikers zouden kunnen snuffelen in je Windows partitie (of die vernielen, afhankelijk van je instellingen) moet je een keuze maken over de mate van toegang die je je niet-root gebruikers wilt geven tot partitie $DOS_PART. Het toegangsniveau kan varieren van totaal geen toegang, tot leesrechten voor iedereen, tot schrijfrechten voor iedere gebruiker op deze machine. Een zinnige standaard (schrijftoegang alleen voor root) is alvast geselecteerd, maar je mag hier kiezen wat je het beste uitkomt.

en: Brltty (Braille display daemon)
nl: Brltty (Braille display server)

en: Btrfs Copy-on-Write B-tree Filesystem
nl: Btrfs Copy-on-Write B-tree bestandssysteem

en: Btrfs is a B-tree copy-on-write filesystem.
nl: Btrfs is een B-tree copy-on-write bestandssysteem.

en: CAN'T ADD WINDOWS PARTITION
nl: KAN WINDOWS-PARTITIE NIET TOEVOEGEN

en: CAN'T INSTALL LILO
nl: KAN LILO NIET INSTALLEREN

en: CANNOT INSTALL SOFTWARE YET
nl: KAN SOFTWARE NOG NIET INSTALLEREN

en: CANNOT START PXE SERVER YET
nl: KAN PXE SERVER NOG NIET STARTEN

en: CARD DETECTED
nl: KAART GEDETECTEERD

en: CD/DVD DRIVE FOUND
nl: CD/DVD DRIVE GEVONDEN

en: CD/DVD DRIVE NOT FOUND
nl: GEEN CD/DVD DRIVE GEVONDEN

en: CD/DVD master on first IDE bus (unlikely)
nl: CD/DVD master op de eerste IDE bus (onwaarschijnlijk!)

en: CD/DVD master on fourth IDE bus
nl: CD/DVD master op de vierde IDE bus

en: CD/DVD master on second IDE bus
nl: CD/DVD master op de tweede IDE bus

en: CD/DVD master on third IDE bus
nl: CD/DVD master op de derde IDE bus

en: CD/DVD slave on first IDE bus
nl: CD/DVD slave op de eerste IDE bus

en: CD/DVD slave on fourth IDE bus
nl: CD/DVD slave op de vierde IDE bus

en: CD/DVD slave on second IDE bus
nl: CD/DVD slave op de tweede IDE bus

en: CD/DVD slave on third IDE bus
nl: CD/DVD slave op de derde IDE bus

en: CHECK SWAP PARTITIONS FOR BAD BLOCKS?
nl: WISSELGEHEUGENPARTITIES OP SLECHTE BLOKKEN CONTROLEREN?

en: CHOOSE LILO TIMEOUT
nl: BEPAAL LILO TIMEOUT

en: CONFIGURATION TYPE FOR $HOSTNM.$DOMAIN
nl: CONFIGURATIETYPE VOOR $HOSTNM.$DOMAIN

en: CONFIGURE LILO TO USE FRAME BUFFER CONSOLE?
nl: LILO CONFIGUREREN VOOR FRAME BUFFER CONSOLE?

en: CONFIGURE NETWORK?
nl: NETWERK CONFIGUREREN?

en: CONFIGURE THE SYSTEM
nl: CONFIGUREER HET SYSTEEM

en: CONFIGURE X SERVER?
nl: X SERVER CONFIGUREREN?

en: CONFIRM LOCATION TO INSTALL LILO
nl: BEVESTIG LOCATIE VOOR INSTALLATIE LILO

en: CONFIRM NETWORK SETUP
nl: BEVESTIG NETWERKINSTELLING

en: CONFIRM SETUP COMPLETE
nl: BEVESTIG INSTELLINGEN GEREED

en: CONFIRM STARTUP SERVICES TO RUN
nl: BEVESTIG UITVOEREN VAN SERVICES BIJ OPSTARTEN

en: CONTENTS OF PACKAGE: $PkG
nl: INHOUD VAN PAKKET: $PkG

en: CREATING USB BOOT STICK
nl: USB-BOOTSTICK MAKEN

en: CREATION OF REGULAR USER ACCOUNTS
nl: MAKEN VAN GEWONE GEBRUIKER ACCOUNTS

en: CUPS print server
nl: CUPS printserver

en: Can't umount /var/log/mount.  Reboot machine and run setup again.
nl: Kan /var/log/mount niet afkoppelen. Herstart de machine en start 'setup' opnieuw.

en: Canceled.
nl: Afgebroken.

en: Cannot install $package:  external compression utility $packagecompression missing
nl: Kan $package niet installeren: extern compressie-programma $packagecompression ontbreekt.

en: Cannot install $package:  file does not end in .tgz, .tbz, .tlz, or .txz
nl: Kan $package niet installeren: bestand eindigt niet op .tgz, .tbz, .tlz of .txz

en: Cannot install $package:  file not found
nl: Kan $package niet installeren: bestand niet gevonden

en: Choose Slint installation scripts to run again
nl: Kies de Slint installatiescripts om opnieuw uit te voeren.

en: Choose a default window manager for X
nl: Kies een standaard vensterbeheerder voor X.

en: Configure basic network settings
nl: Configureer basis-netwerkinstellingen.

en: Configure the console mouse support (GPM).
nl: Configureer muisondersteuning voor de console (GPM).

en: Configure your network parameters
nl: Configureer je netwerkinstellingen

en: Continue
nl: Verder

en: Continue the configuration (done making boot sticks)
nl: Configuratie vervolgen (klaar met bootsticks maken)

en: Continue with the installation
nl: Ga door met de installatie

en: Could not find the kernel and/or initial ramdisk files.
    These are required for booting the client computer.
    Please try to setup the SOURCE location correctly.
nl: Kon de kernel en/of de initiele ramdisk-bestanden niet vinden.
    Deze zijn nodig om de client-computer op te starten.
    Stel de BRON-lokatie correct in.

en: Create
nl: Maken

en: Create a USB Linux boot stick
nl: Maak een USB Linux opstartstick.

en: Create a new user account
nl: Maak een nieuw gebruikersaccount.

en: Create a swap partition with Linux fdisk, and then try this again.
nl: Maak een wisselgeheugenpartitie met Linux fdisk, probeer het dan nog eens.

en: Creating $CONTROL character device with major:$MAJOR minor:$MINOR.
nl: Aanmaken $CONTROL character device met major:$MAJOR minor:$MINOR.

en: Creating SYSLINUX bootdisk for $ROOT_DEVICE on /dev/$STICK.
nl: SYSLINUX bootdisk maken voor $ROOT_DEVICE op /dev/$STICK.

en: Creating Slackware package:  ${TARGET_NAME}/${TAR_NAME}.${EXTENSION}
nl: Maken van Slackware pakket: ${TARGET_NAME}/${TAR_NAME}.${EXTENSION}

en: Creating link from $TIMEZONE to localtime in /etc...
nl: Link maken van $TIMEZONE naar localtime in /etc...

en: Creating new account...
nl: Nieuw account maken...

en: Creating your new ./install/doinst.sh...
nl: Je nieuwe ./install/doinst.sh maken...

en: Creation of user accounts completed
nl: Maken van gebruikersaccounts afgerond

en: Current NFS mounts:
nl: Huidige NFS aankoppelpunten:

en: D-Bus system message bus
nl: D-Bus systeemberichtenbus

en: DEVICE FILE NOT FOUND
nl: APPARAATBESTAND NIET GEVONDEN

en: DHCP CONFIGURATION
nl: DHCP CONFIGURATIE

en: DHCP SERVER CONFIGURATION
nl: DHCP-SERVER CONFIGURATIE

en: DIRECTORY NOT FOUND
nl: DIRECTORY NIET GEVONDEN

en: DONE ADDING FAT or NTFS PARTITIONS
nl: KLAAR MET TOEVOEGEN FAT of NTFS PARTITIES

en: DONE ADDING LINUX PARTITIONS TO /etc/fstab
nl: KLAAR MET TOEVOEGEN LINUX PARTITIES AAN /etc/fstab

en: DONE INSTALLING PACKAGES
nl: KLAAR MET PAKKET-INSTALLATIE

en: Didn't work.
nl: Is niet gelukt.

en: Disabling IPv4 packet forwarding.
nl: IPv4 packet forwarding uitschakelen.

en: Display the already created user accounts
nl: Laat de reeds gemaakte gebruikersaccounts zien

en: Do not install ELILO
nl: Installeer ELILO niet

en: Do not install GRUB
nl: Installeer GRUB niet

en: Do not install LILO
nl: Installeer LILO niet

en: Do not install a boot menu entry
nl: Voeg geen optie toe aan het opstartmenu

en: Do not install package $shortname
nl: Installeer pakket $shortname niet

en: Do not select a layout variant
nl: Kies geen indelingsvariant

en: Do not select an additional layout
nl: Kies niet nog een andere indeling

en: Do you confirm that you want to install Slint on /dev/$CHOICE?
nl: Weet je zeker dat je Slint op /dev/$CHOICE wilt installeren?

en: Do you have a gateway?
nl: Gebruik je een gateway?

en: Do you need to try setting up NFS again?
nl: Wil je proberen NFS opnieuw te configureren?

en: Do you want to format Linux partition ${ArG1}?
nl: Wil je Linux-partitie ${ArG1} formatteren?

en: Do you want to install the GRUB boot loader?
nl: Wil je de GRUB boot loader installeren?

en: Do you want to install the KDE packages?
nl: Wil je de KDE pakketten installeren?

en: Do you want to try setting up Samba again?
nl: Wil je proberen Samba opnieuw te configureren?

en: Does your mouse (${MOUSE_NAME}) have a wheel and if so, would you like to have it enabled?
nl: Heeft je muis (${MOUSE_NAME}) een wieltje en als dat zo is wil je het dan inschakelen?

en: Domain name:
nl: Domeinnaam:

en: Don't wait at all - boot straight into the first OS
nl: Wacht niet - start meteen het eerste OS

en: Dutch
nl: Nederlands

en: EFI BOOT ENTRY INSTALLED
nl: OPTIE IN EFI OPSTARTMENU GEMAAKT

en: EFI SYSTEM PARTITION RECOGNIZED
nl: EFI SYSTEEMPARTITIE HERKEND

en: ELILO (EFI Linux Loader) installation
nl: ELILO (EFI Linux Loader) installatie

en: ELILO is a Linux boot loader for EFI based systems.  Installing ELILO will allow you to boot your Linux system from the hard drive after selecting it from the UEFI boot menu.  Since an EFI System Partition was detected on this machine, it is recommended that you install ELILO now.  Please select an option:
nl: ELILO is een Linux bootloader voor op EFI gebaseerde systemen. Installatie van ELILO stelt je
    in staat je Linux systeem vanaf de harde schijf op te starten via je selectie uit het UEFI
    opstartmenu. Omdat er een EFI systeempartitie op deze machine werd gedetecteerd wordt aanbevolen nu ELILO te installeren. Kies alsjeblieft een optie:

en: ENABLE DHCP SERVER
nl: INSCHAKELEN DHCP-SERVER

en: ENTER CD/DVD DEVICE MANUALLY
nl: HANDMATIGE INVOER CD/DVD DEVICE

en: ENTER DOMAINNAME FOR $HOSTNM
nl: VOER DOMEINNAAM IN VOOR $HOSTNM

en: ENTER GATEWAY ADDRESS
nl: VOER DEFAULT GATEWAY ADRES IN

en: ENTER HOSTNAME
nl: VOER HOSTNAAM IN:

en: ENTER IP ADDRESS FOR $HOSTNM.$DOMAIN
nl: VOER IP-ADRES IN VOOR $HOSTNM.$DOMAIN

en: ENTER IP ADDRESS OF NFS SERVER
nl: VOER IP ADRES IN VAN NFS SERVER

en: ENTER NETMASK FOR LOCAL NETWORK
nl: VOER SUBNETMASKER IN VOOR LOKAAL NETWERK

en: ENTER SHARE ADDRESS OF SAMBA SERVER
nl: VOER SHARE ADRES IN VAN SAMBA SERVER

en: ERROR ATTEMPTING TO INSTALL KERNEL
nl: FOUT BIJ POGING KERNEL TE INSTALLEREN

en: ERROR:  No EFI System Partition mounted on /boot/efi.
nl: FOUT:  Geen EFI systeempartitie aangekoppeld op /boot/efi.

en: ERROR:  No kernel found at /boot/vmlinuz.
nl: FOUT:  Geen kernel /boot/vmlinuz gevonden.

en: ERROR:  Package $INCOMINGDIR/$NNAME did not install
    correctly.  You may need to reinstall your old package
    to avoid problems.  Make sure the new package is not
    corrupted.
nl: FOUT: Pakket $INCOMINGDIR/$NNAME is niet correct
    geïnstalleerd. Het oude pakket moet wellicht opnieuw
    worden geïnstalleerd om problemen te voorkomen.
    Is het nieuwe pakket beschadigd?

en: ERROR:  System is not running under UEFI.
nl: FOUT:  Systeem draait niet onder UEFI.

en: ERROR:  bzip2 compression utility not found in $PATH.
nl: FOUT: bzip2 compressie-programma niet gevonden in $PATH.

en: ERROR:  bzip2 returned error code $ERRCODE -- makepkg failed.
nl: FOUT: bzip2 gaf foutcode $ERRCODE -- makepkg faalde.

en: ERROR:  gzip compression utility not found in $PATH.
nl: FOUT: gzip compressie-programma niet gevonden in $PATH.

en: ERROR:  gzip returned error code $ERRCODE -- makepkg failed.
nl: FOUT: gzip gaf foutcode $ERRCODE -- makepkg faalde.

en: ERROR:  lzma compression utility not found in $PATH.
nl: FOUT: lzma compressie-programmap niet gevonden in $PATH.

en: ERROR:  lzma returned error code $ERRCODE -- makepkg failed.
nl: FOUT: lzma gaf foutcode $ERRCODE -- makepkg faalde.

en: ERROR:  xz compression utility not found in $PATH.
nl: FOUT: xz compressie-programma niet gevonden in $PATH.

en: ERROR:  xz returned error code $ERRCODE -- makepkg failed.
nl: FOUT: xz gaf foutcode $ERRCODE -- makepkg faalde.

en: ERROR: No Linux Native Partitions
nl: FOUT: Geen Linux Eigen Partities

en: ERROR: TARGET PARTITION FULL
nl: FOUT: DOEL PARTITIE VOL

en: ERROR: USB BOOT STICK NOT CREATED
nl: FOUT: USB BOOT STICK NIET GEMAAKT

en: EXIT
nl: AFSLUITEN

en: EXPERT LILO INSTALLATION
nl: LILO-INSTALLATIE VOOR EXPERTS

en: Either the source packages are inappropriate for the target system:
    Slint version $SLINTVERSION (${SFX}-bit)
    or the file $INSTALL_PATH/slint/DONOTREMOVEME.TXT is missing.
    Please try again to set the source of packages
nl: Ofwel de bron pakketten zijn niet geschikt voor het doel systeem:
    Slint versie $SLINTVERSION (${SFX}-bit)
    of het bestand $INSTALL_PATH/slint/DONOTREMOVEME.TXT bestaat niet.
    Probeer aub opnieuw de pakketten bron op te geven

en: English (USA)
nl: Engels (VS)

en: Enter 1 to select a keyboard map:
nl: Voer 1 in om een andere toetsenbordindeling te kiezen:

en: Enter the address for the gateway on your network, such as:
nl: Voer het adres in van de default gateway op je netwerk, zoals:

en: Enter your IP address for the local machine.  Example: 
    111.112.113.114
    Enter IP address for $HOSTNM (aaa.bbb.ccc.ddd):
nl: Voer je IP-adres in voor de lokale machine. Voorbeeld: 
    111.112.113.114
    Voer IP-adres in voor $HOSTNM (aaa.bbb.ccc.ddd):

en: Enter your netmask.  This will generally look something
    like this: 255.255.255.0
    Enter netmask (aaa.bbb.ccc.ddd):
nl: Voer je subnetmasker in. Dat ziet er meestal uit zoals:
    255.255.255.0
    Voer subnetmasker in (aaa.bbb.ccc.ddd):

en: Error running useradd command -- account not created!
      
    (command: $CMD)
nl: Fout tijdens uitvoering useradd commando -- geen account gemaakt!
      
    (commando: $CMD)

en: Everyone has read access, but only root can write
nl: Iedereen heeft leesrechten, en enkel root kan schrijven

en: Everyone has read access, but only root can write (ntfs-3g)
nl: Iedereen heeft leesrechten, en alleen root kan schrijven (ntfs-3g)

en: Everyone has read only access
nl: Iedereen heeft leesrechten

en: Everyone has read only access (built-in kernel ntfs driver)
nl: Iedereen kan alleen lezen (ingebouwde kernel nfts driver)

en: Executing install script for $package_name.
nl: Uitvoeren installatiescript voor $package_name.

en: Exit Pkgtool
nl: Verlaat Pkgtool

en: Exit Slint Linux Setup
nl: Verlaat Slint Linux Setup

en: Exit Slint PXE Setup
nl: Verlaat Slint PXE Setup

en: Expiry date (YYYY-MM-DD) []:
nl: Vervaldatum (YYYY-MM-DD) []:

en: Expiry date..........:
nl: Vervaldatum..........:

en: Exploding package $PKG in current directory:
nl: Decomprimeren van pakket $PKG in huidige directory:

en: Ext2 is the traditional Linux file system and is fast and stable.
nl: Ext2 is het traditionele Linux bestandssysteem en is snel en stabiel.

en: Ext3 Journaling Filesystem
nl: Ext3 bestandssysteem met journaal

en: Ext3 is the journaling version of the Ext2 filesystem.
nl: Ext3 is de met een journaal aangevulde versie van het Ext2 bestandssysteem.

en: Ext4 Journaling Filesystem
nl: Ext4 bestandssysteem met journaal

en: Ext4 is the successor to the ext3 filesystem.
nl: Ext4 is de opvolger van het ext3 bestandssysteem.

en: FAT or NTFS PARTITIONS DETECTED
nl: FAT OF NTFS PARTITIES GEDETECTEERD

en: FETCHING CONFIGURATION
nl: CONFIGURATIE OPHALEN

en: FORMAT EFI PARTITION ${PREFERRED_EFI_PARTITION}?
nl: EFI PARTITIE ${PREFERRED_EFI_PARTITION} FORMATTEREN?

en: FORMAT PARTITION $ArG1
nl: FORMATTEREN PARTITIE $ArG1

en: FORMATTING
nl: FORMATTEREN

en: FORMATTING EFI PARTITION ${PREFERRED_EFI_PARTITION}
nl: FORMATTEREN EFI PARTITIE ${PREFERRED_EFI_PARTITION}

en: FOUND EXISTING xorg.conf in $ArG
nl: BESTAANDE xorg.conf in $ArG GEVONDEN

en: FTP/HTTP DOWNLOAD FAILURE
nl: FTP/HTTP DOWNLOAD-FOUT

en: FUSE is an interface to allow userspace programs to use filesystems.
nl: FUSE is een interface om userspace-programma's toe te staan bestandssystemen gebruiken.

en: Filesystem in Userspace library
nl: Bestandssysteem in Userspace bibliotheek

en: Finished setting up EFI System Partition.
nl: Klaar met instellen van EFI systeempartitie.

en: Finished setting up Linux partitions.
nl: Instellen van Linux partities gereed.

en: Finished setting up non-Linux partitions.
nl: Klaar met confgureren van niet-Linux partities.

en: Finished: do not select additional options.
nl: Klaar: kies geen aanvullende opties

en: First CD/DVD drive
nl: Eerste CD/DVD drive

en: First command to run is 'source /etc/profile'.
    This will setup the PATH for you.
nl: Eerste uit te voeren opdracht is 'source /etc/profile'.
    Dit zal je PATH instellen.

en: First parallel port ATAPI CD
nl: Eerste parallelle ATAPI CD

en: First, we'll need the name you'd like to give your host.
    Only the base hostname is needed right now. (not the domain)
    
    Enter hostname:
nl: Eerst hebben we de naam nodig die je aan je host wilt geven.
    Alleen de basis-hostnaam is nu nodig. (niet het domein)
    
    Voer hostnaam in:

en: Flash-Friendly File System
nl: Flash-vriendelijk bestandssysteem

en: Formatting $ArG1
    Size in 1K blocks: $SIZE
    Filesystem type: ext2
nl: Formatteren $ArG1
    Omvang in 1K blokken: $SIZE
    Type bestandssysteem: ext2

en: Formatting $ArG1
    Size in 1K blocks: $SIZE
    Filesystem type: ext3
nl: Formatteren $ArG1
    Omvang in 1K blokken: $SIZE
    Type bestandssysteem: ext3

en: Formatting $ArG1
    Size in 1K blocks: $SIZE
    Filesystem type: ext4
nl: Formatteren $ArG1
    Omvang in 1K blokken: $SIZE
    Type bestandssysteem: ext4

en: Formatting $ArG1
    Size in 1K blocks: $SIZE
    Filesystem type: jfs
nl: Formatteren $ArG1
    Omvang in 1K blokken: $SIZE
    Type bestandssysteem: jfs

en: Formatting $ArG1
    Size in 1K blocks: $SIZE
    Filesystem type: reiserfs
nl: Formatteren $ArG1
    Omvang in 1K blokken: $SIZE
    Type bestandssysteem: reiserfs

en: Formatting $ArG1
    Size in 1K blocks: $SIZE
    Filesystem type: xfs
nl: Formatteren $ArG1
    Omvang in 1K blokken: $SIZE
    Type bestandssysteem: xfs

en: Formatting $ArG1
    Size in 1K blocks: $SIZE 
    Filesystem type: btrfs
nl: Formatteren $ArG1
    Omvang in 1K blokken: $SIZE 
    Type bestandssysteem: btrfs

en: Formatting $ArG1 with filesystem btrfs.
nl: Formatteren $ArG1 met bestandssysteem btrfs.

en: Formatting $ArG1 with filesystem ext2.
nl: Formatteren $ArG1 met bestandssysteem ext2

en: Formatting $ArG1 with filesystem ext3.
nl: Formatteren $ArG1 met bestandssysteem ext3

en: Formatting $ArG1 with filesystem ext4.
nl: Formatteren $ArG1 met bestandssysteem ext4.

en: Formatting $ArG1 with filesystem jfs.
nl: Formatteren $ArG1 met bestandssysteem jfs.

en: Formatting $ArG1 with filesystem reiserfs.
nl: Formatteren $ArG1 met bestandssysteem reiserfs.

en: Formatting $ArG1 with filesystem xfs.
nl: Formatteren $ArG1 met bestandssysteem xfs.

en: Formatting EFI System Partition ${PREFERRED_EFI_PARTITION} as FAT32.
nl: EFI systeempartitie ${PREFERRED_EFI_PARTITION} formatteren als FAT32.

en: Fourth CD/DVD drive
nl: Vierde CD/DVD drive

en: Fourth parallel port ATAPI CD
nl: Vierde parallelle ATAPI CD

en: French
nl: Frans

en: GPM CONFIGURATION
nl: GPM CONFIGURATIE

en: Genitizer tablet (relative mode)
nl: Genitizer tablet (relatieve mode)

en: Genius Netmouse on PS/2 port
nl: Genius Netmouse op PS/2 poort

en: German
nl: Duits

en: Go with driver default (usually 8-bit)
nl: Kies voor de driver standaard (meestal 8-bit)

en: Good! We're all set on the local end, but now we need to know
    where to find the software packages to install.  First, we need
    the IP address of the machine where the Slint sources are
    stored.
nl: Goed! We zijn zover aan onze kant, maar nu moeten we weten
    waar de software pakketten te vinden zijn die we gaan installeren.
    Eerst moeten we het IP adres weten van de machine waar de
    Slint pakketten zijn opgeslagen.

en: Greek
nl: Grieks

en: Group "$group" does not exist
nl: Groep "$group" bestaat niet

en: HAL makes access to CD/DVD drives and USB devices easier.
nl: HAL maakt toegang tot CD/DVD-drives en USB-apparaten makkelijker.

en: HARDWARE CLOCK SET TO UTC?
nl: HARDWARE-KLOK INGESTELD OP UTC?

en: Hardware clock is set to UTC
nl: Hardware-klok is ingesteld op UTC

en: Hardware clock is set to local time
nl: Hardware-klok is ingesteld op lokale tijd

en: Here are the already registered ordinary users:
nl: Dit zijn de reeds geregistreerde gewone gebruikers:

en: Here is your current IP address, full hostname, and base hostname:
    $IPADDR       $HOSTNM.$DOMAIN    $HOSTNM
    
    Please give the IP address of the name server to use,
    such as $DNSSAMPLE.
    
    You can add more Domain Name Servers later by editing $RESOLV.
    
    Primary name server to use (aaa.bbb.ccc.ddd):
nl: Hier is je huidige IP-adres, volledige hostnaam en basis-hostnaam:
    $IPADDR $HOSTNM.$DOMAIN $HOSTNM
    
    Geef het IP-adres op van de naamserver die je wilt gebruiken,
    zoals $DNSSAMPLE.
    
    Je kunt later meer Domain Name Servers toevoegen in $RESOLV.
    
    Geef primaire naamserver op (aaa.bbb.ccc.ddd):

en: Here's what would be removed (and left behind) if you removed the package(s):
nl: Dit zou worden verwijderd (en achterblijven) als je het (de) pakket(ten) verwijdert:

en: Highest DHCP Client Address:
nl: Laatste IP-adres DHCP-reeks:

en: Hit OK to return to the main menu.
nl: Druk OK om naar het hoofdmenu terug te gaan.

en: Hostname:
nl: Hostnaam:

en: I can't find a device named $ArG1 !
nl: Kan apparaat $ArG1 niet vinden!

en: I can't find a device named $ArG1. Are you sure you want to use this device name?
nl: Kan apparaat $ArG1 niet vinden. Weet je zeker dat je deze apparaatnaam wilt gebruiken?

en: IBM's Journaled Filesystem
nl: IBM's bestandssysteem met journaal

en: IN USE
nl: IN GEBRUIK

en: INCLUDE EXTRA PARAMETERS IN THE BOOT COMMAND LINE?
nl: EXTRA PARAMETERS AAN DE BOOT COMMANDOREGEL TOEVOEGEN?

en: INITIALIZING NETWORK
nl: NETWERK STARTEN

en: INSERT DISK
nl: VOER DISK IN

en: INSTALL BOOT MENU ENTRY?
nl: OPTIE AAN OPSTARTMENU TOEVOEGEN?

en: INSTALL ELILO
nl: ELILO INSTALLEREN

en: INSTALL FROM THE CURRENT FILESYSTEM
nl: INSTALLEREN VANUIT HET HUIDIGE BESTANDSSYSTEEM

en: INSTALL KDE PACKAGES?
nl: INSTALLEER KDE PAKKETTEN?

en: INSTALL LILO
nl: INSTALLEREN LILO

en: INSTALLING FROM HARD DISK
nl: INSTALLEREN VANAF HARDDISK

en: INVALID DIRECTORY ENTERED
nl: ONGELDIGE DIRECTORY INGEVOERD

en: IP Address:
nl: IP-adres:

en: IP address:
nl: IP-adres:

en: If this partition has not been formatted, you should format it.  NOTE: This will erase all data on it.  Would you like to format this partition?
nl: Als deze partitie niet is geformatteerd, doe dat dan nu. NOOT: Dit zal alle gegevens hierop wissen. Wil je deze partitie formatteren?

en: If you don't have a gateway on your network just hit ENTER
    without entering a gateway IP address.
    
    Enter gateway address (aaa.bbb.ccc.ddd):
nl: Als je geen default gateway op je netwerk hebt toets dan ENTER
    zonder iets in te voeren.
    
    Voer default gateway adres in (aaa.bbb.ccc.ddd):

en: If you like, X can attempt to probe for your video hardware and mouse, and write an initial configuration file to /etc/X11/xorg.conf.  Would you like to do this now?
nl: Als je wilt kan X je grafische kaart en muis proberen te detecteren en een initiëel configuratiebestand /etc/X11/xorg.conf maken. Wil je dit nu doen?

en: If you like, we can look to see what kind of network card you have in your machine, and if we find one create an /etc/rc.d/rc.netdevice script to load the module for it at boot time.  There's a slight bit of danger that the probing can cause problems, but it almost always works.  If you'd rather configure your system manually, you can skip the probing process and edit /etc/rc.d/rc.modules or /etc/modules.conf later to have it load the right module.
nl: Als je wilt kunnen we kijken wat voor netwerkkaart je in je machine hebt en als we die vinden een /etc/rc.d/rc.netdevice script maken dat de module hiervoor laadt bij het opstarten. Er is een klein gevaar dat deze detectie problemen kan geven maar meestal werkt dit OK. Als je je systeem liever handmatig wilt configureren kun je dit detectieproces overslaan en /etc/rc.d/rc.modules of /etc/modules.conf later bewerken om de juiste module te laden.

en: If you're upgrading an existing Slint system, you might want to
    remove old packages before you run 'setup' to install the new ones. If
    you don't, your system will still work but there might be some old files
    left laying around on your drive.
    
    Just mount your Linux partitions under /mnt and type 'pkgtool'. If you
    don't know how to mount your partitions, type 'pkgtool' and it will tell
    you how it's done.
    
    To partition your hard drive(s), use 'cfdisk' or 'fdisk'.
    For systems using GPT instead of MBR, partition using 'cgdisk' or 'gdisk'.
    To activate PCMCIA/Cardbus devices needed for installation, type 'pcmcia'.
    To start the main installation (after partitioning), type 'setup'.
nl: Als je een bestaand Slint systeem opwaardeert wil je misschien
    oude pakketten verwijderen voordat je met 'setup' de nieuwe installeert.
    
    Doe je dat niet, dan zal je systeem wel werken maar zwerven er nog
    oude bestanden rond op je harddisk.
    
    Koppel je Linux-partities aan onder /mnt en typ 'pkgtool'. Weet je niet hoe
    je een partitie aankoppelt, typ dan 'pkgtool' en dat vertelt je hoe dat moet.
    
    Om je harddisk(s) te partitioneren gebruik je 'cfdisk' of 'fdisk'.
    Voor systemen met GPT in plaats van MBR gebruik je 'cgdisk' of 'gdisk'.
    Om PCMCIA/Cardbus apparaten te activeren die nodig zijn voor installatie
    typ je 'pcmcia'. Om het installieproces te starten (na partitioneren) typ je 'setup'.

en: If your computer supports booting from a USB device, it is recommended that you make a USB boot stick for your system at this time. It will boot your computer straight into the root filesystem on $ROOT_DEVICE.
    
    Please insert a USB flash memory stick and then press ENTER to create a boot stick.
    
    WARNING!  The existing contents of the USB stick will be erased.
nl: Als je computer het opstarten van een USB-apparaat ondersteunt, wordt aanbevolen om nu een USB-bootstick te maken. Deze start je computer rechtstreeks naar het root bestandssysteem $ROOT_DEVICE op.
    
    Steek nu een USB-stick in en druk ENTER om een USB-bootstick te maken.
    
    WAARSCHUWING! De huidige inhoud van de USB-stick wordt gewist.

en: Ignore the error and continue
nl: Let niet op de foutmelding en ga door

en: In order to install directly from the hard disk you must have a partition (such as /dev/sda1, /dev/sdb5, etc) with the Slint distribution's slint/ directory like you'd find it on the FTP site.
    
    Please enter the partition (such as /dev/sda1) where the Slint sources can be found, or [enter] to see a partition list
nl: Om direct vanaf de harde schijf te kunnen installeren moet een partitie bestaan (zoals /dev/sda1 , /dev/sdb5 , etc) met de slint/ directory van de Slint distributie zoals je die ook op de FTP site vindt.
    
    Voer de partitie in (zoals /dev/sda1) waar de Slint pakketten gevonden kunnen worden, of [enter] om een overzicht van partities te krijgen.

en: In order to make these partitions visible from Linux, we  need to add them to your /etc/fstab.  Please pick a partition to  add to /etc/fstab, or select '---' to continue with the installation  process.
nl: Om deze partities zichtbaar te maken in Linux moeten we ze toevoegen aan je /etc/fstab. Selecteer een partitie om aan /etc/fstab toe te voegen, of '---' om verder te gaan met het installatie proces.

en: Inetd daemon (this allows:  time, ftp, comsat, talk, finger, and auth).
nl: Inetd daemon (maakt time, ftp, comsat, talk, finger en auth mogelijk).

en: Initial group [ ${defgroup} ]:
nl: Eerste groep [ ${defgroup} ]:

en: Initial group........:
nl: Initiele groep........:

en: Install ELILO on the EFI System Partition
nl: Installeer ELILO in de EFI systeempartitie

en: Install GRUB
nl: Installeer GRUB

en: Install LILO
nl: Installeer LILO

en: Install LILO anyway
nl: Installeer LILO toch

en: Install a Linux kernel from a bootdisk
nl: Installeer een Linux kernel van een opstartdisk.

en: Install a boot menu entry
nl: Voeg een optie toe aan het opstartmenu

en: Install from NFS (Network File System)
nl: Installeer vanaf NFS (Network File System)

en: Install from Samba share
nl: Installeer vanaf een Samba share

en: Install from a Slint CD or DVD
nl: Installeer vanaf een Slint CD of DVD

en: Install from a Slint USB stick
nl: Installeren vanaf een Slint USB-stick

en: Install from a hard drive partition
nl: Installeer vanaf een harde schijf partitie

en: Install from a pre-mounted directory
nl: Installeer vanaf een vooraf aangekoppelde directory

en: Install package $shortname
nl: Pakket $shortname installeren

en: Install packages from some other directory
nl: Installeer pakketten uit een andere directory

en: Install packages from the current directory
nl: Installeer pakketten uit de huidige directory

en: Install selected software
nl: Installeer geselecteerde software

en: Install to Master Boot Record
nl: Installeer in het Master Boot Record

en: Install to a formatted floppy in /dev/fd0 (A:)
nl: Installeer op een geformatteerde diskette in /dev/fd0 (A:)

en: Install to superblock (not for use with XFS)
nl: Installeer in het superblok (niet voor XFS)

en: Installation on the MBR of $DEVICE
nl: Installatie in de MBR van $DEVICE

en: Installing new package $INCOMINGDIR/$NNAME
nl: Installeren nieuw pakket $INCOMINGDIR/$NNAME

en: Installing package $package_name:
nl: Pakket $package_name installeren:

en: Installing package $shortname $PMSG
nl: Pakket $shortname $PMSG installeren

en: Installing the Linux Loader...
nl: Linux Loader installeren...

en: Installing translations...
nl: Vertalingen installeren...

en: Is the hardware clock set to Coordinated Universal Time (UTC/GMT)
    If it is, select 'y' here.  If the hardware clock is set to the
    current local time (this is how most PCs are set up), then say 'n'
    here.  If you are not sure what this is, you should answer 'n' here.
    
    Is your hardware clock set to UTC
nl: Is de hardware-klok ingesteld op Coordinated Universal Time (UTC/GMT)
    Is dat zo, kies dan 'j'. Is de hardware-klok ingesteld op de huidige
    lokale tijd (dit is zo bij de meeste PC's), kies hier dan 'n'.
    Als je het niet zeker weet moet je hier 'n' kiezen.
    
    Is je hardware-klok ingesteld op UTC

en: Is the hardware clock set to Coordinated Universal Time (UTC/GMT)?  If it is, select YES here.  If the hardware clock is set to the current local time (this is how most PCs are set up), then say NO here.  If you are not sure what this is, you should answer NO here.
nl: Is de hardware-klok ingesteld op Coordinated Universal Time (UTC/GMT)? Kies hier JA als dat zo is. Als de hardware-klok staat ingesteld op de huidige lokale tijd (zoals bij de meeste PC's), kies hier dan NEE. Als je het niet weet kies hier dan NEE.

en: It is recommended that you make these lines your new installation script.
    
    Would you like to make this stuff the install script for this package
    and remove the symbolic links
nl: Het wordt aanbevolen van deze regels je nieuwe installatiescript te maken.
    
    Wil je van deze regels je installatiescript voor dit pakket maken en
    de symbolische links verwijderen

en: It is recommended to choose the default keyboard ("pc101") unless you know your keyboard model and it is present in this list.  Also note the keyboard model is not the same thing as the keyboard layout (the keyboard layout defaults to "pc105" which is usually correct)
nl: Aanbevolen keuze is het standaard toetsenbord ("pc101") tenzij je weet welk model toetsenbord je hebt, en dat ook aanwezig is in deze lijst.
    Merk op dat het model toetsenbord niet hetzelfde is als toetsenbordindeling (toetsenbordindeling is standaard "pc105" wat meestal correct is)

en: Italian
nl: Italiaans

en: JFS is IBM's Journaled Filesystem, currently used in IBM enterprise servers.
nl: JFS is IBM's bestandssysteem met journaal, momenteel gebruikt op IBM enterprise servers.

en: KEYBOARD MAP SELECTION
nl: TOETSENBORD INDELING SELECTEREN

en: LANGUAGE TO USE DURING INSTALLATION
nl: TAAL OM TE GEBRUIKEN TIJDENS INSTALLATIE

en: LILO (Linux Loader) installation
nl: LILO (Linux Loader) installatie

en: LILO (Linux Loader) is a generic boot loader.  There's a simple installation which tries to automatically set up LILO to boot Linux (also Windows if found).  For more advanced users, the expert option offers more control over the installation process.  Since LILO does not work in all cases (and can damage partitions if incorrectly installed), there's the third (safe) option, which is to skip installing LILO for now.  You can always install it later with the 'liloconfig' command.  Which option would you like?
nl: LILO (Linux Loader) is een algemene boot loader. Er is een eenvoudige installatie die probeert LILO automatisch in te stellen om Linux op te starten (ook Windows indien gevonden). Voor geavanceerde gebruikers geven de expert-opties meer controle over het installatieproces. Omdat LILO niet in alle gevallen werkt (en zelfs partities kan beschadigen wanneer incorrect geïnstalleerd) is er een derde (veilige) manier en dat is het voorlopig overslaan van de installatie van LILO. Je kunt dat altijd later nog doen met het 'liloconfig' commando. Welke optie kies je?

en: LILO INSTALLATION HELP
nl: LILO INSTALLATIEHULP

en: LILO can be installed to a variety of places:
    
      1. The superblock of your root Linux partition.  (which could      be made the bootable partition with Windows or Linux fdisk, or      booted with a program like OS/2 Boot Manager)
      2. A formatted floppy disk.
      3. The Master Boot Record of your first hard drive.
    
    Options 1 and 2 are the safest, but option 1 does require a little extra work later (setting the partition bootable with fdisk). Which option would you like?
nl: LILO kan op verschillende plaatsen worden geïnstalleerd:
    
      1. Het superblok van je Linux partitie (welke in een opstartpartitie veranderd kan worden met Windows of Linux fdisk of kan worden gestart met een programma zoals OS/2 Boot Manager).
      2. Een geformatteerde diskette.
      3. De Master Boot Record van je eerste harddisk.
    
    Opties 1 en 2 zijn het veiligst maar optie 1 vereist later iets meer werk (de partitie opstartbaar maken met fdisk). Welke optie zou je willen?

en: LILO could not be installed. If you have not created a LILO configuration file by defining a new header and adding at least one bootable partition to it, you must do so before installing LILO. If you were attempting to use an existing LILO confguration file, it could not be found. Try making a new one.
nl: LILO kon niet worden geïnstalleerd. Als je geen LILO configuratiebestand hebt aangemaakt met een nieuwe header en minstens één opstartbare partitie moet je dat doen voordat je LILO installeert. Als je het probeerde met een bestaand LILO configuratiebestand werd dit echter niet gevonden. Probeer een nieuwe te maken.

en: LPRng print server
nl: LPRng printserver

en: Lightweight X11 Desktop Environment LXDE
nl: Lichtgewicht X11 Desktop Ervaring LXDE

en: Linux swap partition, ${PARTSIZE}
nl: Linux wisselgeheugenpartitie, ${PARTSIZE}

en: Login name for new user []:
nl: Inlognaam voor nieuwe gebruiker []:

en: Login name for new user: $LOGIN
nl: Inlognaam voor nieuwe gebruiker: $LOGIN

en: Login name...........:
nl: Inlognaam..............:

en: Logitech busmouse (mouse card)
nl: Logitech busmuis (mouse card)

en: Logitech serial MouseMan and similar devices
nl: Logitech seriële MouseMan en gelijksoortige apparaten

en: Looking at /proc/devices, it seems your kernel has support for the VESA frame buffer console.  If we enable this in /etc/lilo.conf, it will allow more rows and columns of text on the screen and give you a cool penguin logo at boot time.  However, the frame buffer text console is slower than a standard text console.  In addition, not every video card or monitor supports all of these video modes, and some X drivers could be confused by them.  Would you like to use the frame buffer console, or the standard Linux console?
nl: Zo te zien aan /proc/devices lijkt je kernel de VESA frame buffer console te ondersteunen. Als we dit instellen in /etc/lilo.conf krijg je meer rijen en kolommen met tekst op het scherm en geeft je een cool pinguin logo bij het opstarten. De frame buffer tekst console is echter langzamer dan de standaard tekst console. Tevens ondersteunt niet elke videokaart of monitor deze video-instellingen en sommige X drivers kunnen erdoor in de war raken. Wil je de frame buffer console of de standaard Linux console gebruiken?

en: Lowest DHCP Client Address:
nl: Eerste IP-adres DHCP-reeks:

en: MAKE USB FLASH BOOT
nl: USB-BOOTSTICK MAKEN

en: MAKING DEVICE IN /dev
nl: DEVICE IN /dev MAKEN

en: MANUAL CD/DVD DEVICE SELECTION
nl: HANDMATIGE SELECTIE CD/DVD DEVICE

en: MKFONTDIR AND MKFONTSCALE UPDATE
nl: MKFONTDIR EN MKFONTSCALE UPDATE

en: MKNOD FAILED
nl: MKNOD FAALDE

en: MOUNT ERROR
nl: AANKOPPELFOUT

en: MOUNT PROBLEM
nl: PROBLEEM AANKOPPELEN

en: MOUNT RESULT
nl: AANKOPPELRESULTAAT

en: MOUSE CONFIGURATION
nl: MUISCONFIGURATIE

en: Make a USB Linux boot stick
nl: Een Linux USB-bootstick maken.

en: Make a spare Linux boot stick in /dev/$STICK
nl: Maak een reserve bootstick in /dev/$STICK

en: Make serial Logitech behave like msc
nl: Laat seriële Logitech zich gedragen als msc

en: Make sure the Slint disc is in your CD/DVD drive, and then press ENTER to begin the scanning process. Or, if you'd rather specify the device name manually (experts only), choose that option below.
nl: Controleer of de Slint disk in je CD/DVD drive zit, en druk op ENTER om het scanproces te starten. Als je liever de device-naam opgeeft (alleen voor experts) kies dan die optie hieronder..

en: Make sure the USB stick containing the Slint package directory is inserted into a USB port, and then press ENTER to begin the scanning process.
nl: Steek een USB-stick met daarop de directory met Slint pakketten in een USB-poort en druk ENTER om met het zoekproces te beginnen.

en: Manually specify CD or DVD by device name
nl: Handmatig de device-naam ingeven van CD of DVD

en: Master Boot Record file mbr.bin not found.  This script requires that the syslinux package be installed.
nl: Master Boot Record bestand mbr.bin niet gevonden. Het script vereist dat het syslinux pakket ge-installeerd is.

en: Maybe you should check that the directory name is correct?
nl: Misschien kun je controleren of de opgegeven directory correct is?

en: Media was not successfully mounted! Do you want to retry, or quit?
nl: Media kon niet worden aangekoppeld! Wil je nogmaals proberen of afsluiten?

en: Microsoft busmouse (mouse card)
nl: Microsoft busmuis (mouse card)

en: Microsoft serial Intellimouse
nl: Microsoft seriële Intellimouse

en: Mount failed.
nl: Aankoppelen is mislukt.

en: Mount table corrupt.  Reboot machine and run setup again
nl: Aankoppeltabel beschadigd. Herstart de machine en start 'setup' opnieuw.

en: Mount table corrupt.  Reboot machine and run setup again.
nl: Aankoppeltabel corrupt. Herstart de machine en start 'setup' opnieuw.

en: Mounted Samba share(s):
nl: Aangekoppelde Samba share(s):

en: Mounting $REMOTE_PATH:
nl: Aankoppelen van $REMOTE_PATH

en: Mounting $REMOTE_SHARE ...
nl: Aankoppelen van $REMOTE_SHARE ...

en: MouseSystems serial (most 3 button serial mice)
nl: MouseSystems seriëel (meeste 3-knops seriële muizen)

en: MySQL, an SQL-based relational database daemon.
nl: MySQL, een op SQL gebaseerde relationele database daemon.

en: NETWORK CONFIGURATION
nl: NETWERK CONFIGURATIE

en: NETWORK SETUP COMPLETE
nl: INSTELLEN NETWERK GEREED

en: NEW DEVICE DETECTED
nl: NIEUW APPARAAT GEDETECTEERD

en: NFS MOUNT INFORMATION
nl: NFS AANKOPPELINFORMATIE

en: NFS MOUNT RESULT
nl: NFS AANKOPPELRESULTAAT

en: NO CARD DETECTED
nl: GEEN KAART GEDETECTEERD

en: NO CONFIG FILE FOUND
nl: GEEN CONFIGURATIEBESTAND GEVONDEN

en: NO EFI SYSTEM PARTITION DETECTED
nl: GEEN EFI SYSTEEMPARTITIE GEDETECTEERD

en: NO LINUX PARTITIONS DETECTED
nl: GEEN LINUX-PARTITIES GEDETECTEERD

en: NO NEW DEVICE DETECTED
nl: GEEN NIEUW APPARAAT GEDETECTEERD

en: NO PACKAGES REMOVED
nl: GEEN PAKKETTEN VERWIJDERD

en: NO REMOVABLE USB DEVICES FOUND
nl: GEEN VERWIJDERBARE USB-APPARATEN GEVONDEN

en: NO SLINT DIRECTORY FOUND
nl: GEEN SLINT DIRECTORY GEVONDEN

en: NO SWAP SPACE DETECTED
nl: GEEN WISSELGEHEUGEN GEDETECTEERD

en: NTP synchronizes your time to/from other NTP servers.
nl: NTP synchroniseert je tijd met andere NTP-servers.

en: Nameserver:
nl: Naamserver:

en: Needed to serve or mount NFS (Network File System) partitions.
nl: Nodig voor het aankoppelen van NFS (Network File System) partities.

en: Netmask:
nl: Subnetmasker:

en: Network support for NFS install, 2006-09-20 volkerdi@slackware.com
    Network support for FTP/HTTP install, 26-Jan-2008 alien@slackware.com
nl: Netwerkondersteuning voor NFS installatie, 20-9-2006 volkerdi@slackware.com
    Netwerkondersteuning voor FTP/HTTP installatie, 26-1-2008 alien@slackware.com

en: New account will be created as follows:
nl: Nieuw account wordt als volgt aangemaakt:

en: No IDE/SCSI drive, so we will try scanning for CD drives on old proprietary interfaces, such as SoundBlaster pre-IDE CD drives, Sony CDU-31a, Sony 535, old Mitsumi pre-IDE, old Optics, etc.  For this scan to work at all, you'll need to be using a bootdisk that supports your CD drive.
    
    Please press ENTER to begin this last-chance scan for old, obsolete hardware.
nl: Geen IDE/SCSI drive, dus we zullen proberen te zoeken naar een CD drive op ouderwetse interfaces, zoals SoundBlaster pre-IDE CD drives, Sony CDU-31a en 535, oude Mitsumi pre-IDE, oude Optics, etc. Om dit te laten werken, moet je een bootdisk gebruiken die je CD drive ondersteunt.
    
    Druk ENTER om deze laatste-kans scan op ouderwetse hardware te starten,

en: No Slint package tree found at the indicated path!
nl: Geen directory met Slint pakketten gevonden onder het aangegeven pad!

en: No active DHCP server was found on your local network. The Slint PXE server needs a working DHCP server.
    Do you want this computer to start its own DHCP server (you can control what IP addresses are used by the DHCP server)?Say 'YES' if you are certain your network has no DHCP server.
nl: Er werd geen actieve DHCP-server op je lokale netwerk gevonden. De Slint PXE-server heeft een werkende DHCP-server nodig.
    Wil je dat deze computer zijn eigen DHCP-server start (je kunt aangeven welke IP-adressen worden gebruikt door de DHCP-server)? Zeg 'JA' als je zeker weet dat je netwerk geen DHCP-server heeft.

en: No new USB device was detected. 
    If you had already inserted your USB stick, please remove it now. Then select 'Restart'.
nl: Geen nieuw USB-apparaat gedetecteerd.
    Als je al een USB-stick had ingestoken, verwijder die dan nu. Kies dan 'Herstarten'.

en: No ordinary user has been registered yet.
nl: Er zijn nog geen gewone gebruikers geregistreerd.

en: No such package: $ADM_DIR/packages/$PKGNAME. Can't remove.
nl: Geen pakket: $ADM_DIR/packages/$PKGNAME. Kan het niet verwijderen.

en: No symbolic links were found, so we won't make an installation script.
    You can make your own later in ./install/doinst.sh and rebuild the
    package if you like.
nl: Geen symbolische links gevonden dus we maken geen installatiescript.
    Je kunt je eigen script later maken in ./install/doinst.sh en het pakket
    opnieuw opbouwen als je wilt.

en: No working sound card found. Maybe the sound is muted?
nl: Geen werkende geluidskaart gevonden.Misschien is het geluid gedempt?

en: No, abort.
nl: Nee, afbreken.

en: No, do not format this partition
nl: Nee, formatteer deze partitie niet.

en: Norwegian
nl: Noors

en: Now this partition must be mounted somewhere in your  directory tree.  Please enter the directory under which  you would like to put it.  For instance, you might want to  enter /fat-c or /fat-d or something similar.   NOTE: This partition will not actually be mounted until you reboot.   Where would you like to mount $DOS_PART?
nl: Vervolgens moet deze partitie ergens in je directorystructuur worden aangekoppeld. Geef de directory waaronder dat moet gebeuren.Je kunt bijvoorbeeld iets als /win-c of /win-d gebruiken. LET OP: Deze partitie wordt niet aangekoppeld tot na een herstart. Waar wil je $DOS_PART aankoppelen?

en: Now we can configure your Linux system.  If this is a new installation, you MUST configure it now or it will not boot correctly.  However, if you are just adding software to an existing system, you can back out to the main menu and skip this step.  However (important exception) if you've installed a new kernel image, it's important to reconfigure your system so that you can install LILO (the Linux loader) or create a bootdisk using the new kernel.  You want to CONFIGURE your system, right?
nl: Nu kunnen we je Linux systeem configureren. Als dit een nieuwe installatie is, dan MOET je dat nu doen, anders zal het systeem niet correct opstarten. Maar als je enkel nieuwe software aan een bestaand systeem hebt toegevoegd, kun je nu terug naar het hoofdmenu en deze stap overslaan. Echter (belangrijke uitzondering) als je een nieuw kernel bestand geïnstalleerd hebt, dan MOET je je systeem herconfigureren zodat je LILO (de Linux Loader) kunt installeren of een bootdisk maken met deze nieuwe kernel. Je wilt je systeem CONFIGUREREN, toch?

en: Now we need to know how your machine connects to the network.
    
    If you have an internal network card and an assigned IP address, gateway, and DNS, use the 'static IP' choice to enter these values.  If your IP address is assigned by a DHCP server (commonly used by cable modem and DSL services), select 'DHCP'.  If you do not have a network card, select the 'loopback' choice.  You may also select 'NetworkManager' if you would like to have the NetworkManager daemon automatically handle your wired and wireless network interfaces (this is simple and usually works). Which type of network setup would you like?
nl: Nu willen we weten hoe je machine met het netwerk verbindt.
    
    Als je een interne netwerkkaart hebt met een zelf toegekend IP-adres, gateway en DNS, kies dan 'static IP' om deze waarden in te geven.  Als je IP-adres wordt toegekend door een DHCP server (vaak het gevsl bij kabel- en DSL-modems), kies 'DHCP'.  Als je geen netwerkkaart hebt kies dan 'loopback'.  Je kunt ook nog 'NetworkManager' kiezen als je wilt dat de NetworkManager daemon automatisch je bedrade en draadloze netwerkinterfaces beheert (dit is eenvoudig en werkt meestal). Welk type netwerk zou je willen opzetten?

en: Now we need to know the full path on this partition to the slint/ directory where the packages to be installed are kept.
    
    For example, if the packages' directory is /stuff/slint, then you would respond: /stuff/slint
    
    What directory are the Slint sources in?
nl: Vervolgens hebben we het volledige pad nodig op deze partitie naar de slint/ directory waar de subdirectories met installatiebestanden en pakketten zich bevinden.
    
    Bijvoorbeeld, als de directory met pakketten /stuf/slint is, dan zou je moeten invoeren: 	/stuff/slint
    
    Onder welke directory bevinden zich de Slint pakketten?

en: Now you may select a default color depth for the X server:
nl: Je kunt nu een standaard kleurdiepte voor de X-server kiezen:

en: Now you must select a short, unique name for this partition. You'll use this name if you specify a partition to boot at the LILO prompt. 'Linux' might not be a bad choice. THIS MUST BE A SINGLE WORD.
nl: Nu moet je een korte, unieke naam kiezen voor deze partitie. Je gebruikt deze naam bij de LILO-prompt om aan te geven welk OS moet opstarten. 'Linux' is geen slechte keuze. DIT MOET EEN ENKEL WOORD ZIJN.

en: Now you must select a short, unique name for this partition. You'll use this name if you specify a partition to boot at the LILO prompt. 'Windows' might not be a bad choice. THIS MUST BE A SINGLE WORD.
nl: Nu moet je een korte, unieke naam kiezen voor deze partitie. Je gebruikt deze naam bij de LILO-prompt om aan te geven welk OS moet opstarten. 'Windows' is geen slechte keuze. DIT MOET EEN ENKEL WOORD ZIJN.

en: Now, we need the domain name for this machine, such as:
    
    example.org
    
    Do not supply a leading '.'
    
    Enter domain name for $HOSTNM:
nl: Nu hebben we de domeinnaam voor deze machine nodig, zoals:
    
    voorbeeld.org
    
    Geef geen '.' vooraf.
    
    Voer domeinnaam in voor $HOSTNM:

en: OK, now you need to specify where you want the new partition mounted.  For example, if you want to put it under /usr/local, then respond:  /usr/local
    Where would you like to mount $NEXT_PARTITION?
nl: OK, nu moet je aangeven waar je de nieuwe partitie wilt aankoppelen. Als je hem zou willen plaatsen onder /usr/local, antwoord dan: /usr/local
    Waar zou je $NEXT_PARTITION willen aankoppelen?

en: OPTIONAL LILO append=<kernel parameters> LINE
nl: OPTIONELE LILO append=<kernel parameters> REGEL

en: OPTIONAL SLINT LOGO BOOT SCREEN
nl: OPTIONEEL SLINT LOGO OPSTARTSCHERM

en: Old non-IDE Mitsumi CD/DVD
nl: Oude non-IDE Mitsumi CD/DVD

en: Old non-IDE SoundBlaster CD/DVD
nl: Oude non-IDE SoundBlaster CD/DVD

en: Only warning... not actually removing any files.
nl: Slechts een waarschuwing... bestanden worden niet echt verwijderd.

en: PACKAGE DESCRIPTION:
nl: PAKKETBESCHRIJVING:

en: PACKAGE REMOVAL COMPLETE
nl: PAKKETVERWIJDERING VOLTOOID

en: PACKAGE REMOVAL IN PROGRESS
nl: PAKKETVERWIJDERING BEZIG

en: PARTITION LIST
nl: PARTITIE OVERZICHT

en: PCMCIA/Cardbus card services
nl: PCMCIA/Cardbuskaart services

en: PCMCIA/Cardbus support script, 2003-02-18 volkerdi@slackware.com
                                   2007-05-09 alien@slackware.com
nl: PCMCIA/Cardbus support script, 18-02-2003 volkerdi@slackware.com
    09-05-2007 alien@slackware.com

en: PICK MOUNT POINT FOR $DOS_PART
nl: KIES AANKOPPELPUNT VOOR $DOS_PART

en: PROBE FOR NETWORK CARD?
nl: NETWERKKAART DETECTEREN?

en: PROBING NETWORK DEVICES
nl: IDENTIFICEREN NETWERK APPARATEN

en: PS/2 port mouse (most desktops and laptops)
nl: PS/2 muis (meeste desktops en laptops)

en: PXE Client activity log
nl: PXE Client activiteitenlog

en: Package $OLD upgraded with new package $INCOMINGDIR/$NNAME.
nl: Pakket $OLD opgewaardeerd met nieuw pakket $INCOMINGDIR/$NNAME.

en: Package $package_name installed.
nl: Pakket $package_name geïnstalleerd.

en: Package Name: $shortname $PMSG
nl: Pakketnaam: $shortname $PMSG

en: Package contents is copied to $PRES_DIR.
nl: Pakketinhoud wordt gekopieerd naar $PRES_DIR.

en: Packet forwarding allows your Linux machine to act as a router.
nl: Packet forwarding laat je je Linux machine als router gebruiken.

en: Partition $ArG1 will be formatted.
nl: Partitie $ArG1 zal worden geformatteerd.

en: Partition $NEXT_PARTITION will be formatted with $NEXT_SYS_TYPE.
nl: Partitie $NEXT_PARTITION zal worden geformatteerd als $NEXT_SYS_TYPE.

en: Partition $NEXT_PARTITION will not be reformatted.
nl: Partitie $NEXT_PARTITION zal niet opnieuw worden geformatteerd.

en: Partitions of type FAT or NTFS (commonly used by DOS and Windows) have been found on your system.  Would you like to add these partitions to your /etc/fstab so that these partitions are visible from Linux?
nl: Er zijn partities van het type FAT of NTFS (gebruikt door DOS en Windows) gevonden op je systeem. Wil je deze partities toevoegen aan je /etc/fstab zodat deze partities zichtbaar zijn vanuit Linux?

en: Please choose another
nl: Kies een andere

en: Please choose the default startup mode: Console or Graphical.
    
    In Console mode, you log in and type your first command in a console.
    In this mode you can type "startx" to start the default desktop or windows manager, that you can also change typing "xwmconfig".
    
    In Graphical mode, you choose the desktop or windows manager, that will be started as soon as you are identified.
nl: Kies de standaard manier om op te starten: Console of Grafisch.
    
    In Console mode log je in en voer je je eerste commando in een console in.
    In deze mode kun je "startx" invoeren om de standaard desktop omgeving of vensterbeheerder  te starten. Die standaard kan worden veranderd met het "xwmconfig" commando.
    
    In Grafische mode kies je de desktopsessie of vensterbeheerder die gestart zal worden zodra je ingelogd bent.

en: Please confirm that you want to install the packages.
nl: Bevestig aub dat je de pakketten wilt installeren.

en: Please enter the name of the CD/DVD device (such as /dev/hdc) that you wish to use to mount the Slint CD/DVD:
nl: Vul de naam in van het CD/DVD device (zoals /dev/hdc) die de Slint CD/DVD bevat:

en: Please enter the name of the directory that you wish to install packages from:
nl: Geef de naam van de directory waaruit je pakketten wilt installeren:

en: Please insert disk $NumDisk and press ENTER to continue.
nl: Voer disk $NumDisk in en druk ENTER om door te gaan.

en: Please re-enter the group(s)
nl: Voer de groep(en) nogmaals in

en: Please reinsert the Slint disc containing the collection of Linux kernels.  Usually this is disc number one (the disc that you boot from).  Once you've inserted the disc, hit ENTER to continue.
nl: Voer de Slint disk die de kernel(s) bevat opnieuw in. Normaliter is dat disk nummer één (de disk van waaraf je opgestart bent). Nadat de disk is ingevoerd druk je ENTER om verder te gaan.

en: Please select a partition from the following list to use for your root (/) Linux partition.
nl: Selecteer een partitie van de volgende lijst om als Linux root (/) partitie te gebruiken.

en: Please select one of the following timezones for your machine:
nl: Kies alsjeblieft één van de volgende tijdzones voor je machine:

en: Please select the default window manager to use with the X Window System.  This will define the style of graphical user interface the computer uses.
nl: Selecteer de standaard window manager voor het X Window System. Dit bepaalt de stijl van de grafische gebruikersomgeving (GUI) van de computer.

en: Please select the default window manager to use with the X Window System.  This will define the style of graphical user interface the computer uses.  KDE and GNOME provide the most features. People with Windows or MacOS experience will find either one easy to use.  Other window managers are easier on system resources, or provide other unique features.
nl: Selecteer de standaard window manager voor het X Window System. Dit bepaalt de stijl van
    de grafische gebruikersomgeving (GUI) van de computer. KDE en GNOME bieden de uitgebreidste mogelijkheden. Mensen met Windows of MacOS ervaring zullen beide eenvoudig te gebruiken vinden. Andere window managers stellen minder hoge eisen aan je systeem of bieden weer andere mogelijkheden.

en: Please select the default window manager to use with the X Window System.  This will define the style of graphical user interface the computer uses.  KDE provides the most features, and people with Windows or MacOS experience will find it easy to use.  Other window managers are easier on system resources, or provide other unique features.
nl: Selecteer de standaard window manager voor het X Window System. Dit bepaalt de stijl van
    de grafische gebruikersomgeving (GUI) van de computer. KDE biedt de uitgebreidste mogelijkheden en mensen met Windows of MacOS ervaring zullen dit eenvoudig te gebruiken vinden. Andere window managers stellen minder hoge eisen aan je systeem of bieden weer andere mogelijkheden.

en: Please select the default window manager to use with the X Window System.  This will define the style of graphical user interface the computer uses.  XFce provides the most features, and people with Windows or MacOS experience will find it easy to use.  Other window managers are easier on system resources, or provide other unique features.
nl: Selecteer de standaard window manager voor het X Window System. Dit bepaalt de stijl van
    de grafische gebruikersomgeving (GUI) van de computer. XFCE biedt de uitgebreidste mogelijkheden en mensen met Windows of MacOS ervaring zullen dit eenvoudig te gebruiken vinden. Andere window managers stellen minder hoge eisen aan je systeem of bieden weer andere mogelijkheden.

en: Please select the language to use for installation.$NOTE
nl: Selecteer de taal om tijdens de installatie te gebruiken.$NOTE

en: Please select the media from which to install Slint Linux:
nl: Selecteer het medium van waaraf je Slint wilt installeren:

en: Please select the media which contains Slint Linux:
nl: Selecteer het medium dat Slint Linux bevat:

en: Please select the package you wish to view.
nl: Selecteer het pakket dat je wilt bekijken.

en: Please select the packages you wish to Remove. Use the spacebar to select packages to delete, and the UP/DOWN arrow keys to scroll up and down through the entire list.
nl: Selecteer de pakketten die je wilt verwijderen. Gebruik de spatiebalk om de pakketten ter verwijdering te selecteren en de OP/NEER toetsen om door de lijst te bladeren.

en: Please select the type of filesystem to use for the specified device.  Here are descriptions of the available filesystems:
nl: Kies het type bestandssysteem voor het aangegeven apparaat. Hier volgen de beschrijvingen van de beschikbare bestandssystemen:

en: Please select your CD/DVD device from the list below.  If you don't see your device listed, choose 'custom'.  This will let you type in any device name. (and if necessary, will create the device)
nl: Selecteer je CD/DVD in de lijst hieronder. Als je hier je apparaat niet bij ziet staan, kies "handmatig". Daarmee kun je een willekeurige device-naam invoeren (die ook wordt aangemaakt indien nodig)

en: Please use the spacebar to select the setup scripts to run.  Hit enter when you are done selecting to run the scripts.
nl: Gebruik de spatiebalk om de uit te voeren configuratiescripts te selecteren. Druk ENTER om ze uit te voeren als je hiermee klaar bent.

en: Please wait while we generate font.cache-1 files with fc-cache.
    For best results, fc-cache should be run whenever fonts are added
    to the system.
nl: Even geduld terwijl we font.cache-1 bestanden maken met fc-cache. Voor het beste resultaat moet fc-cache altijd worden uitgevoerd nadat nieuwe lettertypen aan het systeem zijn toegevoegd.

en: Please wait while we generate font.cache-1 files with fc-cache.  For best results, fc-cache should be run whenever fonts are added to the system.
nl: Even geduld terwijl we font.cache-1 bestanden maken met fc-cache. Voor het beste resultaat moet fc-cache altijd worden uitgevoerd nadat nieuwe lettertypen aan het systeem zijn toegevoegd.

en: Please wait while we partition /dev/${CHOICE}...
nl: Even geduld terwijl we /dev/${CHOICE} partitioneren...

en: Please wait while we run mkfontscale and mkfontdir in your font directories.
nl: Even geduld terwijl we mkfontscale en mkfontdir uitvoeren in je lettertype-directories.

en: Plug and Play (serial mice that do not work with ms)
nl: Plug en Play (seriële muizen die niet met MS werken)

en: Polish
nl: Pools

en: Portuguese (Brazil)
nl: Portugees (Brazilïe)

en: Portuguese (Portugal)
nl: Portugees (Portugal)

en: Preparing to configure your new Linux system...
nl: Voorbereiding op het configureren van je nieuwe Linux systeem...

en: Present a prompt and wait until a choice is made
nl: Presenteer een prompt en wacht op je keuze

en: Press ENTER to continue without adding any additional groups
    Or press the UP arrow key to add/select/edit additional groups
nl: Druk ENTER om door te gaan zonder toevoeging van additionele groepen.
    Of druk PIJL OMHOOG voor het toevoegen/selecteren/bewerken van additionele groepen

en: Press ENTER to continue.
nl: Druk ENTER om door te gaan

en: Press [enter] to continue:
nl: Druk [enter] om door te gaan:

en: Probing for MCA, ISA, and other PCI network cards:
nl: Detecteren MCA, ISA en andere PCI netwerkkaarten:

en: Probing for PCI/EISA network cards:
nl: Detecteren PCI/EISA netwerkkaarten:

en: Probing for a custom list of modules:
nl: UItproberen van een eigen lijst met modules:

en: Probing for card using the $card module...
nl: Kaart detecteren met $card module...

en: Programs used to run printers and scanners from Hewlett Packard.
nl: Programma's om HP-printers en scanners te kunnen gebruiken.

en: Quick format with no bad block checking
nl: Snel formatteren zonder slechte-blokken controle

en: READY TO INSTALL THE PACKAGES?
nl: KLAAR OM DE PAKKETTEN TE INSTALLEREN?

en: REINSERT KERNEL DISC
nl: VOER KERNEL DISK OPNIEUW IN

en: REMOVE OLD Slint EFI BOOT ENTRY?
nl: OUDE Slint EFI OPSTART OPTIE WISSEN?

en: REPLACE /etc/fstab?
nl: /etc/fstab VERVANGEN?

en: Read the Linux Loader HELP file
nl: Lees het Linux Loader HULP bestand

en: Read the Slint PXE Setup HELP file
nl: Lees het Slint PXE Setup HELP-bestand

en: Read the Slint Setup HELP file
nl: Lees het Slint Setup HELP-bestand

en: Rebuild SSL certificate database.
nl: Maak SSL certificatendatabase opnieuw.

en: Reconfigure your Linux system
nl: Herconfigureer je Linux-systeem

en: Reinstall LILO using the existing lilo.conf
nl: Herinstalleer LILO met de bestaande lilo.conf

en: ReiserFS Journaling Filesystem
nl: ReiserFS bestandssysteem met journaal

en: ReiserFS is a journaling filesystem that stores all files and filenames in a balanced tree structure.
nl: ReiserFS is een bestandssysteem met een journaal dat alle bestanden en bestandsnamen in een boomstructuur opslaat.

en: Remap your keyboard  (other than $DefaultKeyMap)
nl: Verander toetsenbordindeling (anders dan $DefaultKeyMap)

en: Remove packages that are currently installed
nl: Verwijder geïnstalleerde pakketten.

en: Removing files:
nl: Verwijderen bestanden:

en: Removing package $ADM_DIR/packages/$PKGNAME...
nl: Verwijderen pakket $ADM_DIR/packages/$PKGNAME...

en: Removing symbolic links:
nl: Symbolische links verwijderen:

en: Restart
nl: Herstarten

en: Restarting gpm...
nl: gpm herstarten...

en: Restoring permissions of $PWD to chmod $OLDROOTPERMS
nl: Permissies van $PWD worden teruggezet naar chmod $OLDROOTPERMS

en: Root has read/write access, users have no access
nl: Root heeft schrijftoegang, gebruikers hebben geen toegang

en: Root has read/write access, users have no access (ntfs-3g)
nl: Root heeft schrijftoegang, gebruikers hebben geen toegang (ntfs-3g)

en: Run fc-cache to locate new fonts for Xft
nl: Voer fc-cache uit om nieuwe fonts voor Xft te vinden

en: Run gtk-update-icon-cache for hicolor theme.
nl: Voer gtk-update-icon-cache uit voor hicolor thema.

en: Run mkfontdir and mkfontscale in font directories.
nl: Voer mkfontdir en mkfontscal uit in font-directories.

en: Run update-desktop-database.
nl: Voer update-desktop-database uit.

en: Run update-mime-database.
nl: Voer update-mime-database uit.

en: Russian
nl: Russisch

en: SASL is an authentication method often used by mail servers.
nl: SASL is een vaak bij mailservers gebruikte authenticatiemethode.

en: SCANNING
nl: ZOEKEN

en: SCANNING FOR CD or DVD DRIVE
nl: ZOEKEN NAAR CD OF DVD DRIVE

en: SCANNING FOR USB STICK
nl: ZOEKEN NAAR USB-STICK

en: SELECT DEFAULT COLOR DEPTH
nl: KIES STANDAARD KLEURDIEPTE

en: SELECT DEFAULT WINDOW MANAGER FOR X
nl: SELECTEER STANDAARD X WINDOW MANAGER

en: SELECT FILESYSTEM FOR $ArG1
nl: KIES BESTANDSSYSTEEM VOOR $ArG1

en: SELECT LILO DESTINATION
nl: SELECTEER LILO DOEL

en: SELECT LINUX PARTITION $DEFROOT
nl: KIES LINUX PARTITIE $DEFROOT

en: SELECT MOUNT POINT FOR $NEXT_PARTITION
nl: KIES AANKOPPELPUNT VOOR $NEXT_PARTITION

en: SELECT NAMESERVER
nl: KIES NAAMSERVER

en: SELECT PACKAGES TO REMOVE
nl: SELECTEER PAKKETTEN OM TE VERWIJDEREN

en: SELECT PARTITION NAME
nl: KIES PARTITIENAAM

en: SELECT PARTITION NAME FOR $LINUX_PART
nl: KIES PARTITIENAAM VOOR $LINUX_PART

en: SELECT PARTITION TO ADD TO /etc/fstab
nl: SELECTEER PARTITIE VOOR TOEVOEGING AAN /etc/fstab

en: SELECT SERIAL PORT
nl: KIES SERIËLE POORT

en: SELECT SOURCE DIRECTORY
nl: SELECTEER BRONDIRECTORY

en: SELECT SYSTEM SETUP SCRIPTS
nl: SELECTEER SYSTEEMCONFIGURATIESCRIPTS

en: SELECT WINDOWS PARTITION
nl: KIES WINDOWS-PARTITIE

en: SELECT YOUR $ArG1 KEYBOARD LAYOUT
nl: KIES JE $ArG1 TOETSENBORDINDELING

en: SELECT YOUR KEYBOARD LAYOUT VARIANT
nl: KIES JE TOETSENBORDINDELINGSVARIANT

en: SELECT YOUR KEYBOARD MODEL
nl: KIES JE MODEL TOETSENBORD

en: SELECT YOUR KEYBOARD OPTIONS
nl: KIES JE TOETSENBORD-OPTIES

en: SET DHCP HOSTNAME
nl: STEL DHCP HOSTNAAM IN

en: SET SECURITY FOR FAT PARTITION $DOS_PART
nl: BEVEILIGING INSTELLEN VOOR FAT PARTITIE $DOS_PART

en: SET SECURITY FOR NTFS PARTITION $DOS_PART
nl: BEVEILIGING INSTELLEN VOOR NTFS PARTITIE $DOS_PART

en: SGI's Journaling Filesystem
nl: SGI's bestandssysteem met journaal

en: SNMP daemon that receives and logs SNMP TRAP and INFORM messages.
nl: SNMP daemon die SNMP TRAP en INFORM berichten ontvangt en logt.

en: SOURCE DIRECTORY NOT FOUND
nl: SOURCE DIRECTORY NIET GEVONDEN

en: SOURCE MEDIA SELECTION
nl: INSTALLATIEMEDIUM SELECTIE

en: SOURCE OF PACKAGES ALREADY CHOSEN
nl: BRON VAN PAKKETTEN AL GEKOZEN

en: SOURCE PACKAGES INAPPROPRIATE
nl: BRON PAKKETTEN ONGESCHIKT

en: SSHD allows secure encrypted logins to your machine.
nl: De SSHD laat je veilig en versleuteld op je machine inloggen.

en: SUCCESS: found card using $card protocol -- modules loaded.
nl: SUCCES: kaart gevonden met $card protocol -- modules geladen.

en: SWAP SPACE CONFIGURED
nl: WISSELGEHEUGEN GECONFIGUREERD

en: SWAP SPACE DETECTED
nl: WISSELGEHEUGEN GEDETECTEERD

en: SYSTEM NOT YET INSTALLED
nl: SYSTEEM NOG NIET GE-INSTALLEERD

en: Samba is a file and print server for Windows networks.
nl: Samba is een file- en printserver voor Windows netwerken.

en: Scan for the CD or DVD drive (recommended)
nl: Zoek naar een CD of DVD drive (aanbevolen)

en: Scanning for a CD/DVD drive containing a Slint disc...
nl: Zoeken naar een CD/DVD drive die een Slint disk bevat...

en: Scanning for a parallel port ATAPI CD/DVD drive containing a Slint disc...
nl: Zoeken naar een parallelle-poort CD/DVD drive die een Slint disk bevat...

en: Scanning for an IDE CD/DVD drive containing a Slint disc...
nl: Zoeken naar een IDE CD/DVD drive die een Slint disk bevat...

en: Searching for symbolic links:
nl: Zoeken naar symbolische links:

en: Second CD/DVD drive
nl: Tweede CD/DVD drive

en: Second parallel port ATAPI CD
nl: Tweede parallelle ATAPI CD

en: Select
nl: Selecteer

en: Select Linux installation partition:
nl: Selecteer de Linux installatie partitie:

en: Select Slint installation source.
nl: Selecteer Slint installatie bron

en: Select a font for the console
nl: Selecteer een console-font.

en: Select additional keyboard options.  You may continue to select additional options until you select 'none'.
nl: Kies aanvullende toetsenbord-opties. Je kunt opties blijven kiezen tot je 'geen' kiest.

en: Select one of these timezones:
nl: Kies één van deze tijdzones:

en: Select other Linux partitions for /etc/fstab
nl: Selecteer andere Linux partities voor /etc/fstab

en: Select source media
nl: Selecteer bronmedium

en: Select the default startup mode
nl: Selecteer de standaard manier van opstarten

en: Select your timezone
nl: Selecteer je tijdzone.

en: Select/deselect system daemons (services)
nl: Selecteer/deselecteer systeem-daemons (diensten).

en: Select\/Unselect removing package
nl: Selecteer\/Deselecteer pakket verwijderen

en: Selecting a location to mount $DOS_PART.
nl: Selectie van een locatie om $DOS_PART aan te koppelen

en: Selecting non-Linux partitions.
nl: Selecteren van niet-Linux partities.

en: Set a default browser link.
nl: Maak een link naar een standaard browser.

en: Set up ELILO (EFI LILO) to boot Linux from your hard drive
nl: ELILO (EFI LILO) instellen om Linux vanaf je harde schijf op te starten

en: Set up GRUB to boot Linux (and other OSes) from your hard drive
nl: Configureer GRUB om Linux ( en ander OS-en) op je harddisk op te starten

en: Set up LILO to boot Linux (and other OSes) from your hard drive
nl: Stel LILO in om Linux (en andere OS-en) te starten vanaf je harddisk.

en: Set up a loopback connection (modem or no net)
nl: Stel een loopback verbinding in (modem of geen netwerk)

en: Set up your swap partition(s)
nl: Stel wisselgeheugenpartitie(s) in

en: Set up your target partitions
nl: Stel je doelpartities in

en: Setting default window manager in $HOME/.xinitrc and $HOME/.xsession
nl: Installeren van de standaard window manager in $HOME/.xinitrc en $HOME/.xsession

en: Setting permissions on FAT partition $DOS_PART
nl: Instellen van permissies op FAT partitie $DOS_PART

en: Setting permissions on NTFS partition $DOS_PART
nl: Instellen van permissies op NTFS partitie $DOS_PART

en: Setting system-wide default window manager in /etc/X11/xinit/
nl: Systeembrede standaard window manager instellen in /etc/X11/xinit/

en: Setting up non-Linux partitions.
nl: Configureren van niet-Linux partities.

en: Setting up other Linux partitions.
nl: Instellen overige Linux partities.

en: Setting up root Linux partition.
nl: Instellen Linux root partitie.

en: Setting up swap partitions.
nl: Instellen wisselgeheugenpartities.

en: Settings accepted.  Basic network configuration is complete.
nl: Instellingen geaccepteerd. Basisnetwerkinstelling is nu gereed.

en: Settings discarded.  Run the 'netconfig' command again if you need to reconfigure your network settings.
nl: Instellingen verworpen. Voer 'netconfig' nogmaals uit als je je netwerkinstellingen wilt herconfigureren.

en: Setup has detected that one or more of your target partitions has become full.  I'm sorry, but you will have to try installing again onto a partition or partitions with more free space.  You could also try selecting fewer packages to install.  Since there is no longer any space for setup to make its temporary files, this is an unrecoverable error.  Press control-alt-delete to reboot and try again.  Before doing that, you might want to switch to another console (Alt-F2) and use df (disk free utility) to see if you can get an idea of how to avoid this the next time around.
nl: Setup heeft gedetecteerd dat een of meer van je doel-partities volgelopen is. Het spijt ons, maar je zult de installatie moeten overdoen op een partitie of partities met meer vrije ruimte. Je zou ook minder pakketten kunnen selecteren voor installatie. Omdat er geen ruimte meer is voor setup om zijn tijdelijke bestanden kwijt te kunnen, is dit een onherstelbare fout. Druk Control-Alt-Delete om te herstarten en probeer het opnieuw. Voordat je dat doet, is het verstandig om over te schakelen naar een andere console (Alt-F2) om middels 'df' (disk-free programma) na te gaan hoe je deze situatie de volgende keer kunt vermijden.

en: Since LILO (the traditional Linux Loader) does not work with machines running UEFI firmware (except in Legacy BIOS mode), you probably do not need to install it.  Instead, you'll need ELILO, which is a version of LILO designed to work with EFI/UEFI systems.
nl: Omdat LILO (de traditionele Linux Loader) niet werkt op machines met UEFI firmware (behalve in Legacy BIOS mode) hoef je het waarschijnlijk niet te installeren. In plaats daarvan heb je ELILO nodig - een LILO-versie speciaal gemaakt voor EFI/UEFI systemen.

en: Since you're already running on the network, you should be able
    to use the hostname instead of an IP address if you wish.
nl: Omdat je al actief bent op het netwerk, kun je de hostnaam
    gebruiken in plaats van het IP adres als je dat wilt.

en: Since you're already running on the network, you should be able
    to use the hostname instead of an IP address if you wish.
nl: Omdat je al actief bent op het netwerk, kun je de hostnaam
    gebruiken in plaats van het IP adres als je dat wilt.

en: Size: Compressed: ${COMPRESSED}, uncompressed: ${UNCOMPRESSED}.
nl: Grootte: Gecomprimeerd: ${COMPRESSED}, ongecomprimeerd: ${UNCOMPRESSED}.

en: Skip LILO installation and exit this menu
nl: Sla LILO installatie over en verlaat dit menu

en: Skip installing LILO and proceed to ELILO installation
nl: Sla LILO-installatie over en ga door met ELILO-installatie.

en: Skip making a USB boot stick
nl: USB-bootstick maken overslaan

en: Skip the current disk series
nl: Sla de huidige disk-serie over

en: Skipping automatic module probe.
nl: Automatische moduledetectie overslaan.

en: Skipping module $card...
nl: Module $card overslaan...

en: Skipping package $NEW (already installed)
nl: Pakket $NEW overslaan (al geïnstalleerd)

en: Slackware package ${TARGET_NAME}/${TAR_NAME}.${EXTENSION} created.
nl: Slackware pakket ${TARGET_NAME}/${TAR_NAME}.${EXTENSION} gemaakt.

en: Slackware package maker, version 3.141593.
nl: Slackware pakkettenmaker, versie 3.141593.

en: Slint LILO Installation HELP file
    
    WARNING: As they say in the LILO docs, installing boot 
    loaders is inherently dangerous. Be careful out there!
    
    These are the options you can use at the Slint LILO
    install menu:
    
    1. Start LILO configuration with a new LILO header.
    
       This choice allows you to start a new configuration 
       file, /etc/lilo.conf, with no OS's entered into it 
       (yet).
    
       You'll first be asked if you want to use an optional
       append="...." line. If you didn't need to use extra 
       parameters at the bootkernel prompt, then you can
       probably just hit ENTER here.
    
       You will be asked where you want to install LILO. This
       can be your Master Boot Record, your root partition's
       superblock (for OS/2's Boot Manager), or to a 
       formatted floppy disk. 
       
       Next, you'll be asked if you want a delay before 
       booting the first OS in your lilo.conf file. This delay
       allows you to hit left-shift and boot any OS in the 
       lilo.conf file by typing in the label you've given it.
    
       Once you've started a new lilo.conf, you must add at 
       least one OS to it before you can install LILO.
    
    2. Menu choices to add Linux, OS/2, and DOS to the lilo.conf.
    
       These all pretty much work the same way. You'll be asked 
       which partition you want to make bootable (answer 
       /dev/hda1 or whatever partition you wish to use), and 
       you'll also be asked to assign a label to the partition.
       The label can be any short word such as "Linux" or "OS/2"
       that you'll type in later to boot that partition. The boot
       prompt is not case-sensitive, so the user can type LINUX or
       os/2 later on and it will match the labels Linux and OS/2.
    
    3. Install LILO
       
       Once you've looked at your new config file and are 
       satisfied with the way it looks, pick this choice to 
       install LILO and leave the LILO installation menu.
    
    
    Other options:
    
      -- Recycle (Reinstall) using your original /etc/lilo.conf.
    
       If you already have an /etc/lilo.conf, and you just need to
       refresh lilo then you don't need to reconstruct your 
       lilo.conf.  Just use this menu choice to reinstall LILO 
       using the existing /etc/lilo.conf.
    
    
      -- View your current /etc/lilo.conf
    
       If you haven't begun building a new lilo.conf, this choice
       will let you take a look at the existing one in /etc on your
       root Linux partition. 
    
       If you have begun constructing a new lilo.conf, this option
       will let you view the progress on that.
    
    
     -- Skip LILO installation and exit this menu
    
      This option skips LILO installation. Use this if you don't 
      want to install LILO, or if you've already installed it and 
      don't need to reinstall. You have to reinstall LILO whenever
      you change your Linux kernel.
    
     -- Help - Read the Linux Loader HELP file 
     
      I hope you found it helpful! :^)
    
    
    -----------
    
    Other LILO information:
    
      LILO on the Master Boot Record can be removed easily. 
      MS-DOS's fdisk has a /MBR option that restores the master
      boot record. You can actually restore your original boot 
      sector from the copy LILO makes in /boot, as well. This is
      the best way to go about it. See the LILO docs for more 
      information. There is also a '-u' flag to LILO that restores
      the boot sector from the backup copy.  Again, see the LILO
      docs for detailed info.
    
    Good luck!
    
    --- end of LILO help
nl: Slint LILO installatie HELP-bestand
    
    WAARSCHUWING:Zoals gezegd in de LILO docs, is het
    installeren van bootloaders inherent gevaarlijk. Voorzichtig!
    
    Dit zijn de opties te gebruiken in het Slint LILO
    installatiemenu:
    
    1. Begin LILO configuratie met een nieuwe LILO header.
    
       Deze keuze begint met een nieuw configuratie 
       bestand, /etc/lilo.conf, met (nog) geen enkel OS 
       erin. 
    
       Eerst wordt gevraagd of je een optionele append=".."
       regel wilt gebruiken. Als je geen extra parameters
       wilt opgeven bij de bootkernel-prompt kun je hier
       waarschijnlijk gewoon ENTER drukken.
    
       Je wordt nu gevraagd waar je LILO wilt installeren.
       Dit kan in je Master Boot Record, in het superblok van
       je root-partitie (voor Boot Manager van OS2), of op
       een geformatteerde diskette. 
    
       Dan wordt gevraagd of je een pauze wilt voor het
       opstarten van het eerste OS in lilo.conf. Deze pauze
       staat toe shift-links te drukken en zo enig OS in
       lilo.conf te starten door het typen van zijn label.
     
       Als je een nieuw lilo.conf bent begonnen, moet je min-
       stens één OS toevoegen voor je LILO kunt installeren
    
    2. Toevoegen van Linux, OS/2 en DOS aan lilo.conf.
    
       Dit werkt voor alle ongeveer eender. Gevraagd wordt
       welke partitie je bootable wilt maken (antwoord 
       /dev/hda1 of welke partitie je dan ook wilt gebruiken)
       ook wordt gevraagd hier een label aan toe te kennen.
       Het label kan ieder kort woord zijn zoals "Linux" of
       "OS/2" dat je later intypt om die partitie te starten. De
       boot-prompt is niet hoofdlettergevoelig. Je kunt LINUX
       of os/2 intypen matchend met de labels Linux en OS/2.
    
    3. Installeer LILO
    
       Als je je nieuwe lilo.conf hebt gezien en tevreden bent
       met hoe het er uit ziet, maak dan deze keuze om LILO
       te installeren en het LILO-installatiemenu te verlaten.
    
    
    Meer opties:
    
      --Herbruik (Herinstalleer) je originele /etc/lilo.conf.
    
       Als je al een lilo.conf hebt en je moet lilo slechts
       verversen hoef je geen nieuwe lilo.conf te maken
       maar volstaat deze menu-optie om LILO opnieuw
       te installeren met de bestaande lilo.conf.
     
    
      --Bekijk je huidige /etc/lilo.conf.
    
       Als je nog niet bent begonnen met een nieuwe lilo.conf
       kun je met deze menu-optie de bestaande in /etc op je
       Linux root-partitie bekijken.
    
       Als je reeds begonnen bent met een nieuwe lilo.conf kun
       je met deze optie de voortgang bekijken.
    
    
     --Sla LILO installatie over en verlaat dit menu.
    
      Deze optie slaat LILO installatie over. Gebruik deze als je
      LILO niet wil installeren of als je het al hebt geinstalleerd
      en dit niet nogmaals wilt doen. Je moet LILO altijd
      herinstalleren als je je Linux kernel wijzigt.
    
     --Help - Lees het Linux Loader HELP-bestand
      Ik hoop dat je het behulpzaam vond :^)
    
    
    ------------
    
    Overige LILO informatie:
    
      LILO in de Master Boot Record kan eenvoudig worden
      verwijderd. fdisk van MS-DOS heeft een /mbr optie die het
      master boot record herstelt. Je kunt ook je originele boot
      sector herstellen met de kopie door LILO gemaakt in /boot.
      Dit is de beste manier. Zie LILO documentatie voor meer
      informatie. Ook is er de '-u' optie van LILO die de boot sector
      herstelt van een backup kopie. Zie ook weer de LILO
      documentatie voor details. 
    Veel succes!
    
    --- Einde van de LILO hulp.

en: Slint Linux Help
    ____________________
    
    First, a little help on help.  Whenever you encounter a text
    viewer like this during the installation, you can move around
    with these commands:
    
    PGDN           - Move down one page
    PGUP           - Move up one page
    HOME           - Move to beginning of file
    END            - Move to end of file
    
    Also, you're running a real multitasking operating system now, so
    you're not confined to the installation program.  You can log into
    other consoles and look around at any time without disturbing the
    installation process.  To do this, you need to learn the commands
    that control the Linux console.  You'll use these commands all the
    time when you're logged into Linux.
    
    "Virtual" consoles and scrollback:
    
    Right now, the screen you're looking at is probably VIRTUAL CONSOLE
    NUMBER ONE, (or /dev/tty1 in Linux-speak).  There are usually
    several virtual consoles available.  When you log into the install
    disk, there are four consoles.  To switch among them, use Alt-F1,
    Alt-F2, Alt-F3, or Alt-F4 to select which of the four consoles you
    wish to use.  While you're using a console, you get a small amount
    of text scrollback buffer.  To scroll the console back, hold down
    the right shift key and hit PageUp.  To scroll the console forward,
    hit PageDown while holding the right shift key down.  This can be
    especially useful for reading the boot messages, which can go by
    too fast to read otherwise.
    
    On the install disk, the first three consoles are login consoles.
    The fourth console is used to show informational messages during
    installation, such as disk formatting status, kernel messages, and
    so on.
    
    A useful trick is to log into the second virtual console during the
    installation.  Then you can use commands such as 'df' to check how
    full your hard drive is getting.  Also, once the Slint CD-ROM
    has been mounted on /cdrom, most of the commands in the disc's live
    filesystem will be usable.
    
    
    PARTITIONING YOUR DRIVE
    
    Now lets take a look at how you progress through a typical Linux
    installation with the Slint distribution.  First, you'll have
    to make sure your hard drive has been partitioned to accept Linux.
    The setup program does not do this for you.
    
    You will need at least one type Linux partition, and optionally a
    swap partition.  In my opinion, (if you have a fair amount of drive
    space) it's easiest to manage a system that's partitioned along these
    lines (ignoring any Windows or other partitions for the purposes
    of this illustration):
    
        [ 6 gig or more for / ] 
        [ whatever space users need for /home ]
        [ swap space (match the size of your RAM) ]
    
    Some people like a separate partition for /usr/local, but I find that
    I usually regret dividing my free space when I don't have to... the
    partition I want to add to is always full that way. :^)  Besides, when
    the time comes for an operating system upgrade you can always back up
    /usr/local regardless of whether it occupies its own partition.  In
    fact, having a separate /home partition is also optional.  Probably the
    simplest way to approach things initially is with just a single root
    Linux partition, and a swap partition of about 1-2 gigabytes.
    
    Partitioning is done with a partitioning tool such as fdisk.  There are
    two versions of Linux fdisk available now.  'fdisk' is the standard
    version, and 'cfdisk' is a friendlier full screen version.  Most
    people will probably want to use 'cfdisk' now, unless they're used
    to the older version (like me).  Either one will get the job done.
    
    Make sure you use Linux fdisk to tag partitions as type 83 (Linux, the
    default) or type 82 (Linux swap) so the Slint setup program will 
    recognize them.  Use the 't' command for that, and 'w' to write out the
    changes.
    
    If you prefer an easy to use graphical partitioning tool, you can make
    all your Linux partitions directly from Linux 'cfdisk'.  Or you can
    make them with the older 'fdisk' using the 'n' command to create a
    partition and the 'w' command to write out the changes when you're done. 
    
    By default, 'fdisk' and 'cfdisk' will partition the first hard drive in
    your machine, which is /dev/sda.  To partition other drives, you'll
    have to specify the drive to partition when you start 'cfdisk'.  For
    example, to partition the second IDE drive:
    
      # cfdisk /dev/sdb
    
    SWAP SPACE
    
    If your machine doesn't have much memory, you might have already
    learned how to activate a swap partition just to make it this far.
    Normally you won't need to format or activate your swap space by
    hand, but if you're installing on a machine with low memory you will
    need to format and activate a swap partition to be able to install. 
    Once you've made the partition with fdisk, you need to use 'mkswap'
    on it, and then activate it with 'swapon'.  Checking the partition
    table with 'fdisk -l', we see these lines:
    
       Device Boot      Start         End      Blocks   Id  System
    /dev/sda8           16650       16898     2000061   82  Linux swap
    
    So, the command to format would be:
    
      # mkswap /dev/sda8
      # sync
    
    And to activate it:
    
      # swapon /dev/sda8
    
    RUNNING THE SETUP PROGRAM
    
    Setup has quite a few options, which can be slightly confusing the
    first time you look at the menu.  It's not really that hard, though.
    You just need to start at the top of the screen and work towards 
    the bottom through the menu options.  When I install, I usually do 
    these options in order:
    
    ADDSWAP   (set up my swapspace)
    TARGET    (set up my Linux/Windows partitions and /etc/fstab)
    SOURCE    (select the source location for the Slint Linux
               packages)
    INSTALL   (install the software, generally with "full")
    CONFIGURE (configure the newly installed system)
    
    Note that after I select the SWAP option, setup will allow me to
    run through all of the other options without ever returning to the
    main menu. 
    
    I hope that these options will be mostly self-explanatory. Just read
    the screen carefully as you install and you should do just fine.
    
    REMAPPING YOUR KEYBOARD:
    
    KEYMAP: This option lets you remap your keyboard to one of the many
    international maps provided with Linux. If you are using a US 
    keyboard, you can skip this option.
    
    
    ...WHEN YOU'RE DONE:
    
    
    EXIT: This leaves Slint Linux setup.
    
    
    Have fun installing and running Linux!
    
    ---
    Patrick Volkerding
    volkerdi@slackware.com
    Adapted to Slint by Didier Spaier
nl: Slint Linux Help
    ____________________
    
    Allereerst een beetje hulp bij help.  Wanneer je een tekstweergave
    als deze ziet tijdens de installatie kun je navigeren met deze commando's:
    
    PGDN           - Ga een pagina verder
    PGUP           - Ga een pagina terug
    HOME           - Ga naar het begin van het tekstbestand
    END            - Ga naar het einde van het tekstbestand
    
    Je draait nu een echt multitasking operating system dus
    je bent niet opgesloten in het installatieprogramma.  Je kunt inloggen
    op andere consoles en rondkijken wanneer je wilt zonder het
    installatieproces te stoppen.  Hiervoor moet je de Linux commando's
    kennen van de Linux console.  Je gebruikt deze commando's steeds
    wanneer je in de Linux console ingelogd bent.
    
    "Virtuele" consoles en terug scrollen:
    
    Het scherm waar je nu naar kijkt is waarschijnlijk VIRTUELE CONSOLE
    NUMMER EEN, (of /dev/tty1 in Linux-taal).  Er zijn meestal
    meerdere virtuele consoles beschikbaar.  Als je inlogt op de installatie
    disk zijn er vier consoles.  Gebruik om hiertussen te wisselen Alt-F1,
    Alt-F2, Alt-F3, of Alt-F4.  Als je een console gebruikt krijg je een
    kleine terugscrollbuffer toegewezen.  Om de console terug te scrollen
    houd je de rechter Shift toets ingedrukt en druk je PageUp.  Om de console vooruit te scrollen druk je PageDown tijdens het ingedrukt
    houden van de rechter Shift toets.  Dit kan vooral handig zijn voor
    teruglezen van de opstartmeldingen die anders veel te snel voorbij
    lopen om te kunnen lezen.
    
    Op de installatiedisk zijn de eerste drie consoles inlogconsoles.
    De vierde console laat  meldingen zien gedurende de installatie
    zoals status tijdens schijfformattering, kernelberichten,
    enzovoort.
    
    Een handige truc is om in te loggen op de tweede virtuele console
    tijdens de installatie.  Je kunt dan met het commando 'df' controleren
    hoe vol je harde schijf is.  Ook kun je zodra de Slint CD-ROM
    is aangekoppeld op /cdrom, de meeste commando's in het live
    bestandssysteem van de schijf gebruiken.
    
    
    PARTITIONEREN VAN JE HARDDISK
    
    Laten we eens kijken naar de voortgang van een Linux
    installatie met de Slint distributie.  Eerst moet je er voor
    zorgen dat je harddisk is gepartitioneerd voor Linux.
    Het setup programma doet dat niet voor je.
    
    Je hebt minstens een partitie van het type Linux nodig, en optioneel
    een swap-partitie.  Ik denk dat je (als je voldoende schijfruimte hebt)
    een eenvoudig te beheren systeem krijgt indien je het als volgt indeelt
    (Windows- of andere partities negerend voor het doel van deze
    illustratie):
    
        [ 6 gig of meer voor / ] 
        [ wat gebruikers dan ook nodig hebben voor /home ]
        [ swap ruimte (overeenstemmend met hoeveelheid  RAM) ]
    
    Sommigen willen een aparte partitie voor /usr/local, maar ik krijg er
    meestal spijt van mijn vrije ruimte op te delen als dat niet nodig is...de
    partitie waar ik iets op wil zetten is altijd vol :^)  Trouwens, als de
    tijd rijp is voor een OS update kun je altijd nog een backup maken van
    /usr/local of die nu een eigen partitie heeft of niet.  In feite is
    het hebben van een aparte /home partitie ook optioneel.  Waarschijnlijk
    is een enkele grote root Linux partitie en een swap-partitie van ongeveer
    1-2 gigabyte het eenvoudigst.
    
    De hoeveelheid schijfruimte die je Linux wilt geven hangt af van hoeveel 
    software je van plan bent te installeren en hoeveel ruimte je over hebt. 
    Mijn primaire Linux partitie is 10 gigabytes.  Als je over deze ruimte
    beschikt zal dat het compileren en uitproberen van grote programma's
    of het werken met grote bestanden-  zoals die bij desktop publishing
    of CD-ROM/DVD brandprogramma's gewoon zijn - mogelijk maken.
    
    Een compleet Slint-systeem (alles -- alle X servers, Emacs,
    the works) neemt ongeveer 5 Gigabytes schuifruimte in beslag.
    Dus 5 - 10 Gig is voldoende voor een complete installatie.
    
    In het verleden heb ik programma-ontwikkeling gedaan op een / 
    partitie van 110 MB.  (Dat was natuurlijk ten tijde van Linux
    versie 0.99p11 of zo...)  Het is nog steeds mogelijk door slimme keuzes
    een klein Linux systeem op een systeem te persen wat echter niet iets 
    voor beginners is.  Dat is meer iets voor een Slint dat wordt gebruikt
    als basis voor een ingebed systeem.  De meesten kiezen een complete
    installatie. Dat is sneller, eenvoudiger en minder foutgevoelig.
    
    Partitioneren doe je met een partitioneertool zoals fdisk.  Er zijn
    twee versies van Linux fdisk beschikbaar.  'fdisk' is de standaard
    versie, en 'cfdisk' is een vriendelijker volledig-scherm versie.  De
    meeste mensen gebruiken momenteel 'cfdisk'  tenzij ze (zoals ik)
    de oudere versie gewend zijn.  Met beide kan dat goed.
    
    Zorg ervoor dat je met Linux fdisk de partities labelled als type 83
    (Linux, de standaard) of type 82 (Linux swap) zodat het Slint setup
    programma ze herkent.  Gebruik daarvoor het 't' commando en 'w' om de
    veranderingen weg te schrijven.
    
    Als je een grafische partitioneertool prefereert kun je alle
    Linux-partities rechtstreeks maken met Linux 'cfdisk'. Of met
    het het oudere 'fdisk' met het 'n' commando een nieuwe partitie
    maken en met het 'w' commando de wijzigingen opslaan. 
    
    Standaard zullen 'fdisk' en 'cfdisk' de eerste harddisk in je machine
    -  /dev/sda -  willen partitioneren.  Om andere drives te partitioneren
    moet je de te partitioneren drive specificeren bij het starten van 'cfdisk'.
    Om bijvoorbeeld de tweede IDE drive te partitioneren typ je:
    
      # cfdisk /dev/sdb
    
    SWAP RUIMTE
    
    Als je machine weinig geheugen heeft, heb je waarschijnlijk al geleerd
    een swap-partitie te activeren om tot hier te komen. Normaal hoef je geen
    swap ruimte handmatig te partitioneren en activeren maar als je installeert
    op een machine met weinig geheugen moet je een swap-partitie formatteren
    en activeren om te kunnen installeren. 
    Zodra je de partitie met fdisk gemaakt hebt doe je 'mkswap' om het swap-
    bestand te maken en 'swapon' om het te activeren.  Controle van de partitie
    tabel met 'fdisk -l' laat het volgende zien:
    
      Device Boot      Start         End      Blocks   Id  System
    /dev/sda8           16650       16898     2000061   82  Linux swap
    
    Dus het commando om te formatteren zou zijn:
    
      # mkswap /dev/sda8
      # sync
    
    En om te activeren:
    
      # swapon /dev/sda8
    
    UITVOEREN VAN HET SETUP PROGRAMMA
    
    Setup heeft nogal wat opties die als je voor het eerst het menu
    ziet best verwarrend kunnen zijn.  Het is echter niet zo moeilijk.
    Begin gewoon bovenaan het scherm en werk naar beneden 
    alle opties af.  Wanneer ik installeer doe ik het meestal in
    deze volgorde:
    
    ADDSWAP   (mijn swap-ruimte instellen)
    TARGET    (mijn Linux/Windows partities en /etc/fstab instellen)
    SOURCE    (de bronlokatie voor de Slint Linux pakketten
               instellen)
    SELECT    (kiezen van de software categorien)
    INSTALL   (installeren van de software, meestal "volledig")
    CONFIGURE (configuren van het geinstalleerde systeem)
    
    Merk op dat setup me na het kiezen van de SWAP optie door
    alle andere opties loodst zonder terug te keren naar het
    hoofdmenu. 
    
    I hoop dat deze opties vooral zelf-verklarend zijn. Lees gedurende
    de installatie het scherm zorgvuldig en het zou moeten lukken.
    
    INDELING VAN JE KEYBOARD:
    
    KEYMAP: Met deze optie kun je je keyboard indeling wijzigen in een
    van de vele internationale indelingen beschikbaar onder Linux.
    Als je een US indeling hebt kun je deze optie overslaan.
    
    
    ...ALS JE KLAAR BENT:
    
    
    EXIT: Slint Linux setup wordt verlaten.
    
    
    Veel plezier met de installatie en het gebruik van Linux!
    
    ---
    Patrick Volkerding
    volkerdi@slackware.com
    Aangepast voor Slint door Didier Spaier

en: Slint Linux Setup (version ${Version})
nl: Slint Linux Setup (versie ${Version})

en: Slint Linux Setup is complete
nl: Installatie van Slint Linux is nu voltooid.

en: Slint PXE Server Help
nl: Slint PXE Server Hulp

en: Slint PXE Server.
nl: Slint PXE-server.

en: Slint PXE Setup (version ${Version})
nl: Slint PXE Setup (versie ${Version})

en: Slint Package Tool (pkgtool version ${Version})
nl: Slint Package Tool (pkgtool versie ${Version})

en: Slint Setup Help
nl: Slint Setup Hulp

en: Slint Setup has detected one or more swap partitions on your system.  These partitions have been preselected to be set up as swap space.  If there are any swap partitions that you do not wish to use with this installation, please unselect them with the up and down arrows and spacebar.  If you wish to use all of them (this is recommended), simply hit the ENTER key.
nl: Slint Setup heeft een of meer wisselgeheugenpartities op je systeem gedetecteerd. Deze partities zijn voorgeselecteerd om ingesteld te worden als wisselgeheugen. Als je een wisselgeheugenpartitie niet voor deze installatie wilt gebruiken, deselecteer die dan met behulp van de op- en neer-pijltjestoetsen en de spatiebalk. Als je ze allemaal wilt gebruiken (aanbevolen), druk dan de ENTER-toets.

en: Slint Setup will now prepare your system's swap space.  When formatting swap partitions with mkswap you may also check them for bad blocks.  This is not the default since nearly all modern hard drives check themselves for bad blocks anyway.  Would you like to check for bad blocks while running mkswap?
nl: Slint setup zal nu het wisselgeheugen van je systeem voorbereiden. Tijdens het formatteren van wisselgeheugenpartities met mkswap kun je ook checken op slechte blokken. Dit is niet de standaard instelling omdat bijna alle moderne harddisks zichzelf hierop al checken. Wil je controleren op slechte blokken tijdens het uitvoeren van mkswap?

en: Slow format that checks for bad blocks
nl: Langzaam formatteren met slechte-blokken controle

en: Some network providers require that the DHCP hostname be set in order to connect.  If so, they'll have assigned a hostname to your machine, which may look something like CC-NUMBER-A (this depends on your ISP).  If you were assigned a DHCP hostname, please enter it below.  If you do not have a DHCP hostname, just hit ENTER or Cancel.
nl: Sommige internetproviders vereisen dat de DHCP-hostnaam wordt ingesteld om te verbinden. Zoja, dan hebben ze een hostnaam aan je machine toegekend welke er ongeveer uit ziet als CC-NUMMER-A (dit verschilt per provider). Als dit het geval is, voer die dan hieronder in. Als je geen DHCP-hostnaam hebt toets dan ENTER of Cancel.

en: Some serial Logitech devices
nl: Sommige seriële Logitech apparaten

en: Some systems might require extra parameters to be passed to the kernel. If you needed to pass parameters to the kernel when you booted the Slint bootdisk, you'll probably want to enter the same ones here.  Most systems won't require any extra parameters.  If you don't need any, just hit ENTER to continue.
nl: Voor sommige systemen is het nodig om extra parameters door te geven aan de kernel. Als je dat moest doen toen je opstartte van de Slint opstartdisk, wil je hier waarschijnlijk dezelfde parameters opgeven. Bij de meeste systemen is dit niet nodig. Als je systeem er geen nodig heeft, toets dan ENTER om door te gaan.

en: Sorry, but a Slint directory could not be found on any USB devices. Exiting back to the top menu.
nl: Sorry, geen Slint directory gevonden op enig USB-apparaat. Terug naar het hoofdmenu.

en: Sorry, but no network card could be probed for on your system.  Some cards (like non-PCI NE2000s) must be supplied with the I/O address to use and can't be probed for safely. You'll have to try to configure the card later by editing /etc/rc.d/rc.modules or recompiling your kernel.
nl: Sorry, er kon geen netwerkkaart op je systeem worden gevonden. Sommige kaarten (zoals niet-PCI NE2000's) moeten worden voorzien van het te gebruiken I/O-adres en kunnen niet veilig worden gedetecteerd. Je zult die kaart later moeten configureren door bewerking van /etc/rc.d/rc.modules of het opnieuw compileren van je kernel.

en: Sorry, but no network card was detected.  Some cards (like non-PCI
    NE2000s) must be supplied with the I/O address to use.  If you have
    an NE2000, you can switch to another console (Alt-F2), log in, and
    load it with a command like this:
    
      modprobe ne io=0x360
nl: Sorry maar er werd geen netwerkkaart gedetecteerd. Voor sommige
    kaarten (zoals niet-PCI NE2000's) moet het I/O-adres worden ingevoerd.
    Als je zo'n kaart hebt schakel dan naar een andere console (Alt-F2), log in
    en laad de module met een commando zoals:
    
    modprobe ne io=0x360

en: Sorry, but no removable USB devices could be found.  Exiting back to the top menu.
nl: Sorry, geen verwijderbare USB-apparaten gevonden. Terug naar het hoofdmenu.

en: Sorry, but the attempt to install LILO has returned an error, so LILO has not been correctly installed.  You'll have to use a bootdisk to start your machine instead.  It should still be possible to get LILO working by editing the /etc/lilo.conf and reinstalling LILO manually.  See the LILO man page and documentation in $LILODOCDIR for more help.  The error message may be seen above.
nl: Sorry maar de poging om LILO te installeren gaf een fout, dus LILO is niet correct geïnstalleerd. Je zult nu je machine met een opstartdisk moeten opstarten. Het zou mogelijk moeten zijn LILO werkend te krijgen door het bewerken van /etc/lilo.conf en LILO handmatig te herinstalleren. Zie de LILO man pagina en documentatie in $LILODOCDIR voor meer hulp. De foutmelding zou hierboven te zien kunnen zijn.

en: Sorry, but the directory $PLINK/kernels was not found.  You may need to install the requested kernel $SLACK_KERNEL manually and then install LILO before your system will be able to boot correctly.
nl: Sorry, maar de directory $PLINK/kernels werd niet gevonden. Je zult waarschijnlijk de gevraagde kernel $SLACK_KERNEL handmatig moeten installeren en daarna LILO, voordat je systeem correct zal kunnen opstarten.

en: Sorry, but the mknod command failed to make the device.  You'll need to go back and try selecting your source media again.  Press ENTER to abort the source media selection process.
nl: Sorry, het mknod commando faalde bij het maken van het device bestand. Je zult moeten teruggaan en je installatie medium opnieuw kiezen. Druk ENTER om het bron medium selectie proces af te breken.

en: Sorry, but you don't have a LILO configuration file that can be viewed.
nl: Sorry, maar je hebt geen LILO configuratiebestand om te bekijken.

en: Spanish (Latin America)
nl: Spaans (Latijs Amerika)

en: Standard Linux Ext2 Filesystem
nl: Standaard Linux Ext2 bestandssysteem

en: Start LILO configuration with a new LILO header
nl: Start LILO configuratie met een nieuwe LILO header

en: Start Linux in Graphical mode
nl: Start Linux in Grafische mode

en: Start over
nl: Opnieuw beginnen

en: Starting gpm:
nl: gpm starten:

en: Stopping gpm...
nl: gpm stoppen...

en: Swedish
nl: Zweeds

en: TARGET PARTITIONS ALREADY CONFIGURED
nl: DOEL PARTITIE AL GECONFIGUREERD

en: TIMEZONE CONFIGURATION
nl: CONFIGURATIE TIJDZONE

en: That UID is already in use; please choose another
nl: Dit UID is al in gebruik; kies een ander

en: That is not a valid expiration date
nl: Dat is geen geldige vervaldatum

en: The AfterStep Window Menager
nl: De Afterstep Window Manager

en: The Apache web server
nl: De Apache webserver

en: The Awesome Window Manager
nl: De Awesome Window Manager

en: The BSD Inetd daemon
nl: De BSD Inetd daemon

en: The Cholesterol Free Desktop Environment
nl: De Cholesterol Free Desktop Environment

en: The Common UNIX Printing system (print spooler choice #1).
nl: Het Common UNIX Printing System (print spooler keuze #1).

en: The Enlightenment 16 window manager
nl: De Enlightenment 16 window manager

en: The Enlightenment 17 window manager
nl: De Enlightenment 17 window manager

en: The LPRng printing system (print spooler choice #2).
nl: Het LPRng printsysteem (print spooler keuze #2).

en: The Linux system logging utilities
nl: De Linux systeemlogprogramma's

en: The Mate desktop
nl: De Mate desktop

en: The MySQL database server
nl: De MySQL databaseserver

en: The Netatalk server is a file and print server for Macintosh networks.
nl: De Netatalk server is een file- en printserver voor Macintosh netwerken.

en: The PCMCIA/Cardbus subsystem is now installed.  Please make sure that
    all of the cards you'll need for the installation are in the machine.
    If you still need to insert any PCMCIA/Cardbus cards, do that now.  Once
    the drive stops (indicating that all needed modules have been
    loaded), then press [enter] to continue.
nl: Het PCMCIA/Cardbus subsysteem is nu geïnstalleerd. Zorg ervoor dat
    alle kaarten die je nodig hebt voor de installatie in je machine aanwezig zijn.
    Als je er nog een PCMCIA/Cardbus kaart in moet steken doe dat dan nu.
    Druk ENTER om door te gaan zodra de drive stopt (wat betekent dat alle
    benodigde modules zijn geladen).

en: The PXE Service is going to run on $INTERFACE  with these values (the defaults should be OK).
    You can change the range of IP addresses used by the DHCP server, if IP addresses in the proposed range are used by computers in your LAN. For instance, your default gateway if you have one.
    
    Also note that we will not validate any changes you make:
nl: De PXE-service zal draaien op $INTERFACE met deze waarden (de standaard waarden zouden OK moeten zijn).
    Je kunt de reeks IP-adressen gebruikt door de DHCP-server wijzigen indien IP-adressen in de voorgestelde reeks al in je LAN worden gebruikt. Bijvoorbeeld de standaard gateway als je die hebt.
    
    Weet dat we veranderingen die je doet niet controleren op juistheid:

en: The SASL authentication server
nl: De SASL authenticatieserver

en: The SSHD (secure shell) daemon
nl: De SSHD (secure shell) daemon

en: The Samba file/print server
nl: De Samba file- en printserver

en: The Sendmail mail server
nl: De Sendmail mailserver

en: The Sendmail server allows your machine to send and receive mail.
nl: De Sendmail server laat je machine mail versturen en ontvangen.

en: The Tab  Window Manager
nl: De Tab Window Manager

en: The USB boot stick has been successfully created on device /dev/$STICK.
nl: De USB bootstick werd succesvol gemaakt op apparaat /dev/$STICK.

en: The USB boot stick has been successfully created on device /dev/$STICK. If you would like to create an additional boot stick, please select 'Create' and we'll go back and make another one, otherwise select 'Continue' to continue configuring your system.
nl: De USB bootstick werd succesvol gemaakt op apparaat /dev/$STICK. Als je nog een bootstick wilt maken selecteer dan 'Maken' en we gaan terug en maken er nog één. Selecteer anders 'Doorgaan' om door te gaan met je systeemconfiguratie.

en: The address you have entered seems to be non-standard. We were expecting
    $ArG2 groups of numbers seperated by dots, like: 127.0.0.1
    Are you absolutely sure you want to use the address $ArG1?
nl: Het adres dat je hebt ingevoerd lijkt niet standaard. We verwachtten
    $ArG2 groepen van cijfers gescheiden door punten, zoals: 127.0.0.1
    Weet je heel zeker dat je adres $ArG1 wilt gebruiken?

en: The auto-detected location to install the LILO boot block is shown below.  If you need to make any changes, you can make them below.  Otherwise, hit ENTER to accept the target location shown.
nl: De  automatisch gedetecteerde locatie om het LILO opstartblok te installeren zie je hieronder. Als je iets wilt veranderen doe dat hier. Toets anders ENTER om de aangegeven locatie te accepteren.

en: The blackbox window manager
nl: De blackbox window manager

en: The directory you want to install from ($SOURCE_DIR) does not seem to exist. Please check the directory and then try again.
nl: De directory waaruit je wilt installeren ($SOURCE_DIR) lijkt niet te bestaan.  Controleer deze directory en probeer het nogmaals.

en: The fluxbox window manager
nl: De fluxbox window manager

en: The gpm program allows you to cut and paste text on the virtual consoles using a mouse.  If you choose to run it at boot time, this line will be added to your /etc/rc.d/rc.gpm:
    
      $GPM -m /dev/mouse -t $MTYPE
    
    Shall we load the gpm program at boot time?
nl: Met het gpm programma kun je tekst in een virtuele console knippen en plakken met een muis. Als je ervoor kiest dit uit te voeren bij het opstarten zal de volgende regel worden toegevoegd aan /etc/rc.d/rc.gpm:
    
    $GPM -m /dev/mouse -t $MTYPE
    
    Zullen we het programma laden bij het opstarten?

en: The keyboard layout supports the language that is normally used on this keyboard.  You would usually select a similar keyboard layout to what you choose for the console. (Defaults to "us")  You can select up to 4 different layouts.
nl: De toetsenbordindeling ondersteunt de taal die normaalgesproken op dit toetsenbord wordt gebruikt. Meestal kies je dezelfde indeling als die van de console. (Standaard "us") Je kunt tot 4 verschillende indelingen kiezen.

en: The network time server
nl: De netwerk time server

en: The next step in your installation may be partitioning your hard drive
    (if you're installing to a Linux partition) with 'fdisk' or 'cfdisk'
    (the menu-driven version of fdisk).  If you already have a partition
    prepared for Linux, run 'setup' to start the installer program.
nl: De volgende stap van je installatie kan zijn het partitioneren van je
    harddisk (als je installeert op een Linux-partitie) met 'fdisk' of 'cfdisk'
    (de menugedreven versie van fdisk). Als je al een partitie voor Linux
    hebt voorbereid, voer dan 'setup' uit voor het installatieprogramma.

en: The packages have been removed. A complete log of the files that were removed has been created in $TMP/PKGTOOL.REMOVED.
nl: De pakketten zijn verwijderd. Een compleet log van de verwijderde bestanden is aangemaakt in $TMP/PKGTOOL.REMOVED.

en: The selected services will be started at boot time.  If you don't need them, you may unselect them to turn them off (which may improve overall system security).  You may also choose to start services that are not run by default, but be aware that more services means less security.  Use the spacebar to select or unselect the services you wish to run. Recommended choices have been preselected.  Press the ENTER key when you are finished.
nl: De geselecteerde services zullen worden gestart tijdens opstarten. Als je dat niet wilt kun je ze deselecteren om ze uit te schakelen (wat de veiligheid van je systeem in zijn geheel ten goede komt). Je kunt ook services laten starten die standaard uit staan, maar bedenk dat meer services gelijk staat met minder veiligheid. Gebruik de spatiebalk om services die je wilt opstarten te (de)selecteren. Aanbevolen opties zijn al voorgeselecteerd. Druk ENTER wanneer je klaar bent.

en: The syslogd and klogd daemons log important messages under /var/log.
nl: De syslogd en klogd daemons loggen belangrijke berichten onder /var/log.

en: There are some variations avaiable for keyboard layout "$ArG1".
    Select the one your keyboard uses or none if your keyboard doesn't use a layout variant.  If in doubt, select none.  (Defaults to "none")
nl: Er zijn enige variaties beschikbaar voor toetsenbordindeling "$ArG1".
    Kies welke je toetsenbord gebruikt of geen als je toetsenbord geen indelingsvariant gebruikt. Kies bij twijfel: geen. (Standaard is "geen")

en: There doesn't seem to be a device by the name of $DRIVE_FOUND in the /dev directory, so we will have to create it using the major and minor numbers for the device.  If you're using a bootdisk with a custom CD/DVD driver on it, you should be able to find these numbers in the documentation.  Also, see the 'devices.txt' file that comes with the Linux kernel source.  If you don't know the numbers, you'll have to hit Esc to abort. Enter the major and minor numbers for the new device, separated by one space:
nl: Een device met de naam $DRIVE_FOUND is niet aanwezig in de /dev directory, deze zal moeten worden gemaakt aan de hand van de major en minor getallen voor het apparaat. Als je een bootdisk gebruikt met een custom CD/DVD driver dan moet je die getallen in de documentatie kunnen vinden. Kijk ook in het bestand 'devices.txt' in de Linux kernel broncode. Als je deze getallen niet weet, zul je ESC moeten drukken om af te breken. Voer de major en minor getallen in voor het nieuwe apparaat, gescheiden door een spatie:

en: There don't seem to be any partitions on this machine of type Linux.  You'll need to make at least one of these to install Linux. To do this, you'll need to leave 'setup', and make the partitions using 'cfdisk' (MBR partitions) or 'cgdisk' (GPT partitions). For more information, read the 'setup' help file from the next menu.
nl: Er lijken geen Linux-partities op deze machine aanwezig te zijn. Je moet er minstens één maken om Linux te kunnen installeren. Hiervoor moet je 'setup' verlaten en de partities maken met 'cfdisk' (MBR-partities) of 'cgdisk' (GPT-partities). Lees voor meer informatie het 'setup' help-bestand uit het volgende menu.

en: There is currently no password set on the system administrator account (root).  It is recommended that you set one now so that it is active the first time the machine is rebooted.  This is especially important if you're using a network enabled kernel and the machine is on an Internet connected LAN.  Would you like to set a root password?
nl: Er is momenteel geen wachtwoord ingesteld voor het systeembeheerders- account (root). Het wordt aanbevolen dat je er nu een instelt zodat het actief is wanneer je je systeem voor de eerste keer opstart. Dit is vooral van belang als je een kernel met ingeschakelde netwerkmogelijkheden gebruikt en verbonden bent met internet. Wil je nu een root-wachtwoord instellen?

en: There was a fatal error attempting to install $ArG2. The package may be corrupt, the installation media may be bad, one of the target drives may be full, or something else has caused the package to be unable to be read without error.  You may hit enter to continue if you wish, but if this is an important required package then your installation may not work as-is.
nl: Er was een fatale fout tijdens installatie van $ArG2. Het pakket is misschien beschadigd, het installatiemedium kan slecht zijn, één van de doelschijven kan vol zijn of het pakket kan om een andere reden niet worden gelezen. Je kunt ENTER drukken als je wilt, maar als dit een belangrijk vereist pakket is, kan je installatie straks anders werken dan verwacht.

en: There was a problem mounting your partition. Would you like to:
nl: Er was een probleem bij het aankoppelen van je partitie. Wil je:

en: There was an error attempting to mount the CD/DVD on $DRIVE_FOUND.  Maybe the device name is incorrect, the disc is not in the drive, or the kernel you are using does not support the device. (possibly an incorrect bootdisk) What would you like to do now?
nl: Er is een fout opgetreden bij een poging om de CD/DVD aan te koppelen op $DRIVE_FOUND . Misschien is de naam van het apparaat incorrect, of anders is de disk is niet in de drive , of de kernel die je gebruikt ondersteunt het apparaat niet. (mogelijk de verkeerde bootdisk gebruikt). Hoe wil je nu verder?

en: These are possibly Windows or DOS partitions. They will be treated
    as such if you install them using this menu.
nl: Dit zijn waarschijnlijk Windows of DOS-partities. Ze zullen als zodanig
    behandeld worden als je ze installeert via dit menu.

en: These are the settings you have entered.  To accept them and complete the networking setup, press enter.  If you need to make any changes, you can do that now (or reconfigure later using 'netconfig').
nl: Dit zijn de instellingen die je hebt opgegeven. Toets ENTER om ze door te voeren. Als je hier nog iets aan wilt veranderen kun je dat nu nog doen (of later herconfigureren met 'netconfig').

en: Third CD/DVD drive
nl: Derde CD/DVD drive

en: Third parallel port ATAPI CD
nl: Derde parallelle ATAPI CD

en: This installer has speech and Braille device support in order
    to be accessible to visually impaired users. To have speech turned on
    during installation type S, then press [Enter]. Else, just press Enter.
nl: Deze installer ondersteunt spraak- en Braille- apparaten om
    toegankelijk te zijn voor slechtzienden. Om spraak in te schakelen 
    tijdens de installatie typ S en dan Enter.
    Anders typ Enter.

en: This is it... if you want to bail out, hit Control-C.  Otherwise, press
    ENTER to go ahead and make the account.
nl: Dit was het... druk Control-C als je wilt annuleren. Druk anders
    ENTER om door te gaan en het account te maken.

en: This machine appears to be using EFI/UEFI, but no EFI System Partition was found.  You'll need to make an EFI System Partition in order to boot from the hard drive.  To do this, leave 'setup', and use 'cgdisk' to make a 100MB partition of type EF00.  For more information, read the 'setup' help file from the next menu.
nl: Deze machine lijkt EFI/UEFI te gebruiken maar er werd geen EFI systeempartitie gevonden. Je moet een EFI systeempartitie maken om van de harddisk te kunnen opstarten. Verlaat hiervoor 'setup' en maak met 'cgdisk' een 100MB partitie van type EF00.
    Lees voor meer informatie het 'setup' help-bestand uit het volgende menu.

en: This menu directs the creation of the LILO config file, lilo.conf. To install, you make a new LILO configuration file by creating a new header and then adding one or more bootable partitions to the file. Once you've done this, you can select the install option. Alternately, if you already have an /etc/lilo.conf, you may reinstall using that. If you make a mistake, you can always start over by choosing 'Begin'. Which option would you like?
nl: Dit menu maakt een LILO configuratiebestand, lilo.conf, aan. Om LILO te installeren maak je een nieuw LILO configuratiebestand door een nieuwe header te creëren en één of meer opstartbare partities aan het bestand toe te voegen. Als je dit hebt gedaan kun je de installatie-optie kiezen. Als alternatief - indien je al een /etc/lilo.conf hebt - kun je hiermee LILO herinstalleren. Als je iets fout doet kun je altijd opnieuw beginnen door 'Begin' te kiezen. Welke optie kies je?

en: This next step is optional - you can set the directories in your package
    to some sane permissions. If any of the directories in your package have
    special permissions, then DO NOT reset them here!
    
    Would you like to reset all directory permissions to 755 (drwxr-xr-x) and
    directory ownerships to root.root
nl: De volgende stap is optioneel - je kunt de permissies voor de directories
    in je pakket terugzetten naar gangbare waarden. Als een directory in je
    pakket speciale permissies heeft verander die hier dan NIET!
    
    Wil je de permissies van alle directories terugzetten naar
    755 (drwxr-xr-x) en eigendom naar root:root

en: This part of the configuration process will create a /dev/mouse link pointing to your default mouse device.  You can change the /dev/mouse link later if the mouse doesn't work, or if you switch to a different type of pointing device.  We will also use the information about the mouse to set the correct protocol for gpm, the Linux mouse server.  Please select a mouse type from the list below:
nl: Dit deel van het configuratieproces maakt een /dev/mouse link wijzend naar het standaard muisapparaat. Je kunt deze /dev/mouse link als hij niet werkt later weer wijzigen of omschakelen naar een ander type aanwijsapparaat. We zullen de informatie van de muis ook gebruiken voor de instelling van gpm, de Linux muisserver. Kies een muistype uit de lijst hieronder:

en: This script should be executed by root.
nl: Dit script moet door root worden uitgevoerd.

en: This supports PCMCIA or Cardbus cards used with laptops.
nl: Dit ondersteunt PCMCIA- of Cardbuskaarten zoals gebruikt in laptops.

en: Timezone $TIMEZONE could not be found. You may try again
    if you wish. Make sure you type the name exactly as it appears - this
    configuration script is case sensitive.
    
    Press [enter] to continue.
nl: Tijdzone $TIMEZONE kon niet worden gevonden. Je mag het nog eens
    proberen als je wilt. Typ de naam exact zoals weergegeven - dit
    configuratiescript is hoofdlettergevoelig.
    
    Druk ENTER om door te gaan.

en: Timezone?
nl: Tijdzone?

en: To display keyboard shortcuts for reviewing the screen with speech
    press R, then press [Enter],
    Else, just press [Enter]:
nl: Typ R en dan Enter om sneltoetsen om het scherm te bekijken door middel van spraak weer te geven.
    Anders typ Enter:

en: Try to install LILO automatically
nl: Probeer LILO automatisch te installeren

en: Try to mount the disk again
nl: Probeer opnieuw disk aan te koppelen

en: Turkish
nl: Turks

en: Twiddler keyboard, by HandyKey Corp
nl: Twiddler toetsenbord, van HandyKey Corp

en: Type in the CD or DVD device to use
nl: Typ de naam van het te gebruiken CD of DVD device

en: Type it at the prompt below exactly as it appears above.  (NOTE: If you don't
    see your timezone, use "timeconfig" again after booting for the verbose list)
nl: Typ het achter de prompt exact zoals hierboven weergegeven. (NOOT: Als je je
    tijdzone niet ziet, gebruik dan 'timeconfig' direct na opnieuw opstarten
    voor de uitgebreidde lijst)

en: Type your answer now:
nl: Geef nu je antwoord:

en: UEFI FIRMWARE DETECTED
nl: UEFI FIRMWARE GEDETECTEERD

en: UIDs are numerics only
nl: UIDs bevatten alleen cijfers

en: UNCONFIGURED NETWORK DEVICE
nl: ONGECONFIGUREERD NETWERKAPPARAAT

en: USB BOOT STICK CREATED
nl: USB-BOOTSTICK GEMAAKT

en: USB PACKAGE SOURCE FOUND
nl: USB PAKKETTENBRON GEVONDEN

en: USB connected mouse
nl: USB-muis

en: USE A NAMESERVER?
nl: GEBRUIK JE EEN NAAMSERVER?

en: USE ISO IMAGE
nl: GEBRUIK ISO IMAGE

en: Ukrainian
nl: Oekraïens

en: Unable to install $package:  tar archive is corrupt (tar returned error code $TARERROR)
nl: Kan $package niet installeren: tar archief is beschadigd (tar foutcode  $TARERROR)

en: Unless your existing installation script already contains the code
    to create these links, you should append these lines to your existing
    install script. Now's your chance. :^)
    
    Would you like to add this stuff to the existing install script and
    remove the symbolic links
nl: Tenzij je huidige installatiescript reeds de code bevat om deze
    links te maken moet je deze regels aan je bestaande installatiescript
    toevoegen. Nu is je kans.:^)
    
    Wil je deze regels aan je bestaande script toevoegen en de
    symbolische links verwijderen

en: Unrecognized option $ArG1
nl: Niet herkende optie $ArG1

en: Updating boot/grub/grub.cfg...
nl: Updaten van boot/grub/grub.cfg...

en: Updating your ./install/doinst.sh (prepending symlinks)...
nl: Je ./install/doinst.sh updaten (symlinks vooraan toevoegen)...

en: Updating your ./install/doinst.sh...
nl: Je ./install/doinst.sh updaten...

en: Upgrading $OLD package using $INCOMINGDIR/$NNAME
nl: Opwaarderen van $OLD pakket met $INCOMINGDIR/$NNAME

en: Usage:
nl: Gebruik:

en: Usage: explodepkg package_name [package_name2, ...]
    
    Explodes a Slackware compatible software package
    (or any tar+{gzip,bzip2,lzma,xz archive) in the current directory.
    Equivalent to (for each package listed):
    
      ( umask 000 ; cat package_name | COMPRESSOR -dc | tar xvf package_name )
    
    Note: This should only be used for debugging or examining packages, not for 
    installing them.  It doesn't execute installation scripts or update the package
    indexes in /var/log/packages and /var/log/scripts.
nl: Gebruik: explodepkg pakketnaam [pakketnaam2, ...]
    
    Decomprimeert een Slackware compatibel softwarepakket
    (of elk tar+{gzip,bzip,lzma,xz archief} in de huidige directory.
    Gelijkwaardig aan (voor elk aangegeven pakket):
    
      ( umask 000 ; cat pakketnaam | COMPRESSOR -dc | tar xvf pakketnaam )
    
    Noot: Alleen te gebruiken voor voor pakket-inspecte en foutopsporing,
    niet voor installatie. Het voert geen installatiescripts en updates van
    pakketindexen in /var/log/packages en /var/log/scripts uit.

en: Usage: installpkg [options] <package_filename>
    
    Installpkg is used to install a .t{gz,bz,lz,xz} package like this:
       installpkg slackware-package-1.0.0-i486-1.tgz (or .tbz, .tlz, .txz)
    
    options:      --warn (warn if files will be overwritten, but do not install)
                  --root /mnt (install someplace else, like /mnt)
                  --infobox (use dialog to draw an info box)
                  --terse (display a one-line short description for install)
                  --menu (confirm package installation with a menu)
                  --md5sum (record the package's md5sum in the metadata file)
nl: Gebruik: installpkg [options] <pakketnaam>
    
    Installpkg installeert een .t{gz,bz,lz,xz} pakket op deze manier:
       installpkg slackwarepakket-1.0.0-i486-1.tgz (of .tbx, .tlz, .txz)
    
    Opties:  --warn (waarschuw als bestanden worden overschreven maar installeer niet echt).
    --root /mnt (installeer ergens anders, zoals in /mnt).
    --infobox (gebruik dialoog om een infobox te maken).
    --terse (geef een installatiebeschrijving van één regel).
    --menu (bevestig pakketinstallatie via een menu).
    --md5sum (neem de md5sum van de pakketten op in het metadata bestand).

en: Usage: makepkg package_name.tgz
           (or: package_name.tbz, package_name.tlz, package_name.txz)
    
    Makes a Slackware compatible package containing the contents of the current
    and all subdirectories.  If symbolic links exist, they will be removed and
    an installation script will be made to recreate them later. This script will
    be called "install/doinst.sh". You may add any of your own ash-compatible
    shell scripts to this file and rebuild the package if you wish.
    
    options:  -l, --linkadd y|n (moves symlinks into doinst.sh: recommended)
              -p, --prepend (prepend rather than append symlinks to an existing
                             doinst.sh.  Useful to link libraries needed by
                             programs in the doinst.sh script)
              -c, --chown y|n (resets all permissions to root:root 755
                               - not generally recommended)
    
    If these options are not set, makepkg will prompt as appropriate.
nl: Gebruik: makepkg pakketnaam.tgz
    (of: pakketnaam.tbz, pakketnaam.tlz, pakketnaam.txz)
    
    Maakt een Slackware-compatibel pakket met de inhoud van de huidige en alle
    subdirectories. Als symbolische links bestaan worden ze verwijderd en
    een installatiescript wordt gemaakt om ze later weer te herstellen. Dit
    script heet "install/doinst.sh". Je kunt je eigen ash-compatibele shellscripts
    hieraan toevoegen en het pakket opnieuw opbouwen als je dat wilt.
    
    opties: -l, --linkadd y|n (verplaatst symlinks naar doinst.sh: aanbevolen)
    -p, --prepend (plaatst symlinks vooraan in een bestaand doinst.sh
    in plaats van achteraan. Handig voor het linken van libraries
    nodig voor programma's in dit doinst.sh
    -c, --chown y|n (reset alle permissies naar root:root 755
    - over het algemeen niet aanbevolen)
    
    Als deze opties niet worden gebruikt zal makepkg erom vragen indien nodig.

en: Usage: upgradepkg newpackage [newpackage2 ... ]
           upgradepkg oldpackage%newpackage [oldpackage2%newpackage2 ... ]
           
    Upgradepkg upgrades a Slint package (.tgz, .tbz, .tlz, .txz) from an
    older version to a newer one.  It does this by INSTALLING the new package
    onto the system, and then REMOVING any files from the old package that
    aren't in the new package.  If the old and new packages have the same
    name, a single argument is all that is required.  If the packages have
    different names, supply the name of the old package followed by a percent
    symbol (%), then the name of the new package.  Do not add any extra
    whitespace between pairs of old/new package names.
    
    Before upgrading a package, save any configuration files (such as in /etc)
    that you wish to keep.  Sometimes these will be preserved, but it depends
    on the package.  If you want to force new versions of the config files
    to be installed, remove the old ones manually prior to running upgradepkg.
    
    To upgrade in a directory other than / (such as /mnt):  
    
       ROOT=/mnt upgradepkg package.tgz (or .tbz, .tlz, .txz)
nl: Gebruik: upgradepkg nieuwpakket [nieuwpakket2 ...]
           upgradepkg oudpakket%nieuwpakket [oudpakket2%nieuwpakket2 ...]
           
    Upgradepkg waardeert een Slint-pakket (.tgz, .tbz, .tlz, .txz) op van een
    oude versie naar een nieuwere. Het doet dit door het nieuwe pakket te
    INSTALLEREN en dan alle bestanden niet aanwezig in het nieuwe pakket te
    VERWIJDEREN. Als het oude en nieuwe pakket dezelfde naam hebben voldoet
    een enkel argument. Als de pakketten een verschillende naam hebben, voer
    dan de oude pakketnaam in gevolgd door het procent (%) symbool en daarna
    de naam van het nieuwe pakket. Laat geen spaties tussen combinaties van
    oude/nieuwe pakketnamen.
    
    Maak voor het opwaarderen van een pakket een kopie van eventuele
    configuratiebestanden (zoals in /etc). Soms blijven deze onveranderd
    maar dat hangt af van het pakket. Als je het installeren van nieuwe
    configuratiebestanden wilt forceren moet je de oude vóór het opwaarderen
    handmatig verwijderen.
    
    Om in een andere directory dan / (zoals /mnt) op te waarderen:  
    
    ROOT=/mnt upgradepkg pakket.tgz (of .tbz, .tlz, .txz)

en: Use a DHCP server to configure ethernet
nl: Gebruik een DHCP-server om ethernet te configureren

en: Use a Slint DVD
nl: Gebruik een Slint-DVD

en: Use a hard drive partition
nl: Gebruik een hardeschijfpartitie

en: Use a joystick as a mouse
nl: Gebruik een joystick als muis

en: Use a pre-mounted directory
nl: Gebruik een aangekoppelde directory

en: Use a static IP address to configure ethernet
nl: Gebruik een vast IP-adres om ethernet te configureren

en: Use expert lilo.conf setup menu
nl: Gebruik het lilo.conf instelmenu voor experts

en: Use the standard Linux console (the safe choice)
nl: Gebruik de standaard Linux console (de veilige keuze)

en: Used for interprocess communication and coordination.
nl: Gebruikt voor communicatie en coordinatie tussen processen.

en: User "$LOGIN" already exists; please choose another
nl: Gebruiker "$LOGIN" bestaat al; kies een andere:

en: User "$LOGIN" contains illegal characters (period/dot); please choose another
nl: Gebruiker "$LOGIN" bevat verboden karakters (punten); kies een andere:

en: User "$LOGIN" contains illegal characters (uppercase); please choose another
nl: Gebruiker "$LOGIN" bevat verboden karakters (hoofdletters); kies een andere:

en: User ID ('UID') [ defaults to next available ]:
nl: Gebruikers ID ('UID') [standaard de eerst beschikbare ]:

en: User names cannot begin with a number; please choose another
nl: Gebruikersnamen mogen niet met een cijfer beginnen; kies een andere

en: Verifying package $package_name.
nl: Pakket $package_name controleren.

en: View information about package
nl: Bekijk informatie over een pakket

en: View the list of files contained in a package
nl: Bekijk de lijst met bestanden in een pakket

en: View your current /etc/lilo.conf
nl: Bekijk je huidige /etc/lilo.conf

en: WARNING
nl: WAARSCHUWING

en: WARNING:  /usr/share/info (with possibly not gzipped info pages) detected
nl: WAARSCHUWING: /usr/share/info (met mogelijk ongecomprimeerde info pagina's) gevonden

en: WARNING:  /usr/share/man (with possibly not gzipped man pages) detected
nl: WAARSCHUWING: /usr/share/man (met mogelijk ongecomprimeerde man pagina's) gevonden

en: WARNING:  Package has not been created with 'makepkg'
nl: WAARSCHUWING: Pakket is niet gemaakt met 'makepkg'

en: WARNING:  gzip test failed on
nl: WAARSCHUWING: gzip test mislukt op

en: WARNING:  site_perl directory detected (this is fine for a local package build)
nl: WAARSCHUWING: site_perl directory gevonden (dit is OK voor een lokale pakketcompilatie)

en: WARNING:  zero length file
nl: WAARSCHUWING: leeg bestand

en: WARNING: $PWD is chmod $OLDROOTPERMS
    temporarily changing to chmod 755
nl: WAARSCHUWING: $PWD is chmod $OLDROOTPERMS
    wordt tijdelijk veranderd in chmod 755

en: WARNING: $ROOT/$FILE changed after package installation.
nl: WAARSCHUWING: $ROOT/$FILE gewijzigd na pakketinstallatie.

en: WARNING: NO ROOT PASSWORD DETECTED
nl: WAARSCHUWING: GEEN ROOT WACHTWOORD GEDETECTEERD

en: WARNING: Nonexistent $ROOT/$FILE was found in another package. Skipping.
nl: WAARSCHUWING: Niet bestaand $ROOT/$FILE gevonden in ander pakket. Overslaan.

en: WARNING: Nonexistent $ROOT/$LINK (symlink) was found in another package. Skipping.
nl: WAARSCHUWING: Niet bestaande $ROOT/$LINK (symlink) gevonden in een ander pakket. Overslaan.

en: WARNING: Unique directory $ROOT/$DIR contains new files
nl: WAARSCHUWING: Unieke directory $ROOT/$DIR bevat nieuwe bestanden

en: WARNING: pkgtools are unstable with tar > 1.13.
             You should provide a "tar-1.13" in your $PATH.
nl: WAARSCHUWING: pkgtools is onstabiel met tar > 1.13.
    Je moet een "tar-1.13" in je $PATH voorzien.

en: WARNING: pkgtools are unstable with tar > 1.13.
    You should provide a "tar-1.13" in your $PATH
nl: WAARSCHUWING: pkgtools zijn niet stabiel met tar > 1.13.
    Zorg voor een "tar-1.13" in je $PATH

en: WELCOME TO PXE CONFIGURATION
nl: WELKOM BIJ PXE CONFIGURATIE

en: Wacom serial graphics tablet
nl: Wacom serieel grafisch tablet

en: Warning: "$HME" already exists !
nl: Waaschuwing: "$HME" bestaat al !

en: Warning: ${SHL} does not exist as a file
nl: Waarschuwing: ${SHL} bestaat niet als bestand

en: Warning: ${SHL} is not in ${sfile} (potential problem using FTP)
nl: Waarschuwing: ${SHL} is niet in ${sfile} (potentieel probleem bij gebruik van FTP)

en: Warning: an error occurred while setting finger information
nl: Waarschuwing: fout tijdens instellen van finger informatie

en: We will be asking you a few questions now. The answers will be used to start a PXE service on this computer which does not interfere with other services in your network.
    
    The only assumption is, that there is NO PXE service running on your local network at this moment.
    
    If in doubt, leave the defaults.
nl: We stellen je nu een paar vragen. Op basis van de antwoorden zal er een PXE-service op deze computer worden gestart die andere services op je netwerk niet zal verstoren.
    
    Aangenomen dat er op het moment geen andere PXE-service draait op je lokale netwerk.
    
    Verander bij twijfel niets aan de standaard waarden.

en: We will now probe your sound cards.
    Please wait until you hear an alarm sound, then press Enter.
nl: We proberen nu je geluidskaart te detecteren.
    Wacht totdat je een waarschuwingsgeluid hoort. Druk dan Enter.

en: Welcome to Slint Linux Setup.
    Select an option below using the UP/DOWN keys and SPACE or ENTER.
    Alternate keys may also be used: '+', '-', and TAB.
nl: Welkom bij Slint Linux Setup.
    Kies een optie hieronder met de OP/NEER toetsen, spatiebalk of ENTER.
    Alternatieve toetsen werken ook: '+', '-' en TAB.

en: Welcome to Slint PXE Setup.
    Select an option below using the UP/DOWN keys and SPACE or ENTER.
    
    Alternate keys may also be used: '+', '-', and TAB.
nl: Welkom bij Slint PXE Setup.
    Kies een optie beneden met de OP/NEER toetsen, spatiebalk of ENTER.
    
    Alternatieve toetsen kunnen ook worden gebruikt: '+', '-' en TAB.

en: Welcome to the Slint Linux installation media! (version ${Version})
    
    ######  IMPORTANT!  READ THE INFORMATION BELOW CAREFULLY.  ######
    
    On the device where Slint will be installed you will need:
    - at least one partition of type 'Linux', of size at least ${GCOUNTMIN}G,
      for the system itself (not counting the user files).
    - if the device has a GPT layout, a small (4M) partition of type ef02
      (BIOS Boot partition) to install GRUB on this drive in Legacy mode.
    - an EFI System partition, of type ef01, to install GRUB in EFI mode,
      of size at least 100M, unless you want to use an existing one.
    
    It is recommended that you have a swap partition (type 'Linux swap')
    prior installation, but you can also set up a swap file afterwards.
    
    On the next screen we will present the tools you can use to partition
    the device.
    
    You may now login as 'root'.
    
    Slint login:
nl: Welkom bij het Slint Linux installatiemedium! (versie ${Version})
    
    ###### BELANGRIJK! LEES DE INFORMATIE HIERONDER AANDACHTIG!. ######
    
    Op het apparaat waar je Slint wilt installeren heb je het volgende nodig:
     - Minimaal één partitie van het type 'Linux' met een omvang van ${GCOUNTMIN}G
    voor het systeem zelf (eigen bestanden niet meegerekend).
    - Als het apparaat een GPT indeling heeft een kleine (4M) ef02 partitie
    (BIOS Boot partitie) voor de installatie van GRUB op dit apparaat in Legacy Mode.
    - Een EFI systeempartitie van het type ef01 voor de installatie van GRUB in EFI Mode
    van minstens 100M tenzij je hier een bestaande partitie voor wilt gebruiken.
    
    Aanbevolen wordt voor de installatie een swap-partitie (type 'Linux swap') te maken
    maar achteraf een swap-bestand maken kan ook.
    
    Op het volgende scherm zie je de tools die je kunt gebruiken om om
    het apparaat de partitioneren.
    
    Je mag nu inloggen als 'root'.
    
    Slint login:

en: Welcome to the Slint auto-partitioning tool.
nl: Welkom bij het Slint autopartitionerings tool

en: What is the IP address of your NFS server?
nl: Wat is het IP adres van je NFS server?

en: Which Linux partition would you like LILO to boot?
nl: Welke Linux partitie wil je dat LILO opstart?

en: Which one would you like LILO to boot?
nl: Welke wil je dat LILO opstart?

en: Will you be accessing a nameserver?
nl: Ga je een naamserver gebruiken?

en: Would you like to configure your network?
nl: Wil je je netwerk configureren?

en: Would you like to configure your timezone
nl: Wil je je tijdzone configureren

en: Would you like to install a boot menu entry so that you can easily select Slint when you boot your machine?  WARNING:  DO NOT install a boot menu entry on Apple hardware.  Apple computers use a different type of EFI firmware, and efibootmgr has been known to damage them.  On all other computers, it is recommended to add a boot menu entry.  Please select an option:
nl: Wil je een optie aan het opstartmenu toevoegen zodat je Slint kunt kiezen als je je machine opstart? WAARSCHUWING: Maak GEEN optie in het opstartmenu op Apple hardware. Apple computers gebruiken een ander type EFI firmware en efibootmgr kan deze beschadigen! Op alle andere computers wordt het aanbevolen een optie in het opstartmenu te maken. Kies alsjeblieft een optie:

en: Would you like to use a boot screen with an image? If you answer no here, the standard LILO menu will be used.
nl: Wil je een opstartscherm gebruiken met plaatje? Indien je Nee antwoordt wordt het standaard LILO-menu gebruikt.

en: X CONFIGURED
nl: X GECONFIGUREERD

en: XFS is SGI's journaling filesystem that originated on IRIX.
nl: XFS is SGI's bestandssysteem met een journaal, ontstaan op IRIX.

en: YOUR NEW /etc/lilo.conf
nl: JE NIEUWE /etc/lilo.conf

en: YOUR OLD /etc/lilo.conf
nl: JE OUDE /etc/lilo.conf

en: You already have an /etc/fstab on your install partition.  If you were just adding software, you should probably keep your old /etc/fstab.  If you've changed your partitioning scheme, you should use the new /etc/fstab.  Do you want to replace your old /etc/fstab with the new one?
nl: Je hebt al een /etc/fstab op je installatiepartitie. Als je alleen software toevoegde wil je waarschijnlijk je oude /etc/fstab behouden. Als je je partitie-indeling hebt veranderd, gebruik dan de nieuwe /etc/fstab. Wil je je oude /etc/fstab vervangen door de nieuwe?

en: You can create regular user accounts now, before even starting your new system.
nl: Je kunt nu gewone gebruiker accounts maken, zelfs voor je je nieuwe systeem start.

en: You can't add partitions unless you start over with a new LILO header.
nl: Je kunt geen partities toevoegen zonder te beginnen met een nieuwe LILO-header.

en: You have not created a swap partition with Linux fdisk.  Do you want to continue installing without one?
nl: Je hebt geen wisselgeheugenpartitie aangemaakt met Linux fdisk. Wil je doorgaan met installatie zonder wisselgeheugen?

en: You may now reboot your system once you are ready.
    You can issue the 'reboot' command; or if your system has
    a keyboard attached, you can use the key combination: control+alt+delete
nl: Je kunt je systeem nu herstarten wanneer je klaar bent.
    Je kunt hiervoor het 'reboot' commando gebruiken; of als het systeem
    een keyboard aangekoppeld heeft, kun je ook de toetscombinatie control+alt+delete gebruiken.

en: You may select one of the following keyboard maps.  If you do not select a keyboard map, $DefaultKeyMap is the current value.  Use the UP/DOWN arrow keys and PageUp/PageDown to scroll through the whole list of choices.
nl: Je kunt een van de volgende toetsenbord indelingen selecteren. Als je geen indeling selecteert, wordt $DefaultKeyMap gebruikt. Gebruik de Omhoog/Omlaag pijltjestoetsen en Pagina Omhoog/Omlaag toetsen om door de volledige lijst met keuzemogelijkheden te lopen.

en: You might need extra parameters to be included in the boot command line of the installed system. If you typed parameters before booting the Slint installer, you will probably want to enter the same ones here. If you don't need any extra parameter to be included, just press ENTER to continue.
nl: Voor sommige systemen is het nodig om extra parameters aan de kernel door te geven. Als je dat moest doen toen je opstartte van de Slint opstartdisk, wil je hier waarschijnlijk dezelfde parameters opgeven. Bij de meeste systemen is dit niet nodig. Druk in dat geval ENTER om door te gaan.

en: You need to install the packages before configuring the system.
    
    Please press ENTER to return to the main menu.
nl: Je moet de pakketten installeren voordat je het systeem configureert.
    
    Druk op ENTER om naar het hoofdmenu terug te keren.

en: You seem to have more than one partition tagged as type Linux.  You may use these to distribute your Linux system across more than one partition.  Currently, you have $ROOT_DEVICE mounted as your / partition.  You might want to mount directories such as /home or /usr/local on separate partitions.  You should not try to mount /etc, /sbin, or /bin on their own partitions since they contain utilities needed to bring the system up and mount partitions.  Also, do not reuse a partition that you've already entered before.  Please select one of the Linux partitions listed below, or if you're done, hit <Continue>.
nl: Je hebt meerdere partities gelabeld als Linux type. Je zou deze kunnen gebruiken om je Linux systeem over meerdere partities te verdelen. Momenteel is $ROOT_DEVICE als / partitie aangekoppeld. Je zou directories als /home of /usr/local aan aparte partities kunnen koppelen. Probeer niet /etc, /sbin of /bin aan een eigen partitie te koppelen omdat deze directories hulpprogramma's bevatten benodigd om het systeem te starten en partities aan te koppelen. Gebruik ook geen partitie die al eerder is ingevoerd. Selecteer een van de Linux partities van de lijst hieronder of <Continue> als je klaar bent.

en: You should see no mount errors:
nl: Je zou geen aankoppelfouten mogen zien:

en: You're running off the hard drive filesystem. Is this machine currently running on the network you plan to install from? If so, we won't try to reconfigure your ethernet card.
    
    Are you up-and-running on the network?
nl: Je draait vanaf het harddisk bestandssysteem. Hangt deze machine nu in het netwerk waarvan je het wilt installeren? Als dat zo is proberen we je ethernetkaart niet te herconfigureren.
    
    Hang je in het netwerk?

en: Your mouse requires a serial port.  Which one would you like to use?
nl: Je muis heeft een seriële poort nodig. Welke wil je gebruiken?

en: Your networking system is now configured to use DHCP:
    
      Hostname:     $HOSTNM
      Domain name:  $DOMAIN
      IP address:   (use DHCP server)
      Netmask:      (use DHCP server)
      Gateway:      (use DHCP server)
      Nameserver:   (use DHCP server)
    
    Is this correct?  Press 'Yes' to continue, or 'No' to reconfigure.
nl: Je netwerksysteem is nu ingesteld op DHCP:
    
      Hostnaam: $HOSTNM
      Domeinnaam: $DOMAIN
      IP-adres: (gebruik DHCP-server)
      Subnetmasker: (gebruik DHCP-server)
      Gateway: (gebruik DHCP-server)
      Naamserver: (gebruik DHCP-server)
    
    Is dit correct? Toets 'Ja' voor doorgaan of 'Nee' voor herconfiguratie.

en: Your networking system is now configured to use NetworkManager for
    wired and wireless network management.  To set up wireless networks
    and view status, add the Network Management control panel widget to
    your KDE desktop.
    
    Is this correct?  Press 'Yes' to confirm, or 'No' to reconfigure.
nl: Je netwerksysteem is nu ingesteld voor het gebruik van NetworkManager
    voor bedraad en draadloos netwerkbeheer. Voeg voor het instellen van
    draadloze netwerken en het bekijken van de status de Network Management
    widget toe aan je KDE desktop.
    
    Is dit correct? Druk 'Ja' om te bevestigen of 'Nee' voor opnieuw.

en: Your networking system is now configured to use loopback:
    
    IP address: 127.0.0.1
    Netmask: 255.255.255.0
    
    Is this correct?  Press 'Yes' to continue, or 'No' to reconfigure.
nl: Je netwerksysteem is nu ingesteld voor gebruik van loopback:
    
    IP-adres: 127.0.0.1
    Subnetmasker: 255.255.255.0
    
    Is dit correct? Toets 'Ja' voor doorgaan of  'Nee' voor herconfiguratie.

en: Your new X configuration file has been saved to /etc/X11/xorg.conf.  You may still need to add or adjust some values in the file to achieve the desired screen resolution. For complete information about making these adjustments, please refer to: man xorg.conf.
nl: Je nieuwe X configuratiebestand is opgeslagen als /etc/X11/xorg.conf. Je moet wellicht nog iets wijzigen aan dit bestand om de gewenste schermresolutie te verkrijgen. Zie voor uitgebreide informatie over deze instellingen "man xorg.conf".

en: Your source device cannot be accessed properly.
    
    Please be sure that it is mounted on $SOURCE_DIR, and that the Slint disks are found in subdirectories of $SOURCE_DIR like specified.
nl: Geen toegang tot je bronapparaat.
    
    Zorg ervoor dat het is aangekoppeld op $SOURCE_DIR en dat de Slint disks in subdirectories van $SOURCE_DIR kunnen worden gevonden.

en: Your swapspace has been configured. This information   will be added to your /etc/fstab:
nl: Je wisselgeheugen is geconfigureerd. Deze informatie zal worden toegevoegd aan /etc/fstab:

en: [ Never ]
nl: [ Nooit ]

en: [ Next available ]
nl: [ Eerstvolgend beschikbaar ]

en: [ None ]
nl: [ Geen ]

en: \n
    Scanning your system for partition information...\n
    \n
nl: \n
    Systeem doorzoeken op partitie informatie...\n
    \n

en: brltty outputs console messages to Braille displays.
nl: blrtty stuurt berichten in de console naar Braille schermen.

en: devfs detected: devmap_mknod.sh script not required.
nl: devfs gedetecteerd: devmap_mkmod.sh script niet vereist.

en: dnsmasq provides DNS and DHCP service to a LAN.
nl: dnsmasq levert DNS- en DHCP-diensten aan een lokaal netwerk.

en: done adding partitions, continue with setup
nl: klaar met toevoegen partities, doorgaan met setup

en: done, continue with setup
nl: klaar, ga verder met setup

en: installpkg error #$ArG1
nl: installpkg fout #$ArG1

en: look for network cards to set up
nl: zoeken naar netwerkkaarten om in te stellen

en: network>
nl: netwerk>

en: on
nl: aan

en: packagename
nl: pakketnaam

en: press Enter to continue.
nl: druk Enter om door te gaan.

en: procfs not found: please create $CONTROL manually.
nl: procfs niet gevonden: maak $CONTROL handmatig aan.

en: skip probe;  edit /etc/rc.d/rc.modules later
nl: sla detectie over; bewerk /etc/rc.d/rc.modules later
